Avatar uživatele
Lizart121

Lze nějak zaplatit objednávku na Amazonu, pokud nevlastním žádnou z jimi akceptovaných ka­ret?

Upřesňuji, jedná se o britský Amazon :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3144 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
lejdy.můn

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud sama nemáš možnost platit žádnou z uvedených karet, zkus se obrátit na některou z firem, která se zprostředkováváním zahraničních nákupů zabývá. Je potřeba počítat s provizí, kterou si firma připočítá k celkové ceně tvé objednávky, tak musíš sama posoudit, nakolik se ti takový nákup vyplatí.

  1. http://www.cz-ebay.cz/
  2. http://www.czeche­bay.cz/
  3. http://www.cze­bay.cz/

Jednou jsem objednávala přes firmu č.1 a jednou přes firmu č.2; obchod vždy proběhl na jedničku. U té první firmy si nejsem jistá, jestli dělají jen nákupy z USA, nebo i z jiných zemí; a vím, že tam mají nějaký minimální limit hodnoty objednávky (tuším, že 500 Kč). Výhoda je, že když objednáváš z USA, kde oni mají svoje vlastní „přeposílací“ sklady, náklady na poštovný se ti citelně zredukují.

U té druhé firmy ti zprostředkují nákup takřka odkudkoliv a žádný limity tam nemají, ale zase je nevýhoda, že tato firma nedisponuje vlastními sklady, což v praxi znamená, že oni za tebe jen provedou platbu, ale poštovné atd ti napočítají v plné výši (tj. tolik, kolik uvádí prodejce). Objednávala jsem takto položku za necelých 100 Kč a s poštovným z USA, plus provizí za zprostředkování, mě celý ten špás přišel na zhruba 600 Kč. No nekup to. 😉

U obou firem je ale fajn, že si můžeš nechat udělat nezávaznou kalkulaci, na kolik tě celá objednávka přijde, a sama se potom rozhodneš, jestli do toho půjdeš, nebo ne. Vyřídí za tebe i nákup typu „Kup teď“, i aukce, a dokonce zvládnou vyřídit i nákupy, který jsi třeba sama zbrkle uskutečnila a až pak zjistila, že vlastně nemáš jak zaplatit.

Tady máš vypsané e-shopy, kterými se jednotlivé firmy nejčastěji „zabývají“. Amazon je úplně bez problémů. 😉
http://www.cz-ebay.cz/obchody-v-usa.htm
http://www.czeche­bay.cz/seznam_zah­ranicnich_esho­pu.php
http://www.cze­bay.cz/eshopy-v-usa/

Doplněno: minimálně ta druhá firma ti objedná cokoliv odkudkoliv (britský Amazon nevyjímaje). U těch zbylých dvou si opravdu nejsem jistá, ale i kdyby dělali i dovoz z UK, svoje sklady tam zřejmě nemají, a tak by veškeré náklady na dopravu do ČR stejně šly na tvůj účet. Tak to už bych se asi rovnou obrátila na ten czechebay.cz – tam je to rovnou sázka na jistotu. 😉

Upravil/a: lejdy.můn

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lizart121 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Obávám se, že nelze…
Budeš si muset nějakou kartu pro netové platby pořídit a nebo si zboží objednat jinde.
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

možno by stálo za úvahu poriadiť si >normálnu< kartu.

😉

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek