kurec

Jaká/která je podle vás nejúžasnější věc, které lidstvo dosáhlo za celou dobu existence?

Odlišnosti ras?

Jaká je podle vás neužasnější věc, které lidstvo dosáhlo za celou dobu existence?

Nejlepší odpověď
annas

  1. vynález písma – co je psané, to je dané, je možné zapsat,. využít mnohem později.
  2. vynález knihtisku – rychlejší šíření psaného, objevů, vyználezů atd.
  3. internet – hlavní nástroj komunikace. v moderní době

Další odpovědi
marci1

Nejúžasnější je to, že lidstvo přežilo a my s ním. 🙂

Henry1660

Nejúžasnější je asi samotná lidská mysl a její vývoj až do dnešní doby, a stále se vyvíjí.

Nelze úplně vybrat jedno, ale spousta vynálezů, které jsou důsledkem vývoje lidské mysli, takže:

„Vynález“ řeči, vývoj lidské schopnosti mluvit

Vznik písma a knih

Počátek civilizace, seskupování lidí a jejich intelektuální a manuální spolupráce

Vynález pluhu a kola (obojí je důležitější než se zdá a bez čeho by další progres pro lidstvo ani nebyl možný)

Spousta drobných vynálezů od počátku civilizace

Eletřina, elektrárny

Celkový vývoj techniky a technologie.
Vše co funguje na bázi nějakého pohonu (motor)

Jaderná energie, aj. fyzikální objevy/vynálezy

Pak je tu spousta objevů v medicíně atd.

Nelze vybrat jedna nejúžasnější věc, ale pokud bych musel, tak je to samotný lidský život. Život a jeho vývin se dá do tohoto taky zahrnout.

Takže pro shrnutí, ty nedůležitější:
1.Život — 2. Lidská mysl a její vývoj — 3. Řeč, schopnost mluvit — 4. Písmo

df

Vynález piva

Frontinus

To záleží na tom, co znamená „nejúžasnější“. Mě nejvíc fascinuje, jak pokrok vědy umožňuje nejenom přežívat, ale dokonce šířit své smyšlenky a dojmy kašparům, kteří se tváří jako „vědeckotechničtí kontrarevoluci­onáři“. To, že je internet plný plochozemců, bioekozeneoidních šašků, odpůrců očkování, trubců hrdých na své neznalosti, příznivců „alternativní“ medicíny,… je podle mě nejúžasnější tragikomedie dějin.

Pokud chceš něco pozitivního, tak například eradikace pravých neštovic, cesta na Měsíc, organizační zvládnutí společnosti v měřítku kontinentu,…

Kepler

Podle mně to byl nástup renesance a později průmyslová a vědecká revoluce. Myslím, že neexistuje nic jiného, co by v takovém rozsahu ovlivnilo náš život. Bohužel to má i stinné stránky v mnoha oblastech. Na odlišnosti ras nevidím nic úžasného, je to přirozená věc.

mosoj

Lidstvo za celou dobu existence jenom válčilo a plundrovalo Zemi. Za to zaplatí svojí existencí. Co je na tom úžasného? Člověk není homo sapiens!! Lidstvo nepřežije!

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/brno-bude-jako-spanelska-malaga-klimaticka-zmena-dopada-na-zdravi-kazdeho-varuje-vedec-76772?dop-ab-variant=1&seq-no=2&source=hp&fbcli­d=IwAR2xJGBP6Bd­5bdizUc7cj3vWLqT­KgDsYATFEHhCo1PY­oaHw5BLCcuc06A54

ivzez

Lidská práva.
Ještě sice máme „rezervy“, ale lepší se to.

xiperio

Podle mne je to vynález elektrického proudu.