van.ecke

Peněžitý trest !!!

Dostal jsem v min.roce podmíněný trest za tr.č.podvodu a peněžitý trest 60.000,– je možné žádat nyní po úpr.tr.zákona o přezkoumání finanční situace když jsem nyní na úř.pr.? peněžitý trest je vázán na 1rok.odn.svobody. Moc děkuji za pomoc

Odpovědi
standa

Soudu můžete podat návrh, aby nechal přezkoumat vaše osobní a majetkové poměry, pokud je důvodné, že vyměřený peněžitý trest je nedobytný.

Soud poté MŮŽE rozhodnout o jiné alternativě trestu…, o tom jak soud rozhodne nelze předem předjímat.

Btw: Výše zmiňovaný návrh jste mohl podat i před 1.1.2010, novela trestního zákoníku nepřinesla žádné zásadní změny.