Kepler

Může být očkovaný člověk nadále přenašečem viru SARS-CoV-2?

Příklad: hodlám se vypravit na zahraniční dovolenou a hostitelská země bude vyžadovat test. Nahradí doklad o očkování tento test? Jsem očkován vakcínou Comirnaty od Pfizeru. Zatím jsem našel jen toto, ale možná je tato zpráva už zastaralá (cituji):

…jak moc může vakcína bránit šíření viru – tedy do jaké míry může být i očkovaný člověk infekční pro své okolí. Odpovědi nicméně zatím nejsou – primárně se totiž studie zaměřovaly na ochranu před průběhem covidu-19. „Vliv očkování vakcínou Comirnaty na komunitní šíření viru SARS-CoV-2 není doposud znám.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/vakcina-prehledne-brani-sireni-viru-a-je-vhodna-pro-tehotne-135912

Nemáte někdo jiné poznatky? Bylo by fajn uvést taky odkaz, díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, že je to možné Jsou známé případy kdy někdo dostal covid několikrát, dokonce ho můžeš dostat i po očkován, ale to procento je velmi malé.

Další odpovědi
annas

Dnes, tj. 12/3, jsem poslouchala Studium 6, Moderátorka hovořila s vedoucí výzkumu z Brna na téma, o němž je vaše otázka.

Např. zda se může člověk znova nakazit po prodělání covidu., jak dlouho vydrží v těle vakcína atd.

Také zmínila, že člověk, který má dobrou imunitu, zpravidla neonemocní, nebo má nemoc lehčí průběh. Proto považuje za důležité posilovat imunitu.

I když říkala, že asi 120 jedinců zkoumají rok, ještě rok bude výzkum trvat, nejsou záběry jednoznačné.

Ani vakcína nezabrání onemocnění covidem, ale zmírní průběh nemnoci. . Předpokládá se, že vakcína by se měla za rok obnovit.

Něco v odkazu z ledna t. r.
https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/blat­ny-po-nalehani-vojtecha-otocil-ockovany-clovek-muze-byt-infekcni-40347208

Lgee

Chybí jiná možnost, ale nejspíš ne.

paul1

Těžko říct, vypadá to, že spíše ano.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/blat­ny-po-nalehani-vojtecha-otocil-ockovany-clovek-muze-byt-infekcni-40347208

marci1

2 dávky vakcíny „údajně“ chrání člověka na cca 94%. Předpokládá se, že k cestování bude stačit covidpas. 🙂
„Informace o provedeném očkování proti koronaviru evidují nemocnice nově elektronicky. Svůj záznam o vakcíně si může každý naočkovaný prohlédnout a stáhnout na portálu ocko.uzis.cz, který spustil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).
ÚZIS předpokládá, že nový systém by mohl sloužit i jako tzv. covidpas, kterým by se lidé prokázali například při cestování do zahraničí. Časem by měl portál nahradit i papírové očkovací průkazy.“ 🙂
https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/pot­vrzeni-o-vakcinaci-ma-byt-nove-k-dispozici-online-40351544

EKSOT123

Zrovna včera jsem si pustil toto video, pán říká, že může být přenašečem, ale kratší čas asi pokaždé když se s virem znovu setká. Je to od 7 minuty do cca. 7:42 videa
https://video­.aktualne.cz/dvtv/thon-kazdy-treti-uz-se-s-virem-setkal-doslo-k-fatalnimu-selh/r~074bf98e­812011eb89ccac1f6b220e­e8/?utm_source=a­tlasHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_con­tent=d1-sport&utm_ter­m=position-1&utm_campaig­n=Aktualne

autacek

Milý Keplere, na totéž jsem se tu ptal již před cca třemi měsíci.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-byt-clovek-ockovany-proti-covid-19-asymptomatickym-prenasecem
Mám pocit, že od té doby lékařské poznání příliš nepokročilo a tedy platí varianta, že přenašečem být může navzdory očkování. V tomto světle jsou pak covid očkovací pasy, jež mají přinést cesrovatelská privilegia jen nástrojem manipulace, aby si to lidé nechali píchnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

paul: myslím si to taky, ale jistý si nejsem. Bohužel ten článek z odkazu je už taky 2 měsíce starý.