zjentek

Pokud už člověk min. jednou prodělal kovid, má mu případná vakcína ještě co nabídnout?

Já se nestíhám divit, kdo všechno má zájem se očkovat. A tak se radši pro jistotu ptám ještě dady:

Pokud už člověk min. jednou prodělal kovid, má pro něj nějaký smysl (nějaký zdravotní benefit, nebo co…), aby se dodatečně ještě i očkoval?

Odpovědi
Dochy

Nedávno jsem na toto téma četl nějaký rozhovor. Podle všeho ano. Očkování klidně může aktivovat „poplach“ na jinou část toho viru, také je možné, že imunitní odezva na prodělanou infekci nemusí být dlouhodobá (ale je to něco, co zatím není bezpečně známé). Ale je tady i možnost, že prodělané infekce může způsobit přehnanou citlivost na vakcínu – takže si pak očkování zasluhuje i trochu více opatrnosti.

elkon

Očkování je pak doporučováno za 3–4 měsíce. Buď to ochrání zcela, nebo bude slabý průběh. Podle odolnosti organismu.

EKSOT123

Imunita po prodělaném covidu je daleko silnější než po očkování. Takže většinou ne, ale… toto je odkaz na zřejmě nejlepší článek dostupný na internetu, přímo z laboratoře, tam se vše dozvíš: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-je-tolik-nemocnych-rika-ceska-vedkyne-148516?fbclid­=IwAR3KX-7iXme4dMDki-Agax4Ux8FbaDi7F1muZ­kGjkZToB-ICtVhaVZfXjdY#ut­m_source=face­book&utm_medi­um=sharebt&ut­m_campaign=bot­tom

da ny

Očkován může být až po 90 dnech po prodělané m virovém onemocnění.
Vakcína by mu měl, po dobu své působnosti (půl rou, rok u některých, možná po 2 roky) zajistit slabší průběh nemoci, při dalším onemocnění. To, že nebude potřebovat plicní ventilaci. Pravděpodobně žádnou hospitalizaci i při obezitě, metabolických, chronických a jiných onemocněních. :D To lze zajistit dle mého názoru i dalšími cestami. Zatím jsem očkování 3× unikla ;)
U některých mutací „neochrání“ každá ze současných vakcín.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.