Avatar uživatele
Bronzový

Jak se motivujete k tomu, abyste v životě šli dál a nevzdávali se bez boje?

U mě je to naděje,že ještě není vše ztraceno a téměř vždy se najde řešení.
.

zdroj obrázku: pixabay

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Z každého výsledku se můžeš poučit a zvolit jiný postup, pokud to není to, co si přeješ. Prostě chybami se člověk učí. Můžeš sledovat lidi, kteří dělají stejné věci, a pozorovat, ty úspěšné i neúspěšné a podle toho se řídit. Volit si krátkodobé snadno splnitelné cíle , ale přitom mít představu cíle vzdáleného. Každá i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Hlavní věc je se nevzdat. A uvědom si, že jsi jedinečný. Máš svou víru, představu cíle, názory, hodnoty, kladeš si určité otázky. Máš taky své přátele a známé a třeba podle nich si lépe uvědomíš to, kam se chceš dostat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

I když s nikým a nočím nebojujete, je to boj. Bojujete sám se sebou!! Takže začít u sebe, seřadit priority: proč, co, jak, atd..


Avatar uživatele
Bronzový

Vzpomenu si na slova jednoho kazatele z křesťanských sborů, který řekl že vyhrát nad životem nejde. Proto s ním nebojujme, protože on nad námi zvítězí.


Avatar uživatele
Zlatý

Život.
Ja sa nemotivujem, motivuje ma život sám.


Avatar uživatele
Zlatý

Pustím se do nějaké práce či určité činnosti a motivace se dostaví. Jsem , jaká jsem, ale jsem, čím chci být,.


Avatar uživatele
Zlatý

Já už toho mnoho nevybojuju, ale pomáhá mi, když si stanovím konkrétní cíle a dělám všechno proto, aby se vyplnily. Život se skládá i z malých radostí.


Avatar uživatele
Bronzový

Většinou si nepřipouštím žádné negativní myšlenky, a když už se přece jen objeví, tak se je rychle snažím odehnat... Tím, chci jen říct, že si neříkám žádné "nemohu" "nedokážu" "neumím" (úplně všechno jde, když člověk opravdu chce). A to, co nedokážu ovlivnit anebo to, co mi nijak neprospívá, tak se tím nezabývám a nekazím si tím náladu.

Lepší než motivace je disciplína. Protože, člověk s disciplínou dělá to, co musí, i přestože se mu zorvna nechce (nemá v tu chvíli motivaci) - a člověk nemůže být neustále motivovaný.

Mám svá "proč" a představy, které chci naplnit, a protože věřím, že jsou uskutečnitelné a že jich dosáhnu, tak proto udělám vše.

Ovšem zcela nejlepší je, na nic vůbec nemyslet a prostě "to" dělat. S každou jednou myšlenkou příjde další a další, které nakonec vedou k negativním mylšenkám, a ty pak k pochybnostem. Proto je lepší si říct, jdu to udělat anebo udělám to a dál už to nerozebírat (tedy kromě plánu, jak "toho" dosáhnout, pokud se jedná o nějaký složitější cíl).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

jirka F

Abyste mě pochopili nejde o nějaký výslech,ale v poslední době jsem ve složité životní situaci,kdy nemůžu sehnat práci kvůli svému zdr.stavu když se o své nemoci zmíním tak mě odmítnou.Proto se ptám jak dál protože už opravdu nevím jak dál.

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Jirko, nemusíš být za každou cenu pravdomluvný. Od toho je zdravotní dokumentace. Méně (mluvit) znamená někdy více. Lhaní to není ani náhodou.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Nevím o jaký zdravotní problém jde, ale existuje spousta zaměstnání, kde některé hendikepy nevadí. Já například nemůžu pracovat ve stoje, kvůli páteři a tak jsem si pro svůj přivýdělek hledal práci vsedě tak dlouho, až jsem ji našel. Nevzdávat to a hledat, hledat, hledat.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

A proč nehledal´s práci vleže? Vleže je páteř mnohem méně namáhaná, nežli v sedě.

Mimochodem, v sedě je páteř více namáhaná, nežli ve stoje. Posloupnost je leh stoj sed! ;)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4475
Zlatý Kepler 2252
Zlatý Drap 1849
Zlatý quentos 1650
Zlatý mosoj 1546
Zlatý marci1 1005
Zlatý led 999
Zlatý Edison 753
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.