miloš holub

Můžu po očkování na covid pít alkohol?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne, 2 dny po očkování alkohol nepij. A také se nemá pít alkohol 1 den před očkováním. Očkování nebude mít správnou účinnost. ☹
https://www.ma­ll.tv/vite-ze/proc-byste-behem-ockovani-nemeli-pit-alkohol
https://testko­ronavir.cz/oc­kovani-proti-covidu-a-alkohol/

Další odpovědi
pastikaros

Alkohol mění složení bilionů mikroorganismů žijících ve střevech, což ovlivňuje i bílé krvinky včetně lymfocytů, které vysílají protilátky proti všem virům. Po vypití tří sklenek prosecca dochází až k 50% snížení počtu lymfocytů v krvi. Lymfocyty tvoří 20–40 % celkového počtu bílých krvinek a jsou koncentrované v centrálních lymfatických orgánech a tkáních, tedy ve slezině, mandlích a lymfatických uzlinách, kde pravděpodobně dochází i k počáteční imunitní reakci na vakcínu. Při snížení počtu lymfocytů v těle tedy může dojít ke slabší odpovědi organismu. Doporučuji nepít alkohol minimálně 8 týdnů po aplikaci vakcíny.

Ametyst

Ne. Já bych se vyhnula i cukru a sladkostem, ale takhle daleko naše medicína nepřemýšlí. 🙂

Nassin

Po injekci Angličan řekne: Thank you, Němec: Vielen Dank, Rus: Spasibo a Čech: Můžu chlastat?

xiperio

Můžete se zkárovat jak zákon káže.

elkon

Ne, máš to napsané v protokolu, který jsi dostal. Nechápu, že někdo nevydrží 48hodin bez chlastu.

zjentek

Pokud ti po něm neoteče huba, neztratíš cit v rukách, nevyskočí knedla v krku a podobné „běžné“ vylomeniny po očkování, tak ti v tom nic dalšího nebrání. (;

Pokud třeba oslepneš, můžeš dlouho hádat z čeho a nevalit vinu hnedle přímo na vakcínu. Pro farmaceutika budeš pacient k nezaplacení.

paul1

Nesmí se a to je prý jeden z důvodů, proč v Rusku 65% občanů se nechce dát zaočkovat 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.