Avatar uživatele
Fallen Angel

Od kdy se počítá letopočet?

Od kdy se počítá „letopočet“, resp. kdy byl pomyslný rok 0? když se Ježíš narodil, nebo když ho ukřižovali?
Doplňuji:
Děkuju annas, nebyla jsem si jistá.
Mmj. ano, na základku jsem chodila, přesto si člověk po těch letech úplně na všechno nemůže vzpomenout 100%. Pochybuju, že si ty, nabubindesi, všechno pamatuješ, co jsi se učil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, panenka, annas, pekynka, nabubindes před 5057 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Křesťanský letopočet – počítá se od 1. 1. 1, patrně nesprávně vypočteného data narození Ježíše Krista.

1. n. l – 1. leden – počátek křesťanské éry = našeho letopočtu (v češtině zkratka n. l.). V starších textech Léta Páně (zkratka L.P.) nebo po Kristu (zkratka po Kr. nebo po K.), latinsky Anno Domini (zkratka A.D. nebo AD) také Anno Salutis (Léta Spasení).
Pro roky před počátkem tohoto křesťanského letopočtu je užívano v češtině slovní spojení „před naším letopočtem“ (zkratka př. n. l.), ve starších textech „před Kristem“ (zkratka před Kr. nebo př. Kr. nebo př. K.). Latinsky bylo používáno spojení Ante Christum (zkratka A.C.).
Podle:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chro­nologie_datov%C3%A1n%C­3%AD

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­topo%C4%8Det

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nabubindes

tys nechodila do základní školy?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Všimla jsem si, že nabubindes používá dotaz o základní škole i v jiných dotazech.
Netuším, co tím, chce naznačit, když na otázku neodpoví a jen se tazatele optá, zda chodil na ZŠ.

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

asi chce zdůraznit,že on na základní školu chodil.....možná tam chodil hodně dlouho..

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

zbývá dodat, že poslední dobou se objevuje vtipná polemika, že Ježíš se narodil poněkud dříve, než se všeobecně myslí (cca v roce 4 př. n. l.) a tedy je možná letopočet počítán odjakživa blbě. Ukřižován byl údajně v roce 33 n.l., ale podle této žhavé polemiky by to tedy muselo být v roce 29 n.l.

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Nabubindes Vaše odpověď mě dojala. Musím uznat,že je velice užitečná a že tazatelce pomohla.
A neodpustím si poznámku…Vy skutečně nepotřebujete na svoje odpovědi vyhledávat odkazy na netu, Vy těch vašich nesmyslů máte plnou hlavu..

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Ještě mě napadlo, že nabubindes se sice přihlásil s poznámkou, ale možná odpověď neznal ani on.

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

  1. Do ZŠ jsem chodila
  2. křesťanka nejsem
  3. bibli jsem nečetla
  4. na ZŠ jsme tyto inf. nebrali
  5. zajímá mě, kolik lidí, z těch, kteří sem juknou si tuto informaci pamatují ze ZŠ

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nabubindes

že Ty nejsi ani křesťanka? a co Bibli si četla?

před 5057 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek