kote2010

Přítel se radí o všem se svými rodiči a vždy udělá co mu řeknou

Už v době stavby domu na pozemku jeho rodičů (vidíme si do oken bez dalekohledu) mu se vším radili rodiče a říkali co a jak. Vždy je poslechl a udělal co řekli. Když bylo dostavěno, tchýně i mě stále opravuje, kontroluje, kritizuje, říká jak by to udělala ona. Když řešíme něco s přítelem a řeknu jak bych to chtěla já, vezme si čas na rozmyšlenou – jde se zeptat maminky a pak to udělá vždy tak, jak řekla ona. Už doslova šílím. Nikdo nerespektuje má rozhodnutí a názory. Kazí mi i výchovu holčičky. Beru to, jsou starší, zkušenější, ale moje mamka je v pohodě. Když jí řeknu, že si něco nepřeju, tak to neudělá. Ale tchýně to udělá i bez mého souhlasu. Proč se přítel někdy nezastane mě? To mám být přesně stejná jako jeho matka? Jak říct příteli, že i já mám svůj názor nebo ať si udělá nějaký sám, že má taky hlavu. To nesmím udělat jedinou chybu nebo chtít něco jinak?
Píšu za kamarádku.

Nejlepší odpověď
zjentek

Ty víš věci lépe a on ti to nechce věřit, viď? To je celkem obvyklé. Funguje to tak- čí chleba jíš, toho píseň zpíváš, nezávisle ta tvých emocích a pocitech. Dá se s tím smířit a nést se na vlně pohodlíčka a nebo jít od toho a něco dokázat sám. Kombinovat nelze, to by pak chtěl každej vychytralej chytrák. Vyřiď kamarádce ,)
Doplňuji:
vlastně kombinovat lze, ale tomu se potom říká korupce, tudíž až budeš dělat zásadní rozhodnutí za prachy jeho rodičů, tak to on už bude hodně zkorumpovaný ,)

Další odpovědi
Andre5000

Tady je pravděpodobně problém v tom, že dům je „na pozemku rodičů“, rodiče se prostě cítí být na svém pozemku „pány“. Ono obecně bydlení s rodiči partnera, ať už ve společném bytě, domě či pozemku nedělá dobrotu. Ty rodiče se pořád cítí vlastníky a ten partner, který je jejich „dítě“ se pak cítí rodičům zavázaný a pak právě proto neodporuje. Nejlepší je bydlet tak, aby rodiče byli na dosah, ale ne společně. To většinou nedělá dobrotu a končí to mnohdy rozvodem.

www

Potěš tě pánbuch holka, vzala sis mazánka. Ten bude dělat vždy jen to, co si přejí jeho rodiče, neumí se totiž sám rozhodnout. ☹
Doplňuji:
Řešení neznám a nevím ani, jestli vůbec nějaké jednoduché existuje.

marci1

Tady je každá rada drahá. Málokdo si dokáže uvědomit, že každý má svůj názor, svoje chování a svůj náhled na svět. Jste „samostatná jednotka“, rodina.
Zkuste si všichni sednout, probrat co Vás tíží, řekněte přítelovým rodičům, že si vážíte toho, že Vám chtějí pomáhat, ale že byste si rádi rozhodovali sami. Rozumní rodiče to pochopí a „nechají Vás žít“ po svém. Také by jistě nechtěli, aby jim někdo řídil život. Držím palce.

briketka10

mamánek je mamánek a tím navěky zůstane !!
kamarádka taky stavěla už nestaví má štěstí :D
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/manzelstvi-bez-ditete-jak-se-znovu-zamilovat

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zarlim-zbytecne-kdyz-se-pritel-casteji-schazi-s-kamaradkami-nez-se-mnou-protoze-je-ma-bliz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nemam-a-nechci-dite-je-to-normalni

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pritel-se-radi-o-vsem-se-svymi-rodici-a-vzdy-udela-co-mu-reknou

Drap

A otázka je jaká ? Jsou to vaše vzájemné problémy a v prvé řadě si musíte věci ujasnit mezi sebou.

nonnel

Nejdřív se dohodni s manželem a řekni mu o svém problému a jak to cítíš ty. Potom bych si podal tchyni mezi čtyřma očima a řekl bych jí něco v tom smyslu, že jestli toho nenechá, tak už k vám nemusí chodit. Výchova dětí je záležitost tvoje a tvého manžela. Když se tě ovšem manžel nezastane, tak je to bačkora a nemá ani svůj názor. Proč sis ho brala? Zásada je, před svatbou si nejdříve prohlédnout tchyni a tchána. Mimochodem, je tchán také pod pantoflem? Jestli ano, tak je synáček po něm a takové manželství vydrží jedině, když se přestěhujete někam daleko, abys neměla tchyni neustále za zadkem a aby jí bylo líto dát peníze za jízdu vlakem nebo autobusem.
Doplňuji:
A jestli je dům váš, prodal bych ho nějaké cikánské rodině. Tam už by otravovat nešla.

autacek

Inu, vztahy mezi snachou a tchyní bývají mnohdy vyhrocené a čím blíže jsou vaše domácnosti, tím to občas bývá horší.

Odpověď se dá rozdělit do dvou rovin, jedna je Váš postoj ku rodičům partnera a ochota přijmout dobře míněné rady, druhá pak Vaše tolerantnost k vůli partnera prodiskutovat pro něj podstatné otázky se zkušenějšími, kteří mu celý život byli oporou.

Krom majetkové situace, kdy cítíte, že přeci jen je patrně syn povinován svým rodičům minimálně za pozemek, ne-li pomocnou ruku při stavbě, vy vyčítáte příteli že se jede poradit k nim, a neradí se jen s vámi ? Nebo že chce znát názor na věc z více stran ? Bohužel ale máte pravdu, tchyně by nejraději kecaly do všeho :)

Jediná rada je, promluvte si o tom, naučte se to potažmo akceptovat, případně se přestěhujte jinam. Obávám se, že letitá zkušenost rodičů přítele bude vždy nad zkušeností Vaší.

ladaadal

Proto má být tchýně 30–50km daleko. Dost daleko na to, aby tě rozčilovala, dost blízko na to, aby ohlídala děti.
Tohle si musíš probrat s manželem, ale obávám se, že to bude tak všechno, co s tím uděláš. Mazánek zůstane mazánkem. Už to, že stavěl barák vedle rodičů o něčem svědčilo, nemyslíš?

Dochy

Autacek: Možná máte pravdu, protože do vztahu my vidíme jen tím okénkem, které nám poskytla Kote.
Ale alespoň trochu obecněji:
Tolerance k vůli partnera něco prodiskutovat – OK
Letitá zkušenost „nad zlato“ – not OK. Pokud jde o děti, pak přímou zodpovědnost maji rodiče, ne prarodiče. Pokud rodič něco řekne, má to být jak slovo boží. Nepřekročitelné. Nás vychovávali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale to vědomí ve společnosti za 20–30 let někam postoupilo. Už neplatí: „naučte ho co nejdřív sedět, pomozte mu chodit – tady jsem koupila extra super chodítko“ Většina lékařů u nás se v současnosti schodne na názoru, že uspěchaný vývoj dítě poškozuje. Tohle třeba prarodičům nevysvětlíš. Pouze někteří Tě jako rodiče dítěte budou respektovat a jiní ne. To jen pro příklad. Obecně platí, že rodič o svém dítěti rozhoduje a své dítě zná, kromě jiného i proto, že (zvlášť matka) je s ním prakticky 24 hodin denně.
Za radu je možné poděkovat. Prarodič má spoustu užitečných zkušeností které mohou pomoci. Ale vše má své meze.

A pokud manžel běhá se vším za maminkou a dělá jen to co řekne maminka, pak je něco špatně. Ještě zřejmě nepochopil, že má svou ženu a svou rodinu.

briketka10

kote2010,
moc ti to nevěřím 2× píšeš o příteli
2× o manželovi, tak co je správně ??
a ani ti nevěřím, že píšeš za kámošku..