Nemám a nechci dítě, je to normální?

Je mi 32 let, jsem vdaná, ale netoužím po dítěti. Žádné ani nemám. Dřív jsem ho chtěla, ale manžel nás chtěl nejdřív finančně zaopatřit. Vidím už jen samé starosti a problémy, žádnou radost. K dětem mých kamarádek nic necítím, jen jsem ráda, že ty starosti s prcky nemám. Už asi chci klid a nechat věci tak jak jsou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Další odpovědi:

Bronzový

pokud vezmu obecnou psychologii, tak je to nenormální. Člověk by měl mít svůj vlastní zájem na zachování svého genu. Já osobně bych nechtěl, aby můj rod vymřel po meči... Děti nejsou jen starosti a problémy, taky je to sranda, láska a spousty dalšího. Vše má své pro a proti, Záleží jak se k tomu člověk postaví.

Zlatý

No a,dnes je normální děti nemít nebo je nechtít.Dnes už to není povinnost,ani od ženy ani od muže.Pokud to tak cítíš,tak je to jen správně.Taky jsem nikdy po dětech netoužila,i když mi bylo řečeno,že můžu potkat chlapa,s kterým děti budu chtít a že bude jedno kolik mi bude roků,ale čas se krátí a po 40 bych děti už asi nechtěla vůbec.

Zlatý

Líp nechtít a nemít, než nechtít a mít. To by bylo chudinka. Nic si nevyčítej, je dobře, že víš, co ne/chceš.

Pokročilý

V dnešní době je to trend. Bohužel. Pak se divíme, že se stále zvyšuje hranice odchodu do důchodu, ale poměr pracující/důchodci by se začal měnit a za chvíli by měli pracující co dělat, aby vůbec důchodce uživili. Je škoda, že i výše důchodu není závislá na počtu vychovaných dětí. Jak k tomu přijdu, když jsem vychoval dva pracující a mám stejný důchod jako kolega, který celý život chlastal a nevychoval ani bezdomovce?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.