Pokud byste měli možnost setkat se s historickou osobností, která by to byla, a na co byste se jí zeptali?

Osobnost jakékoli národnosti, pozitivně i negativně zapsaná do dějin.

Nejlepší odpověď
annas

Hypotetická otázka, tudíž neuvažuji, s kterou historickou osobností bych se chtěla setkat. Jsou to pouhé spekulace., protože kdyby jsou chyby.

Raději bych se setkala s osobností, která zatím nepatří do historie, ale určitě se do ní dostane.

Další odpovědi
Kepler

Zeptal bych se Ježíše Nazaretského jak je to s jeho údajnou komunikaci s Bohem a jaké finty používal ke tvoření „zázraků“.

Rokio

Chtěl bych se setkat s Karlem IV. a zeptat se ho, co říká na náš český národ?

Kelt

Tak mne napadá celá řada osobností. Od Leonarda na Vinci, třeba Isaaca Newtona, Wolfganga Amadea Mozarta, Roberta Boyle, Napoleona Bonaparte, Louise Pasteura, Mnoho spisovatelů, hudebníků a vědců a každého bych se zeptal něco jiného, ale s každým bych chtěl tak hodinu si povídat.

led

Všetci ľudia tvoria históriu, každý svojou mierou. Bez ľudí pred nami, aj bez naších súčasníkov, by história ľudstva ani nebola.
Počas svojho života som spoznala aj historické osobnosti (podľa názoru historikov) boli to, aj sú to (tí dnešní) ľudia s ľudskými vlastnosťami. Niekedy sme si rozumeli a niekedy nerozumeli.

dudu

S profesorem Chocholouškem a zeptal bych se ho zda pacient zjentek stále kvoká.

Edison

To kdybych tu napsal, tak by mě zavřeli…

Reezo

tož neodmítl bych setkání s více historickými osobami, ale asi bych si s nimi moc nepokecal, protože bych jim nic nerozuměl…

Každopádně mít nějaký univerzální překladač, tak bych měl zájem o to se setkat s každým slavným vladařem, vojevůdcem, vynálezcem, filozofem.

Hufnágl

Oslovil bych Waltera Raleighova, a důrazně bych ho upozornil, aby ho nenapadlo dovézt do Evropy tabák!

Kryšpín

Praotec Čech, zda není jiné místo aby na jedné straně bylo Německo a na druhé Rusko.

Spartaboy

Hitlera bych se zeptal jak by ospravedlnil svoje jednání a jestli má na těle vrozenou vadu jak se říká že má něco s penisem. Ježíše bych se zeptal co by udělal kdyby dnes žil na Zemi a jaká by byla Bible kdyby ji psal on. Nebo kdyby ji editoval a mohl cokoliv upravit vynechat nebo sám napsat a přidat. Věřím například že by se v takové Bibli rozhodně psalo o reinkarnaci jako o reálné věci. Byl by to konec řečí o pekle a Bible by dávala smysl a nemohla by snad už být ateistům pro smích.

Super guy

Napoleona

xiperio

Miloše Zemana, ale v roce 1990 jak radil Havlovi. Zeptal bych se ho, jestli to co říká myslí vážně.

cappuccino

S Janem Husem. Zeptala bych se ho, jestli mu to stalo zato?

zjentek

@djudu: Zajímavé… Inu… raději člověče žij tak, aby ses s panem V. Lohnickým nesetkal mnohem dříve, nežli třeba já (jak arogantně a drze předpokládáš ve své odpovědi).

dudu

Ale ale, tady se z kohosi stala netykavka. Navážet se do druhých ano, ale běda jen zavadit o jeho excelenci.

Rokio

Edison: Nemyslel si Adolfa Hitlera?

Edison

To by jistě ještě takovej problém nebyl… Ale ty moje otázky už by se asi už ne každému líbily…

led

Myslíte svojho kopírovača Tomáša Alva… ?

Edison

Neee… ten pro mě maká normoš… 😁 Ale vynalezl elektrický křeslo. Dobrej počin… 😁