ahold

Očkovaní lidé už nemusejí nosit roušky?

A jak si obhájí její nenošení třeba v tramvaji, obchodech atd?

Nejlepší odpověď
ten který je

Povinnost nosit roušku platí stále. Svým očkováním ostatní nechráníte,ale chráníte sebe před těžším průběhem nemoci. Stále jste virovým nosičem.

Další odpovědi
nyjono

Obhajovat netřeba, povinnost nosit roušku trvá.

elkon

Zde to je popsáno https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/ockovani-koronavirus-pandemie-pfizer-roman-chlibek.A201213_184­541_domaci_ane

Lukáš Rusek

S rouškami upřímně nesouhlasím. Nejen že to je otravné, ale ostatním okolo se spíš škodí než přináší užitek. Podívejte se třeba na Švédsko. Žádné povinné roušky a nemají se tam o nic hůře ohledně epidemiologické situace než tady. I člověk co jí nosí a je možným nakaženým, tak si sám sobě přitěžuje protože nevylučuje škodlivé látky z těla dechem ale vydechne to do roušky ze které to vdechne zpátky. Takže nějaký kecy že rouška chrání jsou nesmysly. Maximálně tak na 2 hodiny to účinnost má. Ale když to někdo musí nosit v práci popřípadě ve škole to bude povinné, tak to škodí protože to je na moc dlouho. A abych se dostal k odpovědi tak ANO bohužel musí je nosit podle stupidního „nařízení“. Tady je vidět jak úžasně funguje demokracie. Očkování je stejně někdy neúčinné. Hrozně se s tím chvátá mně přijde. 13 000 lidí kteří byli proočkováni první dávkou vakcíny onemocnělo COVIDEM stejně. A ty lockdowny už jsou taky trapné. Dětem vemou vzdělání a podnikatelům peníze. Že se nestyděj. Toť vše.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lukáš Rusek

Ono je to tak že vláda jen vyhrožuje pokutama. Mohla by taky začít motivovat. Ve Švédsku nikdo nikoho nenutí a většina to tam dodržuje i přesto že to není povinný. A ta opatření se mají nastavit tak aby dávala smysl. Né že nos roušku 8 hodin na hubě. Ale například aby ti škola nebo práce dávala za den třeba 3 roušky na výměnu. Teď už je tolik roušek že by to nebyl problém. Njn ale vláda je holt tupá a nijak nemotivuje nic… Stále zavřený školy. Fuurt něco slibujou dokola a dokola a pak nic. I ostatním poslancům slíbili že otevřou školy když jim schválí nouzový stav a co udělali? Hovno. Takže prostě se nedivím že lidi totálně ztratili motivaci to dodržovat. Děti přijdou o vzdělání a podnikatelé krachujou. Nádherný to stát. Zvláštní že ve Švédsku se to neděje. Proč? Protože tam očividně mají v tomhle ohledu lepší vládu která lidi nějakym způsobem motivovala a dodržují to.