zjentek

Existuje COKOLI, co by dokládalo, že běžně používané (NA LIDECH!) vakcíny proti kovidu fungují?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě! 1) Deník N zveřejnil (viz odkaz, článek je placený, proto popíšu) graf, který dokladá nepřímý vztah klesajícího podílu osob 80+ na celkovém počtu úmrtí a rostoucí proočkovanost této věkové skupiny 2) informace o poklesu úmrtí v Izraeli s postupem očkování jsou veřejně dostupná

Zdroj: https://denik­n.cz/584721/oc­kovani-v-cesku-zrychluje-a-co-vic-prokazatelne-pomaha-zachranovat-zivoty/?ref=list

Další odpovědi
icurusL

Včera jsem něco četl o obyčejném nachlazení. Pokud se úmyslně nachladíš je možnost (podle vědců), že covid vypudíš – z důvodu že viry mezi sebou bojují kdo bude na vrcholku v imunitním systému. Takže i bez vakcín je to možné, ale ovšem tvrdili to vědci, naštěstí ne ty američtí, ale Skotští.

ivzez

Podle mne neexistuje. (I v Izraeli se očkuje krátkou dobu, zkušenosti s ochranou získanou díky očkování prakticky nejsou.)

Ale zajímavá zkušenost je z rakouské vesnice Ischgl, odkud se virus rozšířil téměř do celé Evropy. Při testech cca 8 měsíců po prodělání covidu-19 má protilátky 45 % dospělých (nakažených loni v únoru/březnu) a téměř 70 % má tzv. buněčnou imunitu.

Viz https://www.a­erzteblatt.de/nachrich­ten/121308/Im­munitaet-gegen-SARS-CoV-2-in-Ischgl-stabil (německy)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.