Frogman

Kdo určuje „pocitovou teplotu“?

K otázce mě přimělo toto video:
https://youtu­.be/hv2rQ0JrdO­Y?t=64

Každý vnímá teplo jinak. Já chodím v kraťasech a krátkým tričku i v –10 °C a zima mi není. :)
„Kdo“ tedy určuje pocitovou teplotu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne kdo, ale co. Pocitová teplota závisí na rychlosti proudění vzduchu kolem kůže. Pokud je bezvětří, je ti tepleji, protože teplou vrstvičku teplého vzduchu nad kůží nic neodvane a ztrácíš teplo mnohem pomaleji. Také vysoká relativní vlhkost vzduchu pocitovou teplotu zvyšuje, protože brání chladicímu účinku odpařování vlhkosti kůže. Proto je ti za větru mnohem chladněji. Jinak ale jde o subjektivní dojem, ale možná by se dal změřit kontaktním teploměrem.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No já určitě ji neurčuju, protože dokud by nedosáhla teplota +30°C, byla by pocitově vždy znázorněna vločka :D
Venku nula, pro mě pocitově –273°C, kdy zamrzá vše.

Drap

Každý si ji určuje sám, podle pocitu. Proto se jí také říká pocitová.

zjentek

Rosnička!

Jsem nějak nepobral, když tedy rosnička „oficiálně“ vyhlásí pocitových –10°C, jaký to má vliv na fakt, že ty si někde venku kráčíš v kraťasech a tričku! Přece když ti POCITOVÁ těplota vyhovuje, tak proti gustu… (; (;

Ametyst

Právě dnes jsem si poprvé všimla, že na videu nějakého města je nejen uvedena teplota, směr větru, srážky v %, ale i pocitová teplota na 1 desetinné místo! Co je to za nápad, musela jsem se smát, kdo asi pociťuje teplotu s takovou přesností. 🙂

mrsbachovka

Tak to netuším, ale kdyby se to mělo řídit mnou, tak by to bylo hodně posunuté 😁 Pro mě je ideální teplota mezi 10–20°C, již nad 20 je to pro mě pocitově, jako například pro kamarádku až nad 30. Nejsem teplomilná.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Raibek: tak ty bys v Rusku asi žít nemohl. Při –40 st. si zapínají límeček od límce rubášky a jsou nasraní, protože musí zmrzlou vodku žužlat.

Pepa25

https://hvezdar­naub.cz/meteos­tanice/co-je-pocitova-teplota/