anna.lounova

Jak poznám zda je sval namožený, natažený nebo natrženy?

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Už několikrát jsem měla namožené svaly, k tomu mě doprovázela např. i svalová horečka a myslím, že znám pocit namožených svalů, kdy bolí všechny pohyb. Nyní jsem byla poprvé v posilově a hned mi dali zápřah. 3 hodiny v posilovně a cvičení pouze na nohy. Už asi po hodině jsem chytala obrovské křeče a bolelo mě to ale jela jsem dal. Předtím jsem se nerozcvičila. Už třetí den se nemůžu hýbat. Ale jak už jsem řekla..nepřijde mi to na namožení svalu ale na natažení nebo možná natržení, protože tohle jsem opravdu nikdy nezažila. Nemůžu se otočit v posteli z boku na bok, chodim asi deset metru za hodinu, o schodech ani nemluvim. Je to taková bolest, že jsem už i několikrát tu slzu vytlačila..muzu poprosit o nazory? Děkujiy.

Odpovědi
anonym

„Natažený“ a „natržený“ – jde o totéž poranění Nesmíš si natržený sval představovat jako natrženou tkaničku 😉.
Podle popisu ale soudím, že máš svaly ´jen´ namožené (cvičit „přes křeče“ je blbost – ničemu tím nepomůžeš, jen si ublížíš).
Takže doporučuju držet se celkově v teple (postižené partie zvlášť), pomáhají masáže (i třeba ´ostřejší sprcha´ nebo whirpool) a postupně se jemně rozcvičovat.
___
A příště cvič „přiměřeně“.
😉