Avatar uživatele
zjentek

Jste připraveni OKAMŽITĚ opustit své domovy a jít do bezpečí?

Jenže KDE/KAM do bezpečí?

Jste na to připraveni?

(Já v poslední době hodně pozoruji počasí a taky hodně čtu internet – veškeré dění právě okolo počasí. Děkuji.)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 975 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Daidal

Vytvoříš si dům s pořádnými základy a velkým sklepem, aby ses ochránil před větrem a zničí a zayspe ho zemětřesení. Postavíš si „vzdušnější“ dům, aby ho tolik neponičilo zemětřesení a vezme ho vítr. ;) Si nevybereš.
Není kam jít. Doma je bezpečno, když nedorazí žádná katastrofa a ta může udeřit kdekoli.

Možná v tom je ta chyba. Přestaň „to“ číst. Na internetu si můžeš identifikovat i příznaky své nemoci, rázem se z menšího nachlazení stane mor nebo rakovina. A zjistíš, že ti zbývá tak týden života. ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Osobně vnímám současné počasí konečně jako normální, velké sucho pominulo, dokonce i hladina spodní vody je mírně v nadnormálu.. Nenormální nám připadá, protože jsme už skoro zapomněli, jak vypadalo léto kdysi. Pravda, extrémy jsou výraznější, ale už dříve jsme tu měli tornáda, prudké bouřky a vichřice, záplavy. Jen vedra nebývala tak šílená. Takže z domova se nikam nechystám. Jak tady bylo nedávno poznamenáno: venku řádí vědeckotechnická revoluce!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Nejsem na to připraven.

Nechci se tě dotknout, ale podle mě si teď trochu paranoidní. Podle mě většině obyvatel nic nehrozí a zbytečně šíříš paniku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Stačí zamknout dveře, zavřít okna, jít do sklepa a vzít si sebou 2 basy piva a čekat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tvaruzekcz

Je jen otázka času kdy politici nebudou znamenat nic, ozbrojené složky nezvládnou nastolit pořádek a celá společnost propadne panice a beznaději. Nejde o zombie apokalypsu, ale o hlubokou ekologickou a ekonomickou recesi – rozpad světa, jaký ho známe. Preppers budou ti, co přežijí a položí základy nové fungující společnosti. Hodně štěstí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

V naši vesnici nás už před lety obeznámili kam se máme evakuovat v případě nějaké ničivé povodně, naše část obce má určený asi 2 km vzdálené návrší. Či by jsme to stihli? Asi ne. Je to strašně rychlé a překvapivé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejsem připraven a ani se na nic podobného nepřipravuji a nebudu připravovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

V zásadě ANO. Tedy si to MYSLÍM, prověřit to může jen REÁLNÁ zkouška, což se pochopitelně NEDÁ provést bez velmi nepříjemných následků.
Nicméně tohle okamžité přemístění není připravováno v souvislosti s přírodní činností, nýbrž lidskou. :(

Tahle „připravenost“ je VELIKÝM opruzem (spousta věcí, které normální člověk vůbec neřeší, popřípadě vyřeší hravě „levou zadní“ vyžaduje zcela JINÉ a obvykle KOMPLIKOVANÉ postupy), ale mně to za to STOJÍ. Když jsem v životě PODRUHÉ „totálně padl na hubu“, umínil jsem si, že POTŘETÍ se mi to již NESTANE, no. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že si připravím jakési „evakuační zavazadlo“ s nejnutnějšími věcmi pro pobyt na cca 2 až 5 dnů mimo domov, včetně zásoby paliva do auta. Jak tak sleduju dění kolem, udělám to velmi brzy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
freestyler

Jsem na FB nebo stále na slušném webu…????

Upravil/a: freestyler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Aliene, není to zas AŽ TAK složité. Vše, co člověk nezbytně potřebuje k vlastnímu životu se většinou vejde do jedinýho malýho baťůžku a ten pak leží na tom správném místě, ne? Nevím, každý to má jinak! (;

Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Nesouhlasím a to proto, že jsem si to již 2× (!!) zkusil. Jasně, pravdu máš ohledně elementárního přežití a baťůžku, jenže CO DÁL? Dnes už nejsem žádný mlaďas a začínat z NIČEHO není žádná legrace. A námitku že „záleží na obsahu baťůžku“ snadno smetu ze stolu konstatováním, že CESTOVAT s takovým „kvalitním“ baťůžkem NENÍ jednoduché a celkově je to DOST o hubu.

Navíc – utajit jen samotnou EXISTENCI takového baťůžku není jednoduché, pokud má být „spolehlivě a bezpečně uložen“ a ZÁROVEŇ relativně snadno dostupný, víš?
A vůbec nepočítáš s možností, že po tobě někdo bude USILOVNĚ TOUŽIT, tudíž komplikovanost celého procesu ROSTE, jak říkám, NENÍ to zas tak easy, jak se na první pohled zdá. ;) :D :D

Avatar uživatele
zjentek

Rokio, ale dotkl ses. Já přece nic nešířím, jen reaguji na FAKTA!

Avatar uživatele
zjentek

…Aktuálně mrkni na netu do Německa! Se týká i Keplera a jeho příspěvku. Mrkněte hoši k západnímu sousedovi, to vás „pobaví“!

Avatar uživatele
Kepler

Já mám zprávy z první ruky. Předevčírem jsem telefonicky mluvil se svou příbuznou, která bydlí právě v té nejpostiženější oblasti. To co je na netu, je jen čajíček.

Avatar uživatele
zjentek

Já tam mám ségru. Věřím ti.

Avatar uživatele
tvaruzekcz

@Kepler – těžko můžeme něco považovat za normální, když nedokážeme určit počáteční stav ani všechny interakce, které se v systému odehrávají :) Navíc žijeme v hyperpropojené společnosti, změny v jedné části systému se postupně promítají do dalších částí a během času spouštějí kaskády událostí a mají čím dál větší důsledky.

Avatar uživatele
zjentek

Přesně. Proto propojenost čehokoli s čímkoli je špatná a proto jsem vždy bojkotoval především MANŽELSTVÍ a PODNIKÁNÍ, nejrozšířenější, nejskandálnější a nejzhoubnější METLY LIDSTVA!

Nový příspěvek