Stříbrný

Která negativní lidská vlastnost je podle vás nejhorší?

Nejlepší odpověď

Zlatý

V podstatě jsou to všechny vlastnosti, které člověka odlišují od zvířat, i ty zdánlivě "dobré lidské". Do všeho musí rýpat, všechno předělávat, narušovat přirozený běh věcí. Jakožto astronom jsem zachytil korespondenci Marsu se Zemí - ta si stěžovala že má člověka a Mars ji utěšoval: neboj se, to tě přejde!

Další odpovědi:

Stříbrný

lhostejnost a cynismus

Pokročilý

Ochota zabít druhého člověka,týrání lidí a zvířat .

Pokročilý

Zrada a faleš.

Zlatý

Bezohlednost, necitelnost, faleš a neupřímnost.

V mladším věku bych souhlasila s odpovědí Fgh.
Dnes si nejsem jista, jestli lze hloupost zařadit mezi vlastnosti.

_______

Doplňuji po zrušení profilu Fgh → jde o odpověď
Anonyma, který za nejhorší považuje hloupost.

Pokročilý

Za mě je to především lhaní (jinými slovy i faleš a neupřímnost). Dále egoismus a materialismus, ignorance duchovního rozvíjení a postrádání empatie, závist, nekonečná zvědavost. Ono toho bude víc...

závist

Asi odpovím trochu obloukem - myslím že špatné vlastnosti nejsou nic proti špatným činům. Člověk může být egoistický, ale být si toho vědom a pracovat na tom - to ho potom budu respektovat o hodně víc. Stejně tak nebudu zavrhovat “hloupého“ člověka, není hloupý schválně, žejo. Pokud ale udělá něco hnusnýho a bude si toho vědom, budu ho soudit.

Z toho by se dalo vydedukovat, že nejhorší vlastnost je lhostejnost k vlastní negativitě. Když děláte hnusné věci, víte že jsou hnusné a přesto pokračujete.

Zlatý

Asi zodpovědnost, ale zatím je celej systém nastavenej tak, že tomu málokdo věří. Systém je demoverze, na moje slova dojde!

Zlatý

Egoismus. :-(

Bronzový

závisí od situácie

možno agresívna asociálnosť....človek je tvor spoločenský a pre prežitie musíme spolupracovať....

Pokročilý

ješitnost. Ta může dle mě za všechny konflikty, co se kdy staly a ještě stanou :-( Méně fatální, ale stejně nepříjemná je omezenost (aneb: co neznám, to neexistuje)

Závist ne. Tu považuji za nejlepší lidskou vlastnost. Já se chodím schválně dívat na bohaté lidi a pociťuji přitom lechtání pod žaludkem. Nabíjí mě to energií.

Ale jsou lidi neschopní, rovnostářští, zkrátka ovce, které se nechtějí odlišovat a takové lidi závist ubíjí. Oni nechtějí dosáhnout víc, ani to neumějí, jen chtějí ostatní vracet zpátky do stáda. Na ně i na jejich okolí má závist vyloženě destruktivní účinky.

Když chcete takovému človíčkovi způsobit opravdová muka, chlubte se před ním vším, co se vám podařilo. Už malé děti se před vrstevníky chlubí, aby je zdeptali.

Za mě je negativní vlastnost - neschopnost potlačit v sobě nutkání chlubit se.

Hloupost.

Pokročilý

Bezohlednost, arogance, vulgárnost

Závist, ta vytváří množství dalších negativních myšlenek a emocí které vedou mysl postiženého člověka do pekla

Bronzový

Nejhorší negativní lidskou vlastností je žárlivost, protože dokáže zabít štěstí dvou lidí.

nejhorší je závist a neochota...

Pokročilý

Bezcitnost,egoismus,chronická pomlouvačnost (neví co by, tak si něco vymyslí)...a vlastně by mi nestačilo ani deset řádků...

Nejhorší jsou lidé bez páteře, neupřímní, kteří jsou všeho schopni , pro svoji kariéru, pro svoje lepší postavení nad tím druhým.

Zlatý

Závist.

Nejhorší vlastností člověka je bezcitnost, nebo-li nelidské zacházení s druhou bytosti.

Mentální lenost projevující se neustálým škatulkováním. Takže například rozdělováním lidských vlastností na negativní a pozitivní a následným rozdělováním na nejhorší a ostatní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4194
Zlatý Kepler 1914
Zlatý Drap 1703
Zlatý quentos 1573
Zlatý mosoj 1517
Zlatý led 931
Zlatý marci1 926
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 660

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.