Kepuč

Nakupování přes eBay

Máte prosím někdo zkušenosti s nakupováním na eBay?

Platí to, že když je u položky napsáno „free shipping“ tak že se opravdu neplatí nic za poštovné do ČR?

Jak funguje platba kreditní kartou? Je to bezpečné?

Nejlepší odpověď
anonym

Ad poštovné – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ebay-doruceni
Ad platba – platba samotná na eBay bezpečná je, ale ´bezpečnost´ platby předem je závislá na konkrétním prodejci (eBay není e-shop, ale jen web, který sdružuje jednotlivé obchodníky – něco, jako Aukro).

Další odpovědi
metalavenged

Přes Ebay nakupuji často a s platbou jsem nikdy problém neměla. Spíš s prodejci. Můžeš platit minimálně dvěma způsoby – buď přes paypal, což mi příjde složitější, protože posíláš na paypal peníze, které se ti pak budou odečítat podle ceny zboží, které koupíš a vždycky ti tam zůstane něco navíc. Z mé zkušenosti. Poslala jsem tam na zkoušku 100 Kč, ale ještě teď tam nejsou, tak používám druhý způsob, kde zadáš jenom číslo své platební karty (neměla by být z junior účtu), peníze dojdou do 5 dnů a hned to prodejce odešle. Problémy jsou spíše s prodejci, kteří špatně nebo schválně nepřesně popíšou a vyfotí výrobek, který prodávají, což se mi taky stalo. Příšlo mi něco zcela jiného, než jsem si objednala. Než začneš něco hledat, zadej místo, kde to chceš poslat a podle toho se vypočte shipping.. pokud je tam napsané free shipping, tak je to samozřejmě zadarmo. Nemusíš se bát, než odešleš své peníze, několikrát se ti tam napíše, kolik peněz se doopravdy odečte. Jak jsem už říkala, s platbou jsem nikdy problém neměla :)

kasal

Zdravím ,mám mnoho zkušeností s nákupy na Ebay, i větší částky,snad mohu poradit,rozdíl mezi Paypal a kartou je veliký, platím raději přes Paypal protože má peníze ihned za vteřiny a může ihned poslat,není potřeba nic vyplnovat vše je již v Paypalu ,adresa atd..přes kartu je to složitější ,vyplnit udaje IBAN ,SWIFT, a navíc tady zaplatím poplatek za převod tuším 200Kč,Přes paypal je jednoduchá reklamace,vrácení penez ,zkusil jsem si reklamaci přes kartu,musel jsem až na trestní oznámení v německu ,vyřešeno za 6 měs,takže kdo nemá Paypal tam nedražím.Pozor na tu dopravu,musíte zjistit jestli je to free
do evropy tedy k vám,pokud jsou to němci zpravidla platí jen po německu free.
Já mám kliku že dražím v německu ,posílám na adresu v něm. a jednou za 14 dní mi to dovezou.hlavně nedražit pokud není vyřešena doprava.Bezpečné bych řekl to je pokud je to nové bez problemu použité jsem se nesetkal v německu s podvodem,jako tady ,nebo v polsku, zas výhoda Paypal ,každý se tam bojí Fedbacu,tak to dělají poctivě ,podívejte se na % fedb. prodejce.snad vše,Mirek
Doplňuji:
mir.v@seznam.cz

Rylon

@metalavenged: Platba přes PayPal je nejjednodušší co jsem kdy znal a je škoda že většina českých e-shopů to nepodporuje. Nemusí se tam posílat žádné peníze stačí si založit účet na www.paypal.com a tam pak přidat kartu. Toť vše. A při každém placení stačí zadat email, heslo a PayPal si už peníze strhne sám z karty.
@K otázce: Je taky fajn se podívat jaký má prodejce ‚rating‘ neboli jakou má pověst. Na ebay.com se najde jak hodně jednotlivců kteří chtějí něco prodat, tak i obchodů které mají už spoustu prodejů. Ebay.com poskytuje tzv. Ebay Money Back Guarantee. Díky tomu se ebay.com postará o to že když Vás prodejce podvede nebo pošle špatné zboží, ebay.com Vám pošle peníze nebo Vám nahradí věc kterou jste si objednali. (nevím nemám s tím zkušenosti ale takhle to píšou na ebay.com).