Green

Poradí mi někdo jak nakupovat přes EBAY ?? Děkuju ;)

Doplňuji:
Nikdy jsem tam nenakupovala, tak mě hlavně zajímá jak to chodí s platbou, doručením a na co si mám dát pozor … A jak to vůbec probíhá .. Díky

Nejlepší odpověď
quentos

jak to chodí s platbou? 99% prodejců preferuje platební systém PayPal, což je bezpečná internetová peněženka umožňující převod peněz od kupujícího k prodejce ihned, i kdyby byl na druhém konci světa. Podrobný návod třeba zde http://www.pe­nize.cz/nakupy/225341-paypal-pro-zacatecniky-jak-platit-a-byt-placeni-nejoblibenejsi-virtualni-penezenkou .
Někteří prodejci přistoupí např. na platbu v hotovosti v doporučeném dopise (tak jsem to dělával, než jsem si zařídil PayPal), ovšem riskujete, že se dopis po cestě ztratí, někdo ho vyloupí apod. (Proto prodejci vždy zdůrazňují „platba v hotovostí jen na vlastní nebezpečí“).
Na EBay vyplníte v profilu svou adresu, takže poté, co prodejce dostane peníze, odešle zboží normálně poštou v balíku na Vaši adresu. Po vydražení je lépe prodejce kotaktovat, resp. přijde Vám sama mailem faktura, takže ani nemusíte.
Dražba probíhá jednoduše – zadáte nejvyšší částku, kterou jste ochotna za zboží dát, a systém sám automaticky přehazuje ostatní zájemce až do výše Vámi zadané maximální částky. Má to ovšem jeden háček, spousta kupujících „vyčuraně“ čeká na poslední minutu před koncem aukce a tehdy Vás „přehodí“ – pokud máte o zboží opravdu zájem, je nejlépe si na poslední minutu počkat taky.
(Návod na dražení /v angličtině/ třeba zde http://www.eba­y.com/gds/How-to-Bid-and-Win-/100000000019­12997/g.html )
Doplňuji:

  • v hotovosti… překlep

Další odpovědi
Pajavesa

Nakup v eshopu ci aukce? Z ktere zeme ma jiti? Pozor na clo a ev. DPH Co platby?
Jinak prvy krok je registrace uctu …
Doplňuji:
Je hodne otazek a jeste vice odpovedi

  • pujce o aukci ci nakup pres eshop
  • o jaky sortiment bude zajem? (elektro, konfekce, bizu, …)
  • pujde o asijske prodejce ci evropske/americke
  • je k dispozici platebni karta s platbami pro Inet/Paypall apod.

marci1

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=n%C3%A1kup%20e­bay

anonym

Tento dotaz se tu řešil asi před týdnem, stačilo se podívat do vyhledávače, nebo poslechnout našeptávač.