Kepler

Jak moc důvěřujete lékařům a jaké jsou vaše zkušenosti?

„Lékařská věda už tak pokročila, že dnes už člověk jen málokdy zemře bez lékařské pomoci.“
Miloš Kopecký.

Obešli byste se bez pomoci lékařů, nebo si vystačili s alternativní medicínou?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zlomený kotník mi alternativní medicína nevyléčí. Lékařům, na rozdíl od šarlatánů, důvěřuji.

Další odpovědi
gecco

Vzhledem k tomu, že si lékaře vybírám, věřím jim…
Tedy – těm vybraným, obecně to nelze – i když vůči stavu za ´minulého´ režimu se situace – podle mne, výrazně zlepšila (např. – od té doby se mi nestalo, aby mi lékař na prasklý obratel dal 3× denně Acylpirin… 😉.
😉
A jo – neobešel, sice už jsem asi 15 let u doktora byl jen pro prášky na alergii (resp. pro recept), ale nebylo-li by doktorů před cca 45 lety, už bych těch 45 let nebyl…

Drap

Rád bych si vystačil s alternativou a s bylinami které si nasbírám. Bohužel bez lékařů to nejde. Sice nemám doktory příliš v lásce, ale seznámil jsem se možná trochu hlouběji s jejich prací a musím říct, že jim důvěřuji a hluboce se skláním před jejich prací

Jiří Bohumil

Jak kdy a jak kterému. Bohužel je to dnes „postaveno“ tak, že jsme jejich jistým finančním (a ne malým) příjmem. Zejména ve soukromé sféře. I když si stále stěžují, že mají málo. Z tohoto logického důvodu někdy nemají zájem „léčit“ a vyléčit (od slova lékaři) a tak si nás někdy i „pěstují“ a „udržují“ (pak jsou to spíše jen doktoři). A tak se třeba i dohaduju se svým obvoďákem, že už možná nemusím brát léky na cholesterol, ani na cukrovku a proti dně, když mi po snížení hmotnosti, klesly hodnoty na střed doporučených hodnot. Nakonec jsem jej „ukecal“ že dávky tedy postupně snižuji. A potvrzuje se mi (po dalších kontrolách) že mám pravdu. A tak zřejmě brzo přijde o pravidelného „čtvrtletního“ pacienta, poněvadž už léky potřebovat nebudu.
Ale některé odbornější věci (páteř, fibromyalgie) musím řešit s neurology (vyšetření CT a MR), revmatology a rehabilitačním lékařem. A občas také své zdravotní problémy, abych získal více objektivních názorů, pokud je nutno, mám potřebu a mám na to náladu „konzultuju“ s lékaři na netu.
Bylinky mi, bohužel, na mé problémy nepomohou.
A tak se všeobecně dá říct, že se bez lékařů asi neobejdeme. A že asi i s jejich pomocí nakonec i umřeme, jak tedy řekl Kopecký.

Kryšpín

Je to jako v každém jiném zaměstnání, jsou vynikající, dobří, průměrní, slabší a také ti co zápasí s přestupky i s trestnou činností.

Nuk nuk

V obecném měřítku lékařům důvěřuji. Nemyslím si, že by si veškeré poznatky v oblasti medicíny, které dnes máme, někdo vycucal z prstu, jenom, aby mohl obalamutit ostatní.

V případě konkrétních lékařů jsou samozřejmě někteří, kterým důvěřuji méně. Takovým se snažím vyhýbat.

Pod alternativní medicínu patří dnes ledaccos. Takové ty různé čínské a jiné asijské metody nevyužívám, ovšem běžná onemocnění, nachlazení, chřipky apod. se obvykle snažím řešit spíše po domácku. Naopak jsou druhy nemocí, které bych „alternativně“ neléčila.

mosoj

Už tě vidím jak tě vezou na sál a ty všem těm na sále nevěříš !

hapiky

Kdo nedůvěřuje lékařům, je zdravej. Kdo není, musí důvěřovat. Ono platí: Důvěřuj, ale prověřuj! Prověřovat tehdy, když lékař řekne: Mám rád zdravé nebo mrtvé pacienty.

Emefej

Důvěřuju jim natolik, že jím dovoluji hrabat se mi v těle. Na altenativní léčbu nevěřím.

da ny

Lékařů si vážím, zejména chirurgů napříč všemi obory.
Zkušenosti s lékaři mám dobré i špatné. Naštěstí jsem vyhledala nebo se našel vždy nějaký, který pomohl s tím, co jiný zbabral/neobje­vil/přehlédl.

Bylinkám i alternativcům (lékařům i nelékařům) po svých zkušenostech věřím.
Někteří lékaři je sami vyhledávají i mně doporučili ty, z kterými mají zkušenosti.
Jiní se diví, ale laboratoře a zdravotnická vyšetřovací technika je přesvědčily (jen u mne: cysty pryč, metastáza pryč, lupénka pryč a alergie kromě potravin téměř pryč atd. atp.).
Věřím těm, kteří doporučují/varují před užívání farmak, stojí u jejich zrodu a dávají je k dispozici medicíně, tedy i lékařům (kteří o nich mnohdy sami mnoho nevědí, ohrnují nos a které většinou biochemie a biomedicína příliš nezajímá).
O to více si vážím takového doktora, který neléčí, ale uzdravuje všemi dostupnými prostředky ve prospěch pacienta.
Mnoho z Vás by se divilo, co vše říkají doktoři v důchodovém věku, kdy přestávají být závislí na lékařské komoře, ZP a Klubu skeptiků. Jaké metody používají a praktikují :).

Klaproth

Důveřuju jim. Když jsem hrával hokej, měl jsem pár úrazů a vždy mi pomohli. Pomocí alternativní medicíny bych si zlomenou spodní čelist a jařmovou kost léčit určitě nenechal.

algraksson

já jsem se setkál z Mnoha lékaři psychiatry a dalšími každý lékař či psychiatr nebo doktor Má svoje vlastní metody lédžby tak že se nedá zjistit který lékař či psychiatr nebo doktor je ten nejlepší

Norei

Nejde tak ani o to zda věřit lékařům jako zda věřit současné medicíně. Většina lékařů dělá co může a moc toho nemůže. Kvalitní je diagnostika a chirurgie. Horší je to s léčbou. Moderní medicína na rozdíl o té klasické je dnes postavena na ekonomické bázi. tedy pacient = zdroj příjmů. a proto je třeba léčit, operovat… Podle mne je nejlepší už jako dítě se naučit jak se chovat ke svému tělu a jak si zachovat vnitřní rovnováhu. Potom nebudu celý život lékaře potřebovat. Samozřejmě s výjimkou úrazu. A pro ty, kdo už nejsou děti – věnujte se pravidelně (denně) prevenci. Ale to vyžaduje mít informace JAK. A ty vám lékař nedá. A patrně je nenajdete ani na internetu, neboť to už je dnes jedna velká žumpa :) Hodně zdraví.

Jukatan

Momentálně je lékařská věda v plenkách. Zatím dělají víc pokusů, než vědomého působení. Dvakrát jsem potřeboval pomoct a pokaždé na mě dělali pokusy-hold nejsou vševědoucí-jsou to také jen lidé. Naštěstí jsem sám přišel nato jak si s nemocí poradit.

Spartaboy

Myslím že nejlepší lékaři jsou
ti kteří mají dobré srdce. A ti kteří taky doporučují například meditaci, jógu smíchu, cvičení, vyplakání se aby se emoce mohly uvolnit a nehromadily se pořád nebo detoxikaci organismu jsou potom skutečně úspěšní.

quentos

Moc ne, vždy nejdřív zkuoším alternativní léčbu, a k doktorce jdu až tehdy, když nezabírá – což, musím zaklepat, je jednou za uherskej rok, tak zřídka, že mezi jednotlivými návštěvami pravidelně zapomínám, jak moje paní doktorka vypadá.
Nemohu říct – párkrát mi lékaři zachránili život, ale to až tehdy, když jsem šel za těmi pravými. V mém rodném městě mi léčili mylně určenou diagnózu, cpali do mě všelijaké prášky, a když viděli, že to nezabírá, prohlásili, že si to dělám sám („nervy“). Až pak po dvou letech maminku napadlo, že pojedeme do HK, kde mě jako kojence úspěšně operovali. Tam jim stačilo nechat si mě přes noc, aby zjistili, že musím okamžitě pod kudlu. Po operaci potíže zmizely…

Pella

No, alternativním vůbec, ale těm „klasickým“ ano, co jiného nám zbývá, a samozřejmě když ti řekne máš zlomenou ruku tak to ti asi ani nemusel říkat, ale co se týče nějakých co nejsou tak jednoznačné tak tomu prostě musíš věřit…

hanulas

Jsou choroby a úrazy, kde se bez lékařské pomoci neobejdeme. Obecně ale platí, že léky jsou nadužívány, dílem neochotou lidí starat se o svoje zdraví a touhou být vyléčen ,,vcukuletu", dílem snahou medicinských lobby, které sbírají body a inkasují za užité léky.

Arankam

Lékařům uvěřím pouze to, že jejich pomoc je životu nebezpečná, a že o svém léčení nemají ani ánung … letité zkušenosti.

Roman17

V žádném případě bych se bez lékaře neobešel

Danes47

Psychiatrům nevěřím. Určili mi chybnou diagnózu a proto i špatné léky. A když jsem přišel se svou verzí diagnózy reagovali tak že ze mně udělali ještě hypochondra a napsali další prášky který ze mně udělali zeleninu. Na jejich předpis jsem se vykašlal a sháním si prášky po kterých se cítím dobře na černo protože mi je nechtějí z důvodu návykovosti předepsat.
A zase obvoďák zanedbal babiččino vyšetření a poslal jí na rehabilitace se zády místo rentgenu tak jí ta rakovina ze zad prorostla do plic. Chemo a ozařování nepomohlo a rozrostla se na nadledvinky a mozek, do tří dnů konečná. A mohl bych pokračovat těch důvodů proč neveřit lékařům je víc.

rebel xd

Od doby co mi jeden doktor řekl že nemám nic zlomeného a pak jsem přišel k osobnímu lékaři který zjistil že to opravdu zlomené mám tak radši chodím k osobnímu lékaři a ten v FMO už až tak nedůvěřuji ale i tak se skláním před jejich práci

Jana5678

Osobně si myslím, že lékaři jsou velice potřební a alternativní medicína není úplně od věci, ale za mě je to spíše jen doplňková léčba. Já jsem si našla na internetu praktické lékaře Hradec Králové z https://www.moje-doktorka.cz/, kde je paní doktorka veliká profesionálka, ale nebrání se ani doporučit nějakou tu přírodní léčbu v podobě bylinných čajů či obkladů.

Chamuel Srr

Doktoři jsou od toho aby sloužili …ale ne lidem…a tečka .A kdo myslí že ne tak jse jen silně plete.

Ahmed Ahmed

Lékaři jsou vesměs neempaticti psychopati s častými sexuálními uchylkami. Oni moc dobře ví na jaké bázi ta medicína funguje..a pokud do toho Vědomě jdou kdyz předem vědí že budou lidem reálně ubližovat nebo to neřeší ..oni moc dobře vědí ,že čím víc ublíži,tím lepší výplata bude. A jednoho mám doma,kéž by tomu bylo už jinak. Jenže s tak nevyrovnanym nebezpečným člověkem jednat to není vůbec ale ani trochu jednoduché.

Spartaboy

Pozor na zubaře! Někteří vrtají neexistující kazy. Nechal bych je zavřít až zčernají.

Ametyst

"Líkař je člověk, který podává léky, o nichž ví jen velmi málo, k léčbě nemocí, o nichž ví ještě méně, lidem, o nichž neví vůbec nic.

Ahmed Ahmed

👏👏👏

Ahmed Ahmed

👏👏👏

Danes47

Lékaři si myslím že o nemocích ví dost a lécích taky, krom psychiatrů ti toho ví o mozku málo, protože je tak složitý, a každý člověk ho má jinak přizpůsobený.

Roman17

Nemáš pravdu lékař o lécích vy co mám předepsat. Proto taky studoval mnoho let.

Ahmed Ahmed

Ze lékař o lécích několik let studuje ,ještě neznamená, že o těch lécích něco relevantního ví. Neví! Vzdy jsou to totiž jen cílené a naučené nepravdivé informace kterými se musí nadopovat a pak to prezpivavat .
Nikdy však neví o čem reálně mluví!!

Danes47

Ze svých zkušeností musím říct, že psychiatři mají velkej problém stanovit pacientům diagnózu, na tož jim předepisovat léky na psychyku. Někteří pacienti jsou jasní, ale některým doktor náhodně přidělí nemoc na základě jednoho symptomu aby ho měli z krku a vůbec nezváží jiný možnosti. Takže mu předepíšou náhodný léky na náhodnou nemoc. Znám 5 lidí teda už jen 4 se stejnou nemocí a každej bere různou kombinaci jiných prášků a nikomu z nich nepomáhají, naopak ještě víc škodí. nevím proč jim nezkusí dát jiný a ještě vyhrožují, že jak je nebudou brát, přijdou o důchod. Ze mně udělali zeleninu tak jsem se na ně musel vysr.. vysadil jsem všechny prášky abych byl vůbec schopnej logicky uvažovat a stanovil si diagnózu sám, z toho co jsem našel na netu a sedělo to nejvíc, protože mi hodili schizofrenii jen na základě toho že jsem v afektech ,co jsem míval, měl párkrát hlasy. Já jsem chtěl vyřešit hlavně příčinu, ta mně a rodinu trápila, ty hlasy už byly vedlejší. No tak jsem si našel jinýho Doktora přišel za ním s tím že mám alexithymii a žádnou schizofrenii tak si mně konečně nějakej doktor vyslechl a uznal že mám nejspíš pravdu tak mi nasadily jen slabý antidepresiva a prášky na nervi když je mi nejhůř.

John Wick

Nedůvěřuji,zabili mou tchýni.Byla na přístrojích a povídala si s kámoškou,potom se odmlčela a začala modrat.Až ta kámarádka zburcovala doktora,který nebyl samozřejmě k nalezení.No,takže vlastně sestra nebyla na svém místě u monitorů.Asi právě píchala s oním doktorem.Nezod­povědnost ukrutná.A přidat peněz?Ne,ubrat!!!

Ahmed Ahmed

👌

hapiky

Komančové za totality říkali: Výrobky a lékaři jsou: slabší, dobří, vynikající a sovětské.

Kepler

🙂 Akorát při své inteligenci si popletli slovosled…

Kepler

Bohumil: správně jsi napsal „jak kdy a jak kterému“ důvěřovat. Já mám kliku na dobrou obvoďačku, takže když jsem za ní přišel s bolestmi břicha, po krátkém vyšetření hmatem mi nepředepsala žádné prášky a rovnou mi zavolala sanitku do nemocnice. Akutní divertikulitida. Teď si stěžuji na bolesti zad a chtěl jsem po ní Tramal. Ani náhodou. Dala mi jenom týdenní dávku a poslala na rentgen a neurologovi. No, jsou naštěstí i takové.

Jiří Bohumil

Keplere, já si nechal předepsat na fybromyalgii (na základě informace lékařů na netu), obvoďákem Tramadol Mylan a ten mi jej po delším zdráhání a varování předepsal. Na bolest mi sice pomohl, ale byl jsem po něm „mimo“, jako po antidepresivech, které mi na toto rovněž pomáhaly. Jsou to všechno vlastně „oblbováky“ -opiáty.
A tak zatím nevím co dál. Zítra jdu na neurologii, rovněž se zády-plotýnky od L3 až po S1 „v háji“ a ještě úlomek v páteřním kanálu. Na revmatologii mne objednali až na září a tak se uvidí.
Zkrátka, co jsme si v mladších letech těžkou prací „vykoledovali“, tak si teď musíme „vyž.rat“. (Hodně stavebních činností a v teplejch).