Avatar uživatele
Saruman

Dostal jsem jen tak důtku třídního učitele. Jak to říct rodičům?

Zdravím, chodím do 8. a mám 2 dvojky. Učím se dobře, ale chování je na tom obráceně. Před Vánoci jsem dostal napomenutí a to mě donutilo nedělat nic špatného, ale po Vánocích mi řekla třídní, ať jí dám žákovskou, a dala mi tu důtku a já nevím, jak to mám jako říct rodičům, když nevím ani důvod. Fakt mě to štve, ani vyspat se nemůžu.

Zajímavá 0 před 1536 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

„Jen tak“ to asi nebylo. Buď chlap a rodičům to přiznej, případně se snaž nějak obhájit. Pokud jsou rodiče normální, hlavu ti za to neutrhnou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Hmm, to tě nenapadlo se zeptat proč/za co máš třídní důtku? Na 2 dvojky vcelku chabý výkon, ale co už.

Každopádně jednej RYCHLE! Čím dříve jim to oznámíš, tím rychleji to budeš mít za sebou. Oddalováním si nijak nepomůžeš, jen si aktuální nepříjemnou situaci kterou popisuješ prodloužíš, což je JEDINÝ rozdíl oproti tomu, než když to vybalíš hned. Tento problém prostě nejde vyřešít tím, že „sám od sebe vyšumí/se na to zapomene“, dříve nebo později rodiče do žákajdy mrknou a ty celou tu dobu, než se tak stane se budeš užírat obavami, aniž by ti oddálení nevyhnutelného jakkoliv pomohlo. Věř mi, tohle znám MOC DOBŘE z vlastní zkušenosti. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Dík za info. Je obdivuhodné, že se nám tu s tím svěřuješ. To máš blbý. A co my s tím?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, pohádky ti jdou, teď ještě ta fakta …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Vždyť to máš jedno, nemysli na to, neřeš to. Není to konec světa.

Jsou důležitější věci/starosti. Rodiče to pochopí, když jim to slušně vysvětlíš a řekneš, že ses snažil. Když ne, tak jejich problém, tobě do toho nic není (jak oni zareagují =ovlivní tě to, jen když si to připustíš). To přežiješ a třeba za rok si na to ani nevzpomeneš. Za pár let budeš mít úplně jiné starosti než je nějaká důtka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Osobně bych začal tím, že v té žákovské je něco napsáno, co si rodiče dříve či později přečtou. Předpokládám, že je to něco jako „uděluji důtku za …“. S těmi … můžeš nesouhlasit, ale už s tím nic neuděláš. Jestli to můžes nějak omluvit nebo vysvětlit ti nepomůžeme, protože jsi nám neřekl, o co jde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DoTazatel

2 dvojky chabý výkon, cože?? ? :O

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Předpokládám, že jde o reakci na Aliena. Přečti si ještě jednou co píše…
Nikoli „2 dvojky – slabý výkon“, ale „…na 2 dvojky slabý výkon“

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jestli je jedna z nic h z chování… 😁

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Aha, nj, já jsem vůl…
Díky

před 1535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Keplere, je sice pravda, že mu hlavu nejspíš neutrhnou… Ale když neví, tak není nic jednoduššího, než se ZEPTAT. Tříďase, nebo jeho nadřízeného. Jenže… jak je vidět… s DOTAZOVÁNÍM má nějaké potíže…

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To jako myslíš vážně? Zeptat se může, ale na udělení důtky to už nic nezmění. Ještě neznám případ soudce, který by prohlásiil: sorry, spletl jsem se… No a zrovna ty jsi ten typ, který nic takového nikdy nepřipustí. Radši diskutuješ za každou cenu.

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To jsem pochopitelně vůbec neměl na mysli. Ale aby věděl, co říct rodičům. Já přijít dom s tím, že jsem dostal důtku a nevědět za co, tak koupim takovejch pár facek…

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Když nevysvětlí, má smůlu. Těch facek ještě bude…

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Těch facek právě dnes moc nebude – sociálka, linka bezpečí apod…

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak jako jasný…

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek