Avatar uživatele
Registrovaný

Kdo podle bible založil 1. město na světě??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jericho - město, ležící při ústí Jordánu do Mrtvého moře, patří mezi nejstarší sídliště na světě. Archeologicky se datuje už do doby kolem r. 7000 př. Kr. V bibli se v knize Jozue mluví o dobytí a zhroucení jeho městských hradeb zvukem izraelských trub (Jozue 1-6).

http://www.iencyklopedie.cz/…
---

Tajuplný kód prastarých biblických měst
http://liborcermak.blog.idnes. cz/…
1. Jericho je to vůbec nejstarší. I když jeho historie se počítá zhruba do období 3000 let před naším letopočtem, stopy nejstaršího osídlení tohoto města směřují až do doby 9000 let před naším letopočtem. Obývané toto místo bylo jak v neolitu, tak v době bronzové, železné a samozřejmě i v době biblické. Zde se nám určitě vyjeví příběh o známých troubách z Jericha. Když ho Jozue obléhal, byla jeho opevnění mimořádně kvalitní. A proto Jozue nechal shromáždit všechny své trubače a ti za zvuku svých trub město obcházeli. Sedmý den zdivo povolilo a oblehatelé mohli vstoupit do města. V moderní době pak vědci zrekonstruovali, že síla zvuku trouby skutečně může rozkmitat zdivo tak, až praskne a zboří se. Pro mnohé archeoastronautické badatele je to důkaz, že události popsané v Bibli a podobných starých spisech, můžou být skutečně postaveny na reálných základech.

2. Druhým nejstarším biblickým městem, které je stále obývané, je Jeruzalém. Jeho historie sahá do období 4. tisíciletí před naším letopočtem. Odedávna je to židovské hlavní město a dodnes se o něj přou Izraelci a Palestinci. Kromě toho, je to posvátné místo hned tří náboženství, a to křesťanství, judaismu a islámu. Vždyť právě zde byl například ukřižován Ježíš Kristus. Všimli stejného začátku názvu obou měst? Obě dvě začínají na slovní kombinaci „Jer-„. Je to jen náhoda?

Údaje o stáří měst se různí.
Doplňuji:
Četla jsem špatně otázku. Proto doplňuji.

Kdo podle bible založil 1. město na světě??
Mělo by to být Jericho, jak uvádějí zdroje.

Pročtěte si odkaz, najdete jeho zakladatele.

http://webcache.googleusercont ent.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Babylon - obyvatelé Mezopotámie - teď nevim jak jim v Bibli říkaj, ale byli to oni. Pak Egypt, Čína, možná někde v Americe indiáni - kdo ví...


Avatar uživatele
Stříbrný

Já poněkud poopravím uvedená fakta. JERICHO je podle dostupných údajů nejstarší EXISTUJíCí město.
Pravděpodobně nejstarší město exitovalo v dnešním jihovýchodním Turecku. Dnes se mu říká Göbekli Tepe. Jak se jmenovalo etnikum, které tu žilo, se asi už zjistit nedá.

http://zoom.iprima.cz/…
Doplňuji:
Ale uznávám, že se o tomto městě v Bibli nepíše. Leda že by existovalo ještě před potopou, ale ani tak tam není název ani zmínka o zakladateli.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3921
Zlatý Drap 2390
Zlatý led 1691
Zlatý marci1 1319
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 982
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.