Ametyst

Kdo může za znečištění vzduchu saharským prachem?

Trochu chci vyrovnat ten názor, že za všechno může člověk. Že to píše bot, mě nepřekvapuje. Technologie se teď už nestaví na stranu člověka, aby mu zlepšily život.

Nejlepší odpověď
aliendrone

🙂 Dozajista v tom bude mít pracky cromagnonský člověk. Před 10 000 lety (na konci posledního glaciálu) byla Sahara zelenou zahradou. Nezřízená surovinová exploatace tamní přírody spolu s neekologickými provozy těžkého průmyslu (kamenohutnictví, pazourkotěžební povrchové doly apod.), včetně dopravy z krásně Sahary udělalo poušť. 😮

Cromagnonci ovšem nevyvinuli progresivní GRETÉNISMUS (tak jako my), proto v důsledku jejich neekologických aktivit (neznali ani elektrodebilitu – prostě TROSKY!) nyní trpíme sami.

Drahá přítelko, jistě bych to mohl pojmout i seriózněji. Jenže PROČ? 😐
Pepy25 aj. „progresivní elektroekozelené entity, plné pravdy a lásky atd.ŽÁDNÁ argumentace (pokud neni GRETÉNSKÁ!) vůbec NEZAJÍMÁ. A rozumní lidé to po TOLIKA znovu a znovu opakovaných diskuzích dávno chápou, těm není třeba nosit dříví do lesa.

Tož si ušetři zbytečnou práci a námahu. Dnes je krásný večer, vlahý vzduch, ideální na procházku před večeří. Kochej se krásami života (jistě kolem sebe něco najdeš) a nekaž si ho v neděli zaobíráním se dementy a hajzlíky všech možných i nemožných odrůd. Z toho kouká jen špatné spaní. BTW – když už jsem to nakousl, tak není zvláštní, jak každý spí JINAK?

Já třeba nejraději spím na zádech.
Kámoš tvrdí, že spí prakticky jen na boku.
A ZJENTEK spí se vším, co dýchá!

😉 😁 😁

Další odpovědi
da ny

Prima otázka.
Nejčastěji, asi nedostatek deštěm sucho.
To není "poručíme, větru dešti. Nebo ano? 😉

Podle Petra Skaláka se písečné bouře v oblasti Sahary dějí téměř na denní bázi. „Nás Evropany to ale nemusí trápit, protože ve většině případů je ten prach odnesen mimo Evropu, např. nad Atlantický oceán.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/domaci-zivot-v-cesku-saharsky-prach-opet-nad-ceskem-odbornici-vysvetluji-co-se-deje-v-africe-249464
…avšak takový nárůst koncentrací drobných částic – a navíc v takovém plošném rozsahu jako nyní – je velmi výjimečný, uvedl Český hydrometeorologický ústav."

Disraeli

Bůh, vesmír, Země – biosféra, asi vítr – Sahara, Afrika, Afričani – Američani, Putin nebo Kalousek – pouštní červi, prdící ryby anebo zlolajní skřítci. :D
Stačí si vybrat, dle svého přesvědčení. :D

Filip84

Ale tak pravděpodobně fašisti, imperialisti a kapitalisti, protože kdyby vládli světu soudruzi, poručili by větru a dešti a prašný vítr by uposlechl pokynu Kominterny, odfoukl by písek a prach na Kominternou ustanovené místo v oceánu, a tam by ho pohltil soudruhy naprogramovaný a uměle vytvořený vzdušný vír a smetl do oceánu. 🤓😂

Takhle je to blbý, no, prašný vítr si dělá co chce, nikdo ho neřídí, fouká si kde chce – diversant! – dokonce ruší mírumilovný pracující, kteří si v míru a pokoji obstarávají své drobné, denní, starosti! 🤪😂

https://youtu­.be/msGdYUMZi­NA?t=87

S největší pravděpodobností může za prašný vítr F. G. Superman, a Bicycle Repair Man – skrze jeho boj proti mezinárodnímu komunismu! 🤓✊😂

https://youtu­.be/Tq_xTeWiv6I?t=178
https://monty­python.fandom­.com/wiki/Bicy­cle_Repair_Man

elkon

Proudění vzduchu.

Rokio

Státy, které jsou v oblasti Sahary.

paul1

Mně by jen zajímalo, či ten písek má vliv na letecké motory. Když blbly sopky, tak se o tomto nebezpečí psalo, ale teď nějak nyšt.

Pepa25

Nechápu, co na otázce má být zajímavé. Nominuji odpověď elkona, toto opravdu stačí odpovědět dvěma slovy, na tom není co k řešení.

Filip84

Pepa: Já taky ne. A proto je na tomto webu všecko naopak! 😅

aliendrone

Pepa25>>> No JISTĚ, že to nechápeš. Mohl bych to vysvětlit (pokud by byl zájem od uživatelů), ale ve TVÉM případě? Sry, pro házení hrachu na zeď nemám aktuálně náladu. 😉 😁

zjentek

A stejně i za ten písek (v tomto rozsahu v ovzduší) může v důsledku člověk 🤷‍♂️

aliendrone

zjentek>>> Eném esli nám sem ten písek nelítá z Prajzské! Budeš muset zjentečku chodit méně často na malou! 😉 😁 😁