Avatar uživatele
samicek333

Jak si kamarádce říct o peníze?

Jedna kamarádka mi dluží peníze a já bych je chtěla zpátky, jenže jak si o ně mám říct? Je mi blbé za ní přijít: „Ahoj, vrať mi peníze.“ Jak byste si o ně řekli vy? Prosím poraďte mi nějak…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Adula.57, anonym před 4209 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Řekl bych ji přímo : Nutně potřebuji vrátit ty peníze, které jsem ti půjčila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Přímo – stejně tak jak si ti o ně řekla nejspíš ona. Řekla bych to asi tak, jak to popisuje Drap. Osobně prachy nepůjčuji, ani si nepůjčuji. Ze zkušeností ostatních vím, že to vždycky udělá jen zlo. Když mí blízcí opravdu po něčem touží a není to zrovna Karlštejn, radši mu to nadělím dárkem, než abychom se pak handrkovali o pár tisícovek.
Stejně je nejlepší kamarádit se s bohatými. Sice ti nic nedají, ale aspoň si nepůjčují. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Já momentálně řeším něco podobného a jde o dost peněz. Je to dcera kamarádky a měla dluh vrátit už před 15 dny. Nejdřív jsem jí to zkusila připomenout mailem, pak mobilem a když ho nezvedala, zavolala jsem její mámu. Snad bych peníze měla mít do konce tohoto týdne, ale lehko mi z toho není. Nepůjčíš – nejsi kamarád; půjčíš a chceš vrátit – nejsi kamarád. Nejlepší je asi nemít co půjčit…
Doplňuji:
Paradoxní na tom je, že ta „dlužnice“ pracovala u Providentu.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Letité zkušenosti jsou takové, že s „nevraceči“ se jednat v rukavičkách nedá. Prostě za ní zajdi, že potřebuješ peníze vrátit a že nejlepší bude, když ti je dá rovnou, v nejhorším případě zítra.
Víš, ono je na tom nejblbější právě to, že je dost početná skupina dlužníků, která si se svými dluhy hlavu nedělá. Nepodporuj je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já bych si je půjčil zpátky :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

„ty pííí***ooo, potřebuju prachy, víš jak sem ti půjčovala? vrať mi je“

a hlavně žádné ostýchání, kamarád nekamarád, všichni klamou, kradou a pomlouvají, takže klidně s ní běž domů, aby ti to vrátila, jestli ti to dejme tomu do dvou dnů nedonese, řekni jí, že po škole zajdeš za její mámou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mávla bych nad tím rukou. Nikdy jsem si o vrácení peněz neřekla a samozřejmě dále žádné nepůjčila.
Doplňuji:
Jde pouze o peníze. Více by mi vadila nevrácená kniha a také bych si z toho nedělala starosti. Půjčila jsem spoustu věcí, které se mi nikdy nevrátily a půjčila bych je zase.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

tak to nevim.nikdy penize nepujcuji,jen jednou mne kamaradka pozadala,rekla jsem jí,at se nezlobí,ale ze penize nepujcuji a ani ja bych si nepujcila.prijala to,a uz se mne nikdy nezeptala.jsou z nas nejlepsi pritelkyne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek