Avatar uživatele
Zlatý

Jak moc důvěřujete lékařům a jaké jsou vaše zkušenosti?

„Lékařská věda už tak pokročila, že dnes už člověk jen málokdy zemře bez lékařské pomoci.“
Miloš Kopecký.

Obešli byste se bez pomoci lékařů, nebo si vystačili s alternativní medicínou?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zlomený kotník mi alternativní medicína nevyléčí. Lékařům, na rozdíl od šarlatánů, důvěřuji.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vzhledem k tomu, že si lékaře vybírám, věřím jim...
Tedy - těm vybraným, obecně to nelze - i když vůči stavu za ´minulého´ režimu se situace - podle mne, výrazně zlepšila (např. - od té doby se mi nestalo, aby mi lékař na prasklý obratel dal 3x denně Acylpirin... ;-)).
;-)
A jo - neobešel, sice už jsem asi 15 let u doktora byl jen pro prášky na alergii (resp. pro recept), ale nebylo-li by doktorů před cca 45 lety, už bych těch 45 let nebyl...


Avatar uživatele
Zlatý

Rád bych si vystačil s alternativou a s bylinami které si nasbírám. Bohužel bez lékařů to nejde. Sice nemám doktory příliš v lásce, ale seznámil jsem se možná trochu hlouběji s jejich prací a musím říct, že jim důvěřuji a hluboce se skláním před jejich prací


Avatar uživatele
Bronzový

Jak kdy a jak kterému. Bohužel je to dnes "postaveno" tak, že jsme jejich jistým finančním (a ne malým) příjmem. Zejména ve soukromé sféře. I když si stále stěžují, že mají málo. Z tohoto logického důvodu někdy nemají zájem "léčit" a vyléčit (od slova lékaři) a tak si nás někdy i "pěstují" a "udržují" (pak jsou to spíše jen doktoři). A tak se třeba i dohaduju se svým obvoďákem, že už možná nemusím brát léky na cholesterol, ani na cukrovku a proti dně, když mi po snížení hmotnosti, klesly hodnoty na střed doporučených hodnot. Nakonec jsem jej "ukecal" že dávky tedy postupně snižuji. A potvrzuje se mi (po dalších kontrolách) že mám pravdu. A tak zřejmě brzo přijde o pravidelného "čtvrtletního" pacienta, poněvadž už léky potřebovat nebudu.
Ale některé odbornější věci (páteř, fibromyalgie) musím řešit s neurology (vyšetření CT a MR), revmatology a rehabilitačním lékařem. A občas také své zdravotní problémy, abych získal více objektivních názorů, pokud je nutno, mám potřebu a mám na to náladu "konzultuju" s lékaři na netu.
Bylinky mi, bohužel, na mé problémy nepomohou.
A tak se všeobecně dá říct, že se bez lékařů asi neobejdeme. A že asi i s jejich pomocí nakonec i umřeme, jak tedy řekl Kopecký.


Avatar uživatele
Bronzový

Je to jako v každém jiném zaměstnání, jsou vynikající, dobří, průměrní, slabší a také ti co zápasí s přestupky i s trestnou činností.


Avatar uživatele
Stříbrný

V obecném měřítku lékařům důvěřuji. Nemyslím si, že by si veškeré poznatky v oblasti medicíny, které dnes máme, někdo vycucal z prstu, jenom, aby mohl obalamutit ostatní.

V případě konkrétních lékařů jsou samozřejmě někteří, kterým důvěřuji méně. Takovým se snažím vyhýbat.

Pod alternativní medicínu patří dnes ledaccos. Takové ty různé čínské a jiné asijské metody nevyužívám, ovšem běžná onemocnění, nachlazení, chřipky apod. se obvykle snažím řešit spíše po domácku. Naopak jsou druhy nemocí, které bych "alternativně" neléčila.


Avatar uživatele
Zlatý

Už tě vidím jak tě vezou na sál a ty všem těm na sále nevěříš !


Avatar uživatele
Stříbrný

Kdo nedůvěřuje lékařům, je zdravej. Kdo není, musí důvěřovat. Ono platí: Důvěřuj, ale prověřuj! Prověřovat tehdy, když lékař řekne: Mám rád zdravé nebo mrtvé pacienty.


Avatar uživatele
Zlatý

Důvěřuju jim natolik, že jím dovoluji hrabat se mi v těle. Na altenativní léčbu nevěřím.


Avatar uživatele
Stříbrný

Lékařů si vážím, zejména chirurgů napříč všemi obory.
Zkušenosti s lékaři mám dobré i špatné. Naštěstí jsem vyhledala nebo se našel vždy nějaký, který pomohl s tím, co jiný zbabral/neobjevil/přehlédl.

Bylinkám i alternativcům (lékařům i nelékařům) po svých zkušenostech věřím.
Někteří lékaři je sami vyhledávají i mně doporučili ty, z kterými mají zkušenosti.
Jiní se diví, ale laboratoře a zdravotnická vyšetřovací technika je přesvědčily (jen u mne: cysty pryč, metastáza pryč, lupénka pryč a alergie kromě potravin téměř pryč atd. atp.).
Věřím těm, kteří doporučují/varují před užívání farmak, stojí u jejich zrodu a dávají je k dispozici medicíně, tedy i lékařům (kteří o nich mnohdy sami mnoho nevědí, ohrnují nos a které většinou biochemie a biomedicína příliš nezajímá).
O to více si vážím takového doktora, který neléčí, ale uzdravuje všemi dostupnými prostředky ve prospěch pacienta.
Mnoho z Vás by se divilo, co vše říkají doktoři v důchodovém věku, kdy přestávají být závislí na lékařské komoře, ZP a Klubu skeptiků. Jaké metody používají a praktikují :).


Avatar uživatele
Stříbrný

Důveřuju jim. Když jsem hrával hokej, měl jsem pár úrazů a vždy mi pomohli. Pomocí alternativní medicíny bych si zlomenou spodní čelist a jařmovou kost léčit určitě nenechal.


Avatar uživatele
Registrovaný

Nejde tak ani o to zda věřit lékařům jako zda věřit současné medicíně. Většina lékařů dělá co může a moc toho nemůže. Kvalitní je diagnostika a chirurgie. Horší je to s léčbou. Moderní medicína na rozdíl o té klasické je dnes postavena na ekonomické bázi. tedy pacient = zdroj příjmů. a proto je třeba léčit, operovat... Podle mne je nejlepší už jako dítě se naučit jak se chovat ke svému tělu a jak si zachovat vnitřní rovnováhu. Potom nebudu celý život lékaře potřebovat. Samozřejmě s výjimkou úrazu. A pro ty, kdo už nejsou děti - věnujte se pravidelně (denně) prevenci. Ale to vyžaduje mít informace JAK. A ty vám lékař nedá. A patrně je nenajdete ani na internetu, neboť to už je dnes jedna velká žumpa :) Hodně zdraví.


Avatar uživatele
Registrovaný

Momentálně je lékařská věda v plenkách. Zatím dělají víc pokusů, než vědomého působení. Dvakrát jsem potřeboval pomoct a pokaždé na mě dělali pokusy-hold nejsou vševědoucí-jsou to také jen lidé. Naštěstí jsem sám přišel nato jak si s nemocí poradit.


Avatar uživatele
Pokročilý

Myslím že nejlepší lékaři jsou
ti kteří mají dobré srdce. A ti kteří taky doporučují například meditaci, jógu smíchu, cvičení, vyplakání se aby se emoce mohly uvolnit a nehromadily se pořád nebo detoxikaci organismu jsou potom skutečně úspěšní.


Avatar uživatele
Zlatý

Moc ne, vždy nejdřív zkuoším alternativní léčbu, a k doktorce jdu až tehdy, když nezabírá - což, musím zaklepat, je jednou za uherskej rok, tak zřídka, že mezi jednotlivými návštěvami pravidelně zapomínám, jak moje paní doktorka vypadá.
Nemohu říct - párkrát mi lékaři zachránili život, ale to až tehdy, když jsem šel za těmi pravými. V mém rodném městě mi léčili mylně určenou diagnózu, cpali do mě všelijaké prášky, a když viděli, že to nezabírá, prohlásili, že si to dělám sám ("nervy"). Až pak po dvou letech maminku napadlo, že pojedeme do HK, kde mě jako kojence úspěšně operovali. Tam jim stačilo nechat si mě přes noc, aby zjistili, že musím okamžitě pod kudlu. Po operaci potíže zmizely...


Avatar uživatele
Registrovaný

já jsem se setkál z Mnoha lékaři psychiatry a dalšími každý lékař či psychiatr nebo doktor Má svoje vlastní metody lédžby tak že se nedá zjistit který lékař či psychiatr nebo doktor je ten nejlepší


Avatar uživatele
Registrovaný

No, alternativním vůbec, ale těm "klasickým" ano, co jiného nám zbývá, a samozřejmě když ti řekne máš zlomenou ruku tak to ti asi ani nemusel říkat, ale co se týče nějakých co nejsou tak jednoznačné tak tomu prostě musíš věřit...


Avatar uživatele
Registrovaný

Jsou choroby a úrazy, kde se bez lékařské pomoci neobejdeme. Obecně ale platí, že léky jsou nadužívány, dílem neochotou lidí starat se o svoje zdraví a touhou být vyléčen ,,vcukuletu", dílem snahou medicinských lobby, které sbírají body a inkasují za užité léky.


Avatar uživatele
Registrovaný

Lékařům uvěřím pouze to, že jejich pomoc je životu nebezpečná, a že o svém léčení nemají ani ánung ... letité zkušenosti.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

"Líkař je člověk, který podává léky, o nichž ví jen velmi málo, k léčbě nemocí, o nichž ví ještě méně, lidem, o nichž neví vůbec nic.

Avatar uživatele
Registrovaný

John Wick

Nedůvěřuji,zabili mou tchýni.Byla na přístrojích a povídala si s kámoškou,potom se odmlčela a začala modrat.Až ta kámarádka zburcovala doktora,který nebyl samozřejmě k nalezení.No,takže vlastně sestra nebyla na svém místě u monitorů.Asi právě píchala s oním doktorem.Nezodpovědnost ukrutná.A přidat peněz?Ne,ubrat!!!

Avatar uživatele
Stříbrný

hapiky

Komančové za totality říkali: Výrobky a lékaři jsou: slabší, dobří, vynikající a sovětské.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

:-)) Akorát při své inteligenci si popletli slovosled...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Bohumil: správně jsi napsal "jak kdy a jak kterému" důvěřovat. Já mám kliku na dobrou obvoďačku, takže když jsem za ní přišel s bolestmi břicha, po krátkém vyšetření hmatem mi nepředepsala žádné prášky a rovnou mi zavolala sanitku do nemocnice. Akutní divertikulitida. Teď si stěžuji na bolesti zad a chtěl jsem po ní Tramal. Ani náhodou. Dala mi jenom týdenní dávku a poslala na rentgen a neurologovi. No, jsou naštěstí i takové.

Avatar uživatele
Bronzový

Jiří Bohumil

Keplere, já si nechal předepsat na fybromyalgii (na základě informace lékařů na netu), obvoďákem Tramadol Mylan a ten mi jej po delším zdráhání a varování předepsal. Na bolest mi sice pomohl, ale byl jsem po něm "mimo", jako po antidepresivech, které mi na toto rovněž pomáhaly. Jsou to všechno vlastně "oblbováky" -opiáty.
A tak zatím nevím co dál. Zítra jdu na neurologii, rovněž se zády-plotýnky od L3 až po S1 "v háji" a ještě úlomek v páteřním kanálu. Na revmatologii mne objednali až na září a tak se uvidí.
Zkrátka, co jsme si v mladších letech těžkou prací "vykoledovali", tak si teď musíme "vyž.rat". (Hodně stavebních činností a v teplejch).

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2598
Zlatý annas 1769
Zlatý marci1 1736
Zlatý mosoj 1704
Zlatý Kepler 1470
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 839
Zlatý briketka10 820
Zlatý zjentek 789

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.