autacek

Může být člověk očkovaný proti covid-19 asymptomatickým přenašečem?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

nevím

Testy vakcín se soustředily „jen“ na to, aby se zjistilo, zda očkování chrání přímo očkovaného. Není tedy zatím jasné, jestli očkovaný člověk může virus šířit mezi ostatní. Zřejmě je to teoreticky možné. Protilátky sice viru zabrání organismus poškodit, ale virus přitom může být přítomný v nosohltanu. Vše potvrdí nebo vyvrátí až další výzkumy. 🙂

Další odpovědi
Dochy

ano

Téměř jistě to vyloučeno není.

Školníšprtka

ano

Pepa25

ne

Očkování slouží k tomu, aby dotyčný nemoc nedostal (viry se v jeho těle nešířily, bez ohledu, jaké to má navenek projevy). Takže samozřejmě NE!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Marci, tak už to vědí, že může, ale jen kratší dobu -viz 7:30 až 7:42 min videa. https://video­.aktualne.cz/dvtv/thon-kazdy-treti-uz-se-s-virem-setkal-doslo-k-fatalnimu-selh/r~074bf98e­812011eb89ccac1f6b220e­e8/?utm_source=a­tlasHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_con­tent=d1-sport&utm_ter­m=position-1&utm_campaig­n=Aktualne

Dochy

marci1 „Testy vakcín se soustředily "jen“ na to, aby se zjistilo, zda očkování chrání přímo očkovaného…"

Bacha i podle těch testů není ochrana 100%. Pokud si dobře pamatuju, měla by být někde mezi 70 a 90%. I v tomto kontextu nelze vyloučit že se očkovaný nakazí a vzhledem k tomu že obecně je možné být bezpříznakovým roznašečem a není žádná informace o tom, že by očkování bezpříznakovost vylučovalo…

Pepa25

Debaty o tom, že očkování není ochrana na 100 % mě už docela unavují … Co na světě je na 100 % (kromě toho, že zemřeme)?

Dochy

Já to těm vakcínám nemám za zlé 😉 ale ta odpověď vypadá jako že očkování je 100pro.

Ametyst

Firma Phizer, hlavní dodavatel vakcín proti koronaviru, si u vlády USA vymínila, že ji nelze žalovat za případné nežádoucí účinky a poškozené zdraví. V USA, kde se soudí kdekdo s každým, je to veliký průlom do precedentního práva.
Argentinská vláda chtěla původně také vakcínu od firmy Phizer, ale dostala od Phizeru tak nepřijatelné podmínky, že si radši objednala vakcínu Sputnik.

Pepa25

Kromě toho, že tu šíříte hoaxy, tak ani neumíte ani napsat název té firmy …