Pokročilý

Pokud byste měli možnost setkat se s historickou osobností, která by to byla, a na co byste se jí zeptali?

Osobnost jakékoli národnosti, pozitivně i negativně zapsaná do dějin.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hypotetická otázka, tudíž neuvažuji, s kterou historickou osobností bych se chtěla setkat. Jsou to pouhé spekulace., protože kdyby jsou chyby.

Raději bych se setkala s osobností, která zatím nepatří do historie, ale určitě se do ní dostane.

Další odpovědi:

Stříbrný

Chtěl bych se setkat s Karlem IV. a zeptat se ho, co říká na náš český národ?

Zlatý

Zeptal bych se Ježíše Nazaretského jak je to s jeho údajnou komunikaci s Bohem a jaké finty používal ke tvoření "zázraků".

Zlatý

Tak mne napadá celá řada osobností. Od Leonarda na Vinci, třeba Isaaca Newtona, Wolfganga Amadea Mozarta, Roberta Boyle, Napoleona Bonaparte, Louise Pasteura, Mnoho spisovatelů, hudebníků a vědců a každého bych se zeptal něco jiného, ale s každým bych chtěl tak hodinu si povídat.

Zlatý

Všetci ľudia tvoria históriu, každý svojou mierou. Bez ľudí pred nami, aj bez naších súčasníkov, by história ľudstva ani nebola.
Počas svojho života som spoznala aj historické osobnosti (podľa názoru historikov) boli to, aj sú to (tí dnešní) ľudia s ľudskými vlastnosťami. Niekedy sme si rozumeli a niekedy nerozumeli.

Zlatý

S profesorem Chocholouškem a zeptal bych se ho zda pacient zjentek stále kvoká.

Zlatý

To kdybych tu napsal, tak by mě zavřeli...

Bronzový

tož neodmítl bych setkání s více historickými osobami, ale asi bych si s nimi moc nepokecal, protože bych jim nic nerozuměl...

Každopádně mít nějaký univerzální překladač, tak bych měl zájem o to se setkat s každým slavným vladařem, vojevůdcem, vynálezcem, filozofem.

Pokročilý

Oslovil bych Waltera Raleighova, a důrazně bych ho upozornil, aby ho nenapadlo dovézt do Evropy tabák!

Bronzový

Praotec Čech, zda není jiné místo aby na jedné straně bylo Německo a na druhé Rusko.

Pokročilý

Hitlera bych se zeptal jak by ospravedlnil svoje jednání a jestli má na těle vrozenou vadu jak se říká že má něco s penisem. Ježíše bych se zeptal co by udělal kdyby dnes žil na Zemi a jaká by byla Bible kdyby ji psal on. Nebo kdyby ji editoval a mohl cokoliv upravit vynechat nebo sám napsat a přidat. Věřím například že by se v takové Bibli rozhodně psalo o reinkarnaci jako o reálné věci. Byl by to konec řečí o pekle a Bible by dávala smysl a nemohla by snad už být ateistům pro smích.

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

@djudu: Zajímavé... Inu... raději člověče žij tak, aby ses s panem V. Lohnickým nesetkal mnohem dříve, nežli třeba já (jak arogantně a drze předpokládáš ve své odpovědi).

Stříbrný

Rokio

Edison: Nemyslel si Adolfa Hitlera?

Zlatý

Edison

To by jistě ještě takovej problém nebyl... Ale ty moje otázky už by se asi už ne každému líbily...

Zlatý

led

Myslíte svojho kopírovača Tomáša Alva... ?

Zlatý

Edison

Neee... ten pro mě maká normoš... :-D Ale vynalezl elektrický křeslo. Dobrej počin... :-D

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5198
Zlatý Drap 3302
Zlatý led 2336
Zlatý Kepler 2200
Zlatý marci1 1800
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1293
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 987
Zlatý zjentek 936

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.