Kelt

Jak je to s lidskými a nelidskými podmínkami?

Jsme lidé, nějak se chováme a nějak žijeme. Pracujeme a trávíme různě svůj volný čas. Občas někdo vyrazí pryč a pak vypráví, že to bylo nelidské. Třeba pobyt v přírodě práce, cokoli. Ale přitom to ten člověk vydržel, i když ne úplně v pohodě. Takže jak je to s určením,co je lidské a co nelidské? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Lidi rádi přehání. Tvrdí o něčem, že to bylo nelidské, aniž by měli o tom páru nebo zažili opravdu nelidské podmínky.

zjentek

Přesně… Já zkoušel pracovat za mzdu a zažil jsem tam nelidské zacházení. tak jsem se na to vyprdnul a začal jsem cestovat. No ale všude jsem zažil jen nelidské zacházení lidí s lidmi. Tak jsem se vypravil žít do přírody. No ale tam byly převážně nelidské podmínky. A tak jsem si koupil wi-fi dongl a připojil jsem se k síti. Jenže tady jsou nelidské jak podmínky k životu, tak i zacházení s lidmi. Tak přemýšlím, co bude dál. Ještě mne napadlo nechat se hospitalizovat. jenže Bůh ví, jaké tam mají podmínky a jak tam se mnou budou zacházet. Asi bude třeba zkusit…

da ny

U každého jinak.
Možná je to otázka kultury a vyspělosti dané společnosti, ve které člověk žije.
Individuální pohled člověka. Co jsou pro jednoho „nelidské podmínky“, může
být pro druhého „procházka růžovým sadem“. :D
Za nelidské podmínky lze považovat asi něco, co člověka zlomí psychicky,
ničí jeho zdraví, důstojnost. Opovržení, Něco, co je nad jeho síly, schopnosti, možnosti.

Pro někoho je to absence vodovodu a splachovacího WC v domě.
Pro jiného těžká práce, v nevyhovujících podmínkách (vedro, zima, špína, průvan,
nadměrný hluk, prach). Pro dalšího nedostatek pitné vody/žízeň, věčný hlad.
Práce 14 – 16 hodin denně, nedostatečně ohodnocená.
Děti, které dřou v továrnách a na polích i v dnešní době (Bangladéš aj.)

zjentek

Já se přiznám, já si v odpovědi trochu dělal legraci..

zjentek

…i když zase NE TAK MOC!