gecco

Děsí vás klimatické změny, anebo je vnímáte prostě jako proces, vývojovou etapu?

Antarktida bude (opět) zelenější – tak, jako už v minulosti byla…
http://www.li­dovky.cz/klima­ticke-zmeny-meni-raz-antarktidy-zacina-se-zelenat-tvrdi-vedci-1dh-/zpravy-svet.aspx?c=A170519­_143946_ln_zah­ranici_ele
😉

Nejlepší odpověď
Lamalam

U vědomí vlastní nemohoucnosti zvrátit tento stav, mě to přímo neděsí, ale silně znepokojuje.

Další odpovědi
annas

Příroda ví, co chce ..ve věčném zápasu člověka s přírodou se možná stane vítězem … . ale je i krutá, bude všechno vracet?

--
Galileo Galilei
"Příroda je neúprosná a nepodplatitelná. Je jí jedno, zda je lidem srozumitelný či nepochopitelný smysl jejího konání."Galileo Galilei

Kepler

Zděšení není to správné slovo, nic nám nehrozí bezprostředně. Že Antarktida byla kdysi zelená, za to může drift kontinentů, nikoliv klimatické změny. Doby ledové a meziledové se střídají, s tím nic nenaděláme a vlastně pořad ještě pořádně nechápeme proč. Zvýšená produkce skleníkových plynů není určitě a zdaleka jediným faktorem. Ano, vnímám to jako proces a vývojovou etapu. Na Zemi už proběhly daleko drastičtější změny a život se vždy přizpůsobil. Člověk má naštěstí tu výhodu, že je daleko přizpůsobivější. Tak nebudeme jezdit na dovolenou k moři na Maledivy, které už budou pod vodou, ale na slunný Island. No a co?

Nuk nuk

Klimatické změny byly vždycky, v různých intervalech. Něco jako globální oteplování způsobené člověkem neexistuje, dob ledových a meziledových už bylo v historii téhle planety bezpočet. Zelená nebyla jen Antarktida, ale především Grónsko, kterému podle té zeleně ještě zůstal název. Zelené přestalo být relativně nedávno. Takže klimatické změny mě neděsí, protože když je lidstvo přežilo v minulosti, přežije je i teď.
Spíš než přirozené globální oteplování či ochlazovaní mě děsí globální znečištění, za které si skutečně můžeme my, a které nás může zničit spíš než nejaký ten teplotní stupeň nahoru nebo dolů.

ivzez

Děsí. Letní vedra snáším rok od roku hůře.

Ještě větší průšvih je podle mne dlouhodobý
deficit srážek.

led

Počasie a podnebie Zeme podliehajú určitým cyklom v závislosti na polohe Zeme voči Slnku, priepustnosti atmosféry a sťahovanie sa (posun) magnetických pólov Zeme, (čo pre mnohých určite nie je prekvapivé, že magnetický pól nie je totožný so zemepisným pólom). Hlavne na priepustnosť a odrazivosť atmosféry má svoj vplyv aj vypúšťanie exhalátov do ovzdušia následkom činnosti človeka.

zjentek

Jsem velmi vnímavý a citlivý na změny, takže za mě ano, děsí.
Mám strach z větrů. Větry mne děsí nejvíce, na větry trpím. Několikrát už mě to pěkně potrápilo, brrr…
No ale na světě zřejmě nejsme proto, aby tady bylo bezpečno, tak vydržíme a vydržíme ;)

Jiří Bohumil

Mě děsí daleko přízemnější věci. V současné době třeba naše politika. Klimatické změny beru jako přírodou daný a řízený proces. Což by bylo dobré i v politice (aby je občas vítr, nebo spíš vichřice, odvála-blesk do nich uhodil!). A že bude na podzim horko, dá se tušit.:-)))

Klaproth

Neděsí, ale silně znepokojený z toho jsem.

pepe88

Můžem být v klidu,až to přijde tak tu nebudem,hledají proto planetu kde může být život takzvaně životní podmínky pro člověka,ted záleží jestli si to bude muset člověk zaplatit.

dr.luha

Spíše mě děsí, co nám to pořád sypou na hlavu za svinstvo.

xxx3

„Děsí“ asi není to správné slovo. Psychika lidí je vybavena řadou systémů, které mají člověka v první řadě ochránit, aby se nezhroutil, i když je situace takřka beznadějná. Já bych si strašně přál, aby to celé byl jeden velký hoax, ale obávám se, že to je jen výmluvná útěcha, ke které se řada lidí upíná, protože by jinak nevěděli, co mají dělat. Stejně jako jsem skeptický ke konspiračním teoriím, tak jsem skeptický k tomu, že se naprostá většina klimatologů domluvila na tom, že bude ostatní laiky strašit zcela vymyšlenou hrozbou. Že se klima na Zemi v dlouhodobém horizontu měnilo, to je jistě pravda, nicméně tady je hlavním problémem patrně ta predikovaná náhlost změny a dále nastartování další pozitivní zpětné vazby. Problémem není jen průměrné zvyšování teploty, ale z toho vyplývající změny počasí a tím pádem životních podmínek, které můžou proměnit řadu míst na zemi v neobyvatelné prostory. To vše při poměrně značné velikosti populace na Zemi (oproti množství lidí, kteří obývali zemi v minulosti), a citlivosti světové ekonomiky na dosti malé výkyvy ve všem možném.
Budu-li stát na kolejích a uvidim vlak, tak si můžu namlouvat, že je to jen halucinace. Když to bude halucinace a zůstanu stát, nic se mi nestane, když uskočím z náspu do kopřiv, tak se asi popálím. Pokud to halucinace nebude, tak je to uskočení do kopřiv rozhodně dobrá alternativa, naopak víra v možnost halucinace může být smrtelná.

ina

Klimatické změny byly,jsou a budou.

gobls

Děsí. Ale zapomínáte ještě na jedno. I kdyby se vám líbilo větší teplo (pro mě je už tohle nesnesitelné), tak ale čím dál větší část Země bude neobyvatelná a její obyvatelé se začnou lifrovat do příznivějších částí. Z toho bude stoprocentně světová válka. A pochybuji, že to budeme my, kdo ji přežije. Je to vývojový proces planety, ale je to nepochybně ovlivněno i člověkem (jen se nikdo neshodne na tom, jakou mírou). Každopádně vinou člověka jsou všechny změny mnohem rychlejší, než by byly přirozeně, a tak se jim mnoho druhů nedokáže přizpůsobit. A jelikož nic nemůže růst do nekonečna, začne díky svému přemnožení a hamižnosti zachvíli vymírat i člověk. Pokud člověk tvrdí, že je mu to jedno, co bude po něm, pak nemá právo se nazývat nejinteligentnějším tvorem. Skoro každé zvíře se stará o přežití svého druhu, a to ne jen prostým vyvrhnutím potomků. Jako jediný případ vyšší inteligence bych vnímal „dobrovolné vyhynutí“, kdy se člověk sám shledá příliš degenerovaný a dobrovolně se vzdá rozmnožování, aby vyhynul a uvolnil místo ostatním druhům. Těch jediných je mi také líto, že s sebou člověk stahuje do pekla.

jirka F

Beru to jako normální vývojovou etapu,ale člověk klimatické změny urychluje než aby měl na to přímo vliv to si myslím já. A jak říká Kepler doby ledové a meziledové byly jsou a evidentně i budou na tom člověk nic nezmění. A určitě se nebude oteplovat pořád jednou se to zlomí a začne se zase prudce ochlazovat což už bude mnohem děsivější.

tobby

S ohledem na to, co víme o daleké minulosti, myslím, že je to proces. Můžeme být rádi, že máme klima, jaké máme. Vzdáleným potomkům nijak nezávidím.

gecco

Zjetku – na větry zkus fenykl nebo odvar z kmínu…
😉

Lamalam

Kepler > kdepak na Island. Až to roztaje, budeme mít moře za rohem, odhadem někde mezi Míšní a Torgau v Sasku.

Kepler

Tím líp, budeme si u moře víkendové bárbekjú. Ale snad to neroztaje fšecko.