zjentek

Stále ve vás očkování budí důvěru? A pokud ano, jaké konkrétní důvody k ní u vás vedou?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ocko­vany-onemocnel-v-cesku-jihoafrickou-variantou-koronaviru-40356880#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=Z8kueWVD7ie-202104131712&­dop_id=40356880&sou­rce=hp&seq_no=2&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

A ještě DŮLEŽITÁ podotázka: jaká je pravděpodobnost, že z tohoto pacienta „vyjde“ neznámá, zcela nová mutace kovida? Děkuji (i jemu).

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ano, mám, nikomu to stále nerozmlouvám (jen starý jsem to zakázal) a sám se dočasně nenechám očkovat, uvidíme, co ukáže čas … jsem ještě navyklej měřit na pětiletky, tak počkám …

Další odpovědi
marci1

Nikdo netvrdí, že očkování chrání 100%ně. Pokud ale dojde k nakažení, průběh nemoci není tak závažný. Můj známý, který byl již očkován jako chronicky nemocný (chronická leukemie) onemocněl covidem. Měl ale „jen“ jeden den teplotu 37,5 a mírnou bolest páteře. U pacientů s chronickou leukemií se nedoporučuje očkování vakcínami s živými mikroorganismy, ale vhodné je použití vakcín, které živé mikroorganizmy neobsahují. . A tou vakcína, kterou byl očkován: mRNA fy Pfizer/Biontech je. Zřejmě se tak očkováním vyhnul závažnému průběhu nemoci Covid-19. 🙂

annas

Otec jednoho známého byl imunulog – těžko předvídat, jak se vakcína zachová. Vyčkávám.

Odpovídá MUDr Lukáš Pollert v článku

"Lukáš Pollert: Boj proti covidu? Vzniká cosi jako „obecní blaho“ a konkrétní člověk začíná vadit

https://hlida­cipes.org/lukas-pollert-boj-proti-covidu-vznika-cosi-jako-obecni-blaho-a-konkretni-clovek-zacina-vadit/

Otázka: „Necháte se očkovat, necháte očkovat své blízké na covid?
MUDr. Pollert“ Já se očkovat nenechám.

Otázka" Přestože jste doktor? Co když vám to nařídí?

MUDr. Pollert Když to bude nařízené, tak nebude jiného zbytí. Ale jak jsem říkal před chvílí, pokud je špatná imunita, tak když nezemřete na covid, najde si vás něco jiného. Tzn. že budu sice naočkovaný proti covidu, ale zemřu na chřipku apod. Navíc já jsem přirozeně proočkován jako nikdo jiný. Vždyť jsem to několikrát prodělal doma, cestou do práce, v práci se již rok denně starám o covidové pacienty. S mou ochranou to také není nijak valné. Já mám tolik vakcín, že ani AstraZeneca jich tolik ještěe ani AstraZeneca jich tolik ještě nevyrobila "

Ametyst

Nebudí důvěru od začátku. Jako člověk, hledající logiku a rovnováhu, postrádám logiku v tom, že první volba je hned vakcína a nikoliv léčba antivirotiky či virostatiky nebo jak se to jmenuje. Antibiotik proti bakteriím je tolik, ale proti virům NIC??? Vakcína by měla být poslední možná volba.

elkon

Nečtu dezinformační weby a nejsem pak vyplašenej.

@zwoho.com

Ano budí, ALE je třeba si uvědomit, že současnou vakcínou si lidstvo kupuje jen čas. Stávající vakcíny první generace si představ jako dveře s jedním zámkem (spike protein). Čím víc bude těchto dveří s jedním zámkem tím víc se bude vytvářet evoluční tlak na koronavir, aby cíleně začal vyrábět klíče a tyto dveře otevřel, aby evolučně přežil. Stávající mutace jsou zatím přirozeně náhodné, protože koronavir má stále dostatek hostitelů bez zámku na dveřích (to že se někde nakazil nějaký zaočkovaný je prostě náhoda kdy replikací viru vznikl zrovna klíč, který náhodně zapadl do zámku ve dveřích zaočkovaného, ale koronavir ten klíč po otevření dveří stejně zahodí, protože ho k přežití nepotřebuje), ALE v momentě kdy tato skupina se zámkem u hostitelů převládne začne koronavir tento funkční klíč hromadně vyrábět, protože ho k přežití bude potřebovat a zkusí ho pokaždé použít když objeví zamčené dveře… Takže suma sumárum spasí nás až druhá generace vakcín kde těch zámků bude na dveřích třeba 5 (to už koronavirus nezvládne překonat) a hlavně je třeba si uvědomit, že z evolučního hlediska bude nejvíc zámků na dveřích firmy Pfizer, takže zkus hádat, jaký zámek bude do budoucna pro zaočkované ta nejhorší volba :) Mimochodem těm co stále hejtujou Sputnik V – Sputnik V je zatím jediná vakcína na trhu co má dva zámky (Ad5 a Ad26), ale nechci dráždit místní „experty“ na virologii a politiku :)

anonym

www.google.cz:

„Antivirotika
Antivirotika neboli virostatika jsou látky, které se využívají k léčbě virových onemocnění. Běžná virová onemocnění (rýma, infekce z nachlazení, chřipka) se léčí symptomaticky – analgetiky, antipyretiky. Proti některým se očkuje (chřipka, hepatitida, dětské infekce). Přímo se virové infekce léčí vzácně, protože dosud nejsou látky dostatečně účinné, aniž by měly vysoký počet nežádoucích účinků. U pacientů s oslabenou imunitou se virostatika podávají vždy. Antibiotika se podávají, pokud na virovou infekci nasedá bakteriální infekce.“

Účinnost léčby virových onemocnění je mizivá, proto se neléčí rýma a spol. Proti virům obecně se těžko bojuje. Jsou to na půl neživé organismy, které se snadno přepisují a rychle šíří. Očkováním se snažíme podat tělu takovou informaci, aby si neporadilo s jedním konkrétním virem, ale s celou velkou rodinou toho viru. Proto je očkování nejlepší možnou volbou. U koronaviru je virus vždy horší, než očkování. Asi nečtete pořádně, kolik procent lidí má jaké závažné doživotní omezení. Běžci se musí vzdát sportu atp. → naučit tělo poznat virus, který je jeden z nejlépe vyvinutých za poslední dobu, je opravdu jediné řešení. Bavíme se o tom, že nedoléčený člověk je vrah babiček a lidí s oslabenou imunitou. Bavíme se o tom, že koronavirus je rychlý, ničivý a neuvěřitelně mutuje. Rychlým nasazením očkování máme šanci celou jeho rodinu hned vymýtit. Jinak bude v populaci už napořád a to znamená poškození miliónů životů. Doživotní nošení roušek a kdo ví co – motivace k očkování nemůže být větší.

paul1

Já tomu věřím, už mám i první dávku Pfizerom. Proč tomu věřím? No svědčí o tom výsledky různých studií a z historie je také známo, že vakcíny pomáhaly proti různým chorobám. Mimochodem – teď je hodně propíraná vakcína Sputnik V. Má to být vakcína totožná s vakcínou AstraZeneca. Tato má problémy s krevními sraženinami. Zatím se nepíše o tom, že má stejné problémy i Sputnik V.
https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/trombo­zy-po-vakcine-astrazeneca/r~839e9d8­c91f311ebb98b0cc47ab5­f122/

Zdroj: https://www.re­alita5g.cz/2021/03/­12/duvera-ve-vakciny-roste-a-to-na-celem-svete/

Pepa25

Chápu, že váš kraj je rázovitý a „co neni stopro to mě skolí“, jak zpívá Jarek Nohavica. My ostatní s mírnými riziky (typu v článku citovaných 0,5%) dokážeme žít …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

@zwoho.com

@marci1 Nechval dne před večeří. Ono je docela pravděpodobně, že u něj se jeho tělo viru úplně nezbavilo (tj. , že se tělo nevyčistilo a virus u něj někde v nějakém orgánu v malém množství přežívá), takže při stresu nebo při dalším oslabení imunity se začne znovu množit a dělat potíže. Druhá v pořadí je možnost, že se tvůj známý sice od viru úplně vyčistil, ale oslabená imunita už nebude schopná vytvořit dostatek protilátek, což by znamenalo, že se třeba za 3 měsíce nakazí opakovaně a jeho vlastní imunita ho vlastně zabije.

Ametyst

Vždyť dnes žádní experti nevědí, jak se virus dlouhodobě chová a jak se organizmus vyrovná s očkováním. Jsou léky v kombinaci s očkováním problém? Jak dlouhou dobu je očkovaný člověk chráněn před nákazou? Je sám očkovaný možný přenašeč viru? Špičkově placení „experti“ nevědí NIC. Proto si ani netroufnou zrušit lockdown či karanténu pro očkované. Je to jako s kuřáky e-cigaret: stejně buzerovaní a omezovaní.

Ametyst

Možná je lépe se pobavit zde, rozhodně je zdravé poslechnout si tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Zbo_aI3i­Bi4 Aktuality a zajímavosti, nepotřebujete ČT.

Pepa25

Mně bylo hned jasné, že vaše zvláštní názory máte z pochybných stránek na internetu …

zjentek

Elkon nejde o to nebýt vyplašený, ale nebýt mutant. Jinak taky nečtu desinformace a proto se taky vyhýbám očkování.

Ametyst

Zjentek: Jak tak pozoruji cvrkot, nikdo nesleduje dezinformační weby, ale všichni koukají na Českou televizi a čtou zprávy na novinkách. 🙂 Bravo.