zvonisek

Máte někdy pocit, že jste se měli narodit v jiné době? Třeba před 50 lety nebo dříve.

Mně osobně připadá, že se mi to stalo. Mám názory uplne jiné než moji vrstevníci a rozumim si s o dost staršími lidmi, než jsem já, protože se naše názory mnohdy shodují.

Proč jste opět změnila původní otázku,. která zněla

Nezdá se vám někdy, že jste zaspali dobu?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, ale víte, kolik je zde uživatelů, kteří se před 50 lety narodili? . Pro mnohé to byla doba zlá, jediným plusem bylo mládí.

Myslím si, že každá doba má své klady i zápory Čas je jen iluze, takže co bylo v dřívější minulost, znám z historie, ale žiji v přítomnosti, co mě ještě čeká v budoucnosti – netuším. Ale vždy mě něco překvapí.

Pokud jsem v minulém životě žila v jiné době, to nevím.

Další odpovědi
dudu

Narodil jsem se koncem prvé poloviny minulého století ba též tisíciletí, takže bohatě naplňuji tvoje představy. Komunisté si tehdy sice dali hodně záležet aby celé naší rodině bytí znechutili, celkem vzato si však neztěžuji. Coby člověka, který prahne po nových objevech a vynálezech mě ovšem mírně řečeno štve, že už pomalu končím a nepoznám další převratný pokrok. Čas bych tudíž rád posunul vpřed.

ivzez

„Zaspat dobu“ znamená něco jiného,
než o lidech, věcech a dění přemýšlet.

Roman71

Tenhle pocit mám od doby, kdy jsem začal víc vnímat dění kolem sebe a skládat si věci do souvislostí 🙂

agentpv

Ano mám. Měl jsem se narodit tak o 10 – 15 let dříve. Anebo ještě dřív. Měl jsem to štěstí a dělal jsem knížete na kostýmových prohlídkách na zámku. Bylo to perfektní – být najednou někým jiným. Roli jsem asi dělal dobře, lidé se na mně usmívali, fotili se se mnou…
Dalším faktem je že nejsem schopen udělat řidičák a rozumět autům. Zato sbírám mince a hledám staré věci detektorem kovů po polích a lesích.

zbyndo

Ani nie,ale skôr mám pocit, že už do tejto doby nepatrím.Nechcem hovoriť, akože „tá dnešná mládež“, veď mládež je,bola,a vždy bude dnešná,aj moja mladosť bola vtedy dnešná,ale vyjadrujem len svoj pocit.Ako skaut v r.1968 som si vážil starších ľudí, prírodu sme chránili, každú smietku sme z lesa brali do batoha,a niesli do dediny do odpadu,teraz sa mi zdá, že ľudia nosia odpad do lesa,svoj dvor si držia v čistote,a riadne zabarikádovaný,aby sa tam náhodou nedostala nejaká mačka, hľadajúc niečo pod zubom,fakt sme vtedy žili v obci ako jedná rodina, večer sme sedávali na lavičkách,spi­evali,nikto nehulil,ani nebodaj nejaký alkohol,proste zdravá a šťastná spoločnosť,teraz to tak nevidím…

Rokio

Ne, narodil jsem se v době, která je pro mě ideální.

Můj bratranec si ale přál narodit se v 50. letech minulého století v USA. Otec se zase obléká jako by patřil do Viktoriánské Anglie do vyšší společenské vrstvy a tato doba se mu také líbí.

Kryšpín

Za Rakouska-Uherska poněvadž čecháčkové lépe poslouchali, mělo to rakušácký říz.