Ametyst

Je lhostejnost dobrá, nebo špatná vlastnost?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
elkon

Špatná

Obecně je to špatné, ale jsou věci, ke kterým nemusí být každý vstřícný.

Další odpovědi
dubraro

Neutralni

Podle situace.

zjentek

Špatná

ŠPATNÁ! A tady tě může DOSLOVA VYTOČIT, když ti NIKDO neodpoví NA NIC! To by tě pak Z FLEGMATIKŮ urvalo! Někdy si třeba i říkám, že lepší odpověď Drapa nebo DOKONCE i Elkona, než žádná odpověď. (; ((; (((;

Dochy

Špatná

Obvykle špatná. Záleží ale na konkrétní situaci kdy se projevuje…

Než lékař co omdlí pokud uvidí krev zraněného, to snad radši toho „trochu“ lhostejného 😉

Reganois

Neutralni

Záleží, ale někdy být lhostejný vůči něčemu, když jsem vnitřně přesvědčen o opaku a nechci se podřídit, je v podstatě spíše kladné.

Kepler

Špatná

Ale někdy tě uchrání od rány do čenichu…

xiperio

Špatná

aliendrone

Jiná odpoved

To přeci záleží na okolnostech, situaci a především na POSUZOVATELI (tutéž věc mohou různí lidé posuzovat odlišně).

Příklad: zimní noc, –15°C, na plech ožralý bezďák smradlavý se válí na zastávce, pravděpodobnost, že do rána umrzne ZNAČNÁ.

  1. zkusím ho probudit a tím mu dát možnost, aby se uklidil někam do tepla, popřípadě zavolám benga/záchranku, ať se o něj postarají (přičemž riskuji, že na mě naskáčou jeho brebery, svrab atd., hrozba sebepozvracení v důsledku toho smradu VYSOKÁ), o možné administrativní zátěži a ztráty času (sepisování nějakého protokolu v případě, kdyby chcípl/už byl mrtvý apod.), tím vším mu ale případně mohu ZACHRÁNIT ŽIVOT

NEBO

  1. lhostejně ingoruji

ANO, „B“ je správně. Proč, to je ovšem na DLOUHÝ rozbor. :)

paul1

Špatná

Rokio

Špatná

Ahmed Ahmed

Špatná

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.