Rokio

Myslíte si, že jsem charakterní člověk, pokud mě budete posuzovat podle těchto mých vlastností (všechny jsou potvrzené)?

Mezi moje kladné vlastnosti patří:

  1. Nechlastám, nekouřím a nefetuji. Nepiji ani kávu.
  2. Nejsem úchyl, protože jsem nikdy neměl sex, protože držím celoživotní celibát.
  3. Jím zdravě a pravidelně se pohybuji (za pár měsíců jsem zhubl 7 kg a denně ujdu v průměru čtyři kilometry).
  4. Jsem věřící. Vyznávám hlavní náboženství ČR – katolictví.
  5. Jsem patriot. Mám rád Českou republiku a její kulturu a přírodu.
  6. Patří mezi altruistické lidi. Snažím se jednat ve prospěch společnosti a neustále konám dobré skutky.
  7. Mám čistý trestný rejstřík. Nikdy jsem neplatil ani pokutu.
  8. Přispívám na charitativní organizaci a docela často posílám peněžité dary mé mamce.
  9. Chovám se šetrně k přírodě. Třídím odpad a pečuji o domácí mazlíčky.

a konečně za 10. I když jsem invalida 3. stupně a nemohoucí (pobírám příspěvek na péči), tak mám dvě živnosti v podobě prodeje moderního umění, které si sám vytvářím a půjčování peněz. K tomu závodní lékařka schválila, že můžu pracovat, a proto 15. února nastupuji do chráněných dílen jako dělník.

poznámka: Desátý bod je dobrý pro naši ekonomiku.

Myslíte si tedy, že mám dobrý charakter a že jsem dobrý člověk?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… už zase ???
--- tak dobře, vemem to popřádku:

  • ad.1) nevíš vo co přicházíš, nefetování schvaluju
  • ad.2) to teda seš úchyl, protože je prokázaný, že tona mozekleze a největší úchylové a pedofilové jsou mezi kněžími, kteří právě drží celibát !!!
  • ad.3) normálka
  • ad.4) to se teda máš čím chlubit, to teda opravdu svědčí o charakteru, nebejt náboženstvích, bylo by na světě daleko líp …
  • ad.5) já taky …
  • ad.6) „pro dobrotu na žebrotu“ >>> když tě to baví …
  • ad.7) to jen značí, že nic neděláš, jelikož kdo nic nedělá, nic nezkazí … bez řidičáku se dá snadno vyhnout pokutě …
  • ad.8) přispíváním na charitu akorát živíš ty darmoživky co se okolo toho pohybujou, k potřebným se stejně nic nedostane … to je snad povinnost ne ??? rodiče se starali o nás a je na řadě jim to oplatit, tím bych se teda nechlubil …
  • ad.9) to já taky a nechlubim se tím, a byla by ostuda si pořídit domácí mazlíčky a pak se o ně nestarat …
  • ad.10) – vo tom moderním umění bych teda nijak nechtěl polemizovat, ale vo umění jsem už někde psal ( https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-tvurci-ktery-zverejnuje-verejne-sva-dila-a-jsou-mu-uplne-ukradene-nazory-druhych-lidi-na-jeho-tvorbu ) a o půjčování peněz též ( https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-tom-ze-jsem-zacal-pujcovat-lidem-penize-za-urok-je-to-dobry-napad ) no a tu práci ti schvaluji, už jen z toho důvodu, že sedostaneš mezi lidi a přestaneš možná blbnout …

… takže to shrnem: … seš namyšlenej, za každý h***a co uděláš bys chtěl minimálně metál, pleteš si pojmy s dojmy, no, ale co, každej jsme nějakej, a CHARAKTERNÍ ČLOVĚK JE KAŽDEJ, OTÁZKOU JE, JAKEJ TEN CHARAKTER MÁ, chápeš to ???

Další odpovědi
annas

To co, jste uvedl, nejsou všechno charakterové vlastnosti, ale péče o sebe, . nehazardujete se svým zdravím atd. Možná to, že věříte , je pro vás plus, také to , že se asi chováte slušně. .

Charakter záleží na vytrvalosti, relativně stálých vlastnostech, , sebeovládání a svědomí. často jej ovlivňuje i temperament. Důležitý je sociální vztah.

Charakterní člověk nejedná podle toho, co je pro něho výhodné, to nevím,, ale dbá o svou čest, umí držet slovo, neměl by být i náladový a ovlivnitelný.

Důležitý je vztah k sobě samém , tedy t již uvedené sebeovládání, sebepoznání, , sebehodnocení, jak sám sebe vidíte, ale nevyzvedává to, co pro někoho udělal., tedy své kladné vlastnosti.

Zřejmě jde o vás o altruismus. , sledujete problémy jiných a snažíte se pomáhat. Jenže chcete být asi od druhých chválený, získat dobrou pověst, to není zcela OK.

z vašeho výčtu nejde odpovědět na otázku. Každý člověk se stává tím, co dělá.
Vědí to lidé, kteří žijí s vámi a kolem vás, znají vás z reálu, nikoliv ze světa virtuálního.

Drap

Záleží pouze na tom kdo a podle jakých kritérií tě bude hodnotit.

Edison

Už jen podle toho, žes tenhle příspěvek vůbec napsal jsi egoista zahleděný sám do sebe. A zdaleka to není poprvý!! Všechno se snažíš měřit, evidovat a hodnotit a to zejména vůči sobě samému. Stačí?

elkon

To, že jsi neměl nikdy sex, nemá nic společného s tím, jestli ji úchyl, nebo ne. A celibát je hloupost. To nemá žádný význam. To ostatní jen odhaluje tvé chování. Jestli konáš dobré skutky je chvályhodné, ale nemusíš se tím chlubit.

zjentek

Co zde popisuješ nejsou kladné vlastnosti, nýbrž předpokládané rysy osobnosti, čili vlastně samozřejmosti. Z toho plyne, že celá otázka stojí za pitchu a za druhý je rozumný se neutopit ve společensky bezcenných charakterních kladech, i kdyby rádoby existovaly, bo to je nejlepší cesta do chráněné dílny.