Kai

Namožené nebo natažené svaly?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak poznám natažený a jak namožený sval..?
Dlouho jsem tolik necvičila. Pravidelně dvakrát týdně dvouhodinovku tělocvik, občas venku míčové hry. Od soboty jsem se dala opět na trénink. A hodně jsem šla na „bobek“ a rychle nahoru a takhle jsem jela asi hodinu v kuse. Druhý den jsem nemohla, ale stejně jsem šla tak na 40 minut a dnes zas.. Ale do schodů (ale i ze)chodit nemůžu, mám problém když si sedám a zvedám ze židle. A běhat taky nemůžu, strašně my stehna ztěžknou a chvilka si myslím, že se ani neudržím na nohou. Je to jen namožené?
Doplňuji:
A co udělat proti bolesti? Děkuji ..

Odpovědi
anonym

Při takovéhle, pro svaly nezvyklé, zátěži půjde zcela určitě o namožení svalů. Copak takhle pojem protahovací cvičení? Svaly by se měly během cvičení nejdříve zvolna protáhnout a zahřát, potom by měly dostat zátěž a nakonec uvolnit několika cviky, aby nedošlo k tomu, co se povedlo Tobě. Teď bys měla dát svalům pokoj a odpočinout si a začít zvolna. Rozložit si cvičení třeba na 4 etapy. Nemysli si, že tělo necháš lenivět a ono pak okamžitě zabere a do plavek už budeš krásně štíhlá. Stihneš to i s menšími stresy pro svou fyzickou kondici. Teď opravdu vypni a znovu začni, až to nebude bolet. Bolest signalizuje, že jsi to přehnala.

geoorg

Ano, to je namožené.
K natržení svalu dochází spíš při rychlém protažení nerozcvičeného svalu, než takhle při opakování…

Masírovat, pomalu protahovat a rozcvičovat a čekat. Minulý rok jsem zkusil běžet 3km po špičkách (vůbec jsem nedošlapoval na paty) a pak jsem nemohl chodit asi 3 týdny 😁

RyuzakiKate

Je to fakt jen namožený, znám to… Přetrhnutí svalu i odlomení kouska kosti jsem zažila a bolí to jako s*ině. Natažený svaly, to nic není, proti tomu to je procházka růžovým sadem, ale počítej s tím, že asi tři dny to ještě potrvá. Hlavně nikam nespěchat, radši vyrazit dřív, aby ses cestou nezhroutila ;)