Matiselis

Co je to postprůmyslové město?

Nejlepší odpověď
dubraro

To je v praxi … třeba Havířov. Město, kde není vůbec žádná práce, všichni musí za prací dojíždět. Ve městě je 40.000 aut (lidí dojíždějících za prací), ale jen 14.000 parkovacích míst, každodenní zdroj bezpracného výdělku pro městskou policii. Autobusy, které dříve do okolních míst s doly a průmyslovými podniky jezdily v pětiminutovém taktu, jezdí dnes jednou za půl nebo třičtvrtě hodiny a za mnohonásobnou cenu jízdenky. Město, které mělo za komunistů 100.000 obyvatel a dnes má ani ne 70.000, většinou důchodců. Ale byty jsou tady drahé jako v Praze.
Ještě výraznějším příkladem je americký Detroit. Dokud tady byl (automobilový) průmysl, jednalo se o bohaté město se 4,5 miliony obyvatel. Dnes sotva půl milionu obyvatel, opět většinou důchodců, kteří jsou chudí na to aby se odstěhovali a pak hlavně černošské drogové gangy.

Další odpovědi
aliendrone

To je kapitalistická verze komunistické utopie. Něco jako elfí vesnice, vlhký sen všech dobrodějných buzíků aj. úchylů, ochránců práv kdekoho/kdečeho a obecně darmožroutů, kteří jako správní parazité lehce a bezpracně žijí na úkor těch skutečně pracujících (z jejich daní přerozdělených na „dobré účely“). Jediné co mají v popisu „práce“ je valit lži a klíny do hlavy těm ostatním. :(

Jak to vypadá v praxi si můžeš prohlédnout v USA – kdysi slavné a veleprosperující město jménem Detroit. ;) :D :D

Beno

Bývalo průmyslové. Dnes to mohou připomínat zaniklé areály.
https://www.e15­.cz/magazin/in­dustrialni-stopy-pripomenou-zanikle-arealy-979418

harding

Příspěvek smazán administrátorem.