Jak vyplnit číslo bankovního účtu při registraci na E-Bay?

Registruji se na Ebay a zvolil jsem si možnost „bankovní účet“, chce to po mě vyplnit pole jako „routing number (směrovací číslo)“, „checking account number (kontrolní číslo účtu)“, dále „security code“ a „card number“. Zasekl jsem se na dvou polích hned z těch prvních, které jsem vypsal a celkově mám v tom chaos.

Volal jsem do KB banky, zda vědí, co tam mám vyplnit, abych mohl pokračovat dále. Zasekl jsem se převážně u Routing a checking. Nevíte někdo, co s tím? Jak postupovat, abych mohl nastavit bez problému svůj účet?

Odpovědi
cochee

Routing number je rozlišovací kód banky, používá se v USA a Kanadě, jinde ne, nebo se nazývá jinak a má jiný počet znaků/formát. U nás třeba známé 0800 = Česká spořitelna, 0100 = Komerční, 5500 = Raiff atd., tedy to, co se dává za číslo účtu a lomítko. V USA se tedy nepíše za lomítko za č. účtu a má 9 číslic.

Checking account number si malinko špatně překládáš: checking account je náš starý známý běžný účet, čili checking account number = číslo BÚ.