Cosmmo

Poradíte, jak mám říct rodičům, že jsem dostal napomenutí třídního učitele? Více v doplnění otázky.

Napomenutí třídního učitele

V pondělí dostanu napomenutí třídního učitele za to že jsem psal jinou skupinu při písemce v matice i po tom že mi učitelka 2× řekla že mám psát jinou skupinu. Nevím jak to říct Rodičům

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mám VELMI BOHATOU praxi v tom, jak „oznámit průšvih rodičům“. Jisté je jedno, nějaké „důsledky“ to bude mít, jaké to budou v podstatě nijak neovlivníš, ať budeš koumat jak chceš, takže jediná rada zní – udělej/oznam to RYCHLE! Čím dřív to bude venku, tím dřív to budeš mít za sebou. Oddalováním si to jen zbytečně prodlužuješ. Tím, že proces urychlíš můžeš jen ZÍSKAT, takže jdi na to! Možná budeš překvapen, že to nebude tak strašné.

Venkoncem třídní napomenutí není zase tak veliká katastrofa, zvláště z tebou popisovaného důvodu. Touhle dobou (2 měsíce před koncem školního roku) jsem zpravidla byl už oceněn ředitelskou důtkou. :D

Další odpovědi
Mc Merkurion

… normálně, takovejch ještě bude …

Rokio

Říct jí to hned jako správný chlap a přijmout případný trest. Hlavní je, že to není nic horšího a příště si dej pozor. Rozhodně tě to nijak neomezí v dospělém životě a tvému šéfovi to bude jedno.

klumprt

Řekni jim pravdu a bez trapných výmluv. Rodiče by měli ocenit tvé přímé jednání. A tu patálii s napomenutím ti odpustí ještě ten den.

jirka F

Jak píše aliendrone.I já bych mohl vyprávět napomenutí hoď za hlavu to je jen napomenutí pro to se svět nezboří.Horší je důtka ředitele a další UPOZORNĚNÍ. Rodičům předej papír a oni už ti řeknou co a jak dál.....

ivzez

Napomenutí třídního učitele nebude „za to, že jsi při písemce z matematiky
psal jiné zadání i poté, co ti učitelka 2× řekla, že máš psát jinou skupinu“.

Bude za dvojí neuposlechnutí vyučujícího (porušení školního řádu).
Všichni žáci jsou povinni se řídit pokyny všech zaměstnanců školy.

Nepochybuji o tom, že žák, který má dost „odvahy“ k neuposlechnutí
pokynů učitelky, najde dostatek odvahy (té pravé) k informování rodičů.
__

Ani s češtinou na tom nejsi nijak „valně“…