kote2010

Manželství bez dítěte? Jak se znovu zamilovat?

Jsme spolu 10let(32 a 34 let). Nejdřív jsme chtěli vybudovat finanční zabezpečení a pak rodinu. Zabezpečení už máme, ale jelikož jsme na sebe měli málo času, tak jsme se nějak odcizili. Když už jsme teď spolu, tak nevíme, jak najednou trávit volný čas. 4 roky už spolu ani nespíme. Já už dítě asi ani nechci vůbec (žádné jsem ani neměla). On mě prý miluje a rodinu chce. Já ho mám ráda, vážím si ho, ale už ho nemiluju, nepřitahuje mě. Spokojená vesměs jsem, ale nedokážu se s ním milovat ani odejít. Nechci žít sama. Mám vyhledat nějakou odbornou pomoc? Jak se mám znovu do něj zamilovat?

Nejlepší odpověď
arygnoc

existujú i manželstvá bez sexu (neviem si to síce predstaviť, ale vraj áno) a vcelku spokojné.
Treba sa o tom s partnerom porozprávať.
Zamilovať sa znova do partnera je krásnem najmä ak ste spolu dlho.
Začnite spolu tráviť viacej času, nájdite nejakú spoločnú záľubu. Možno zasa objavite to, čo spôsobilo, že ste sa do neho zamilovala.
Neberte súčasný stav ako konečný (už ho nemiluji), ale ako prechodný a budujte predpklady pre obnovenú lásku. Nebude to beh na krátku trať, proste partnerovi vysvetlite, že potrebujete čas.
Nehľadajte dôvody, prečo ho nemilujete, ale prečo by ste ho mohla milovať. Takisto skúste zmeniť svoje návyky (vaše osobné) v kontakte s ním, dovoľte mu nejaké intimity (napr. umyť vlasy). Skúste si znova zvykať na fyzický kontakt – začnite napr. pohladením po ruke či tvári, alebo hodinami spoločenského tanca, fantízii sa medze nekladú. Je to iba o pozitívonom myslení, nič viac. Naučte sa ráno vsávať s úsmevom, ďakujte s úsmevom, zdravte partnera úsmevom.

Ak sa bojíte, že sa vám nepodarí (alebo to nechcete), je jedna z volieb odísť.
Ste ešte mladá a partnera si určite nájdete (ak budete chcieť).
Problém môže byť s delením už nadobudnutého „zázemia“.

Další odpovědi
fcoop

S tou odb. pomocí to není vůbec špatný nápad. Myslím,že tady se smysluplné rady těžko dočkáte. Je jisté,že takových párů bude dnes spousta a jedině odborník na lidské vztahy dokáže odhadnout co a jak.
Pokud se ovšem zrovna nerozvádí.
Nebylo by divu -------------- v dnešní době.

briketka10

nemiluješ..nep­řitahuje tě ?
bylo ti 22 a teď 32 co zbývá ?
buď se zlepší tvůj přístup k
němu anebo se s ním rozejdi ..

marci1

Pokud s tím Váš manžel bude souhlasit, navštivte manželskou poradnu. Zjistíte tak, jestli se opravdu milujete, nebo je to spíše na rozchod. Možná jen spolu málo komunikujete. Je to velký problém dnešní doby, že spolu manželé, rodiče s dětmi, prarodiči apod. málo komunikují a neřeknou si, jaká mají přání, co by vlastně od života chtěli apod.

zzzzz

Také jsme s manželem už 10 let a také nemáme děti, také jsme se hnali za penězi, jednu dobu nám to skřípalo, ale vše se napravilo. Vyhledej odbornou pomoc, dnes můžeš mít první dítě třeba ve čtyřiceti, takže pokud to není problém zdravotní, klidně by jste ho ještě mohli mít. Vzpomeň si jak jste spolu trávili volný čas na začátku a pokuste se k tomu vrátit. Klidně požádej lékaře o kontakt na psychologa, ale určitě to začni řešit hned, jinak se ta propast prohloubí.

Jsemtady

Hele ja ti to povim na rovinu. Pokud s tebou nespi, tak ho nevzrusujes. Asi jsi se nejak zmenila od doby co jste spolu. Zapracuj na sobe, cvic, sportuj, kup si neco sexy na sebe a zahod pohodlne flanelove kosile.. Je teoreticky mozne .. ze ma hodne prace .. pak domluv dovolenou nekde mimo civilizaci bez signalu .. pokud nezabere ani tam, tak bud jsi hodne oskliva, nebo protivna a panovacna a nebo ma milenku. Jako na zacatku uz to asi nikdy nebude ale muze to bejt „plodne“ .. vis vubec co ho rajcuje, nema treba nejakou uchylku v sexu, myslim neakodnou typ pradla, nebo fantazie, mista … Je mi skoro divne psat ti tu o sexu, ale tak se ty deti delaj a pokud nenajdes chut .. tak se muzete rozejit i to pomuze.