MrnousakCZE

Co dělat, když učitel porušuje školní rád a ředitel nic nedělá?

Učitel porušuje školní rád, ředitel nic nedělá.

Pokud učitel na střední škole porušuje školní řád (shazuje a nadává žákům, známkuje, jak se mu chce, apod.) a ředitel stížnosti ignoruje, je možno se obrátit někam výše?

Nejlepší odpověď
Schluker

V takovem pripade bude nejlepsi obratit se na skolni inspekci. Pripadne na zrizovatele.

Další odpovědi
aliendrone

Nemáš mobil? Nahraj to nadávání a pošli do nějaké televize. Tohle je přesně to, co mají rádi, učitelstvo je SKVĚLÝ cíl (jsou neškodní) a každý posera si rád nabrousí drápky a ukáže, jaký je hrdina, když nehrozí nebezpečná odveta. ;) :)

BTW – nevím jak dnes, ale za mých školních časů mě učitelé neznámkovali jinak, než dle vlastní úvahy. Jenže DNES jste mu to známkování asi demokraticky neodhlasovali, takže má průšvih! Tomu říkám POKROK, děkujeme pašíku Vašíku, pravda a láska zvítězí! ;) :D :D

ivzez

Podle žáků bude učitel, který dá jinou známku než jedničku,
vždycky „hodnotit, jak se mu chce“.

Ovšem shazování žáků a nadávky, to „jiné kafe“.
Obrátili jste se na ředitele a zřizovatele školy písemně?
Písemnou stížnost řešit musí.

Anikitos

Inspekce, kraj, ombudsman (MŠMT).
https://www.csi­cr.cz/cz/Porad­na-QL/Poradna/Jak-podavat-stiznosti,-podnety,-petice/Stiznosti,-podnety,-petice

http://www.msmt­.cz/ministerstvo/jak-podat-stiznost

klumprt

Já chovám takový neotřelý názor, že pokud se učitel chová jako z**d, je to dobrá průprava pro život, ve kterém se žák setká s řadou jiných a horších z***ů.
To že bude nesnášet např. dějepis je holt oběť, to jsou ty třísky, když se kácí les. Ostatně není tak špatné objevovat kouzla některých oborů v dospělosti vlastním studiem populárně naučné literatury.
Já jsem třeba měl na gymplu jednou čtyřku z biologie a ta baba byla otřesná, učila už mého tátu a byla otřesná. No a teď je evoluční biologie jedním z oblíbených předmětů mého hobby samostudia.

Mp2

Měl jsem to stejné…
Učitel všem nadával, urážel, napsal na tabuli látku a zase jen nadával. Omlouval veškeré absence.
Týden dopředu omluvil absenci typu, že student na 3–4 hodinu zaspal.. Když byl 2 hodiny předtím ve škole…

Zkoušení probíhalo stylem:
„Novotný k tabuli…“
„ale pane učiteli, já…“
„za 3, sednout…“
„Peterka k tabuli.....“
„budeš počítat… Najdu příklad.....“
„.....?????…“
„co to m᧠na sobě??“
„????????“
„košile, pantofle...... To si vzal ze skine po dědovi, když byl ještě u wernachtu ne???“…

Tohle chování trvalo i při hospitacích..

Ředitel bývalý politik za KDU., post ředitele dostal za odměnu… Neřešil nic…
Ale zase šlo o předměty nepotřebné ke studiu (ekonomika, občanka, fyzika) .. A na těch by nás jiní učitelé dusili…
Proto jsme to brali jako odpočinkové hodiny a vic jsme si nestěžovali..

mosoj

No my jsme z toho měli legraci. Ještě dnes po 55 letech při srazech si to vyprávíme a máme z toho bžundu. Určitě nám to neuškodilo.
Šikanu jsem zažil, nikoliv od spolužáků, ale od učitele. Nicméně ani mně nenapadlo si na to stěžovat. Nakonec – přežil jsem to. Učitel byl autorita a tehdy se autority uznávaly.