JohnCreek

Jaký přípravek užívat na opravdové zlepšení imunity během podzimu a zimy?

Vím, že jsou na trhu stovky vitamínů C atd. Chtěl jsem se Vás lidí zeptat, jestli máte osobní dobrou zkušenost s nějakými opravdu dobrými vitamíny, které vám opravdu fungovaly. Když jsem totiž minulou zimu užíval obyčejný Celaskon, tak jsem měl pocit, jako kdybych vůbec nic nebral. Chápu, že nic nemůže fungovat 100%, ale přece jen… Cena není rozhodující :D

Nejlepší odpověď
da ny

Rakytník, hlíva ústřičná, zázvor, zinek, B17, vit. C minimálně 500 mg denně,
též viz Alesh, kustovnice… ;)))
Hlavně veselá a pozitivní mysl 😁
https://www.te­rezia.eu/cz/pro­dukt/b17_apri­carc_s_merunko­vym_olejem
Pokud je snížená obranyschopnost sliznic, je to složitější a vhodné i přes pestrou stravu tělu v posílení pomoci vhodnými doplňky.
Když sedíte ve 20. řadě v kině a v 1. někdo rozkýchá a rozfrflá bacily/viry, máte 90% šanci je „nakoupit“ a odnést si je domů.

Odborníci se shodují v tom, že z dnešního ovoce a zeleniny mnoho vitamínů tělu nedodáme. Údajně tak 20 % toho, než ještě v 80. letech 20. století. Půda je vyčerpaná a mnohdy nevhodně hnojená.

Další odpovědi
ten který je

Zázvorový čaj.

Alesh

Nevím, jak to to tady s reklamou, zda není zakázané dávat tipy na konkrétní výrobky. Ale mám velmi dobrou zkušenost s colostrem a konkrétně s tekutým. Sice to je chuťově hnus fialovej, ale na takové ty podzimní nesmysly, že kašel, že v krku, že rýma, že hlasivky podle mě ideální. Já si kupuju tohle http://www.bio-colostrum.cz/tekute-colostrum , vždy jsem bral tu sadu se 3 lahvičkami, což je ekonomičtější.

Drap

Rakytník řešetákový v různých podobách.

ivzez

Žádný.

Rozumná vyvážená strava (vitamíny ve stravě),
pravidelný dostatečný pohyb a otužování.

Už minimálně 10 let nevím, co je rýma, kašel,
nachlazení, …

HZK

Nejlepší přípravek, je žádný přípravek ;)
Takže doporučuji přírodu. Zázvor, citron, otužovat se, nepřetápět doma, pozitivně myslet, nezanášet se negativama. a být v pohodě. Hlavně nad věcí. O té psychice je to více, než o práškách.

dr.luha

Pokud budeš brát C v miligramových dávkách, tak ti pomůže akorát proti kurdějím.
Kup si kilový pytel a užívej dle návodu.
http://rizika­ockovania.sk/dok/Vi­tamin_C-liecba.pdf

hanulas

Mě se osvědčilo pravidelné pití čaje z květu černého bezu, taky je hodně důležité nebýt neustále v přetopených vysušených prostorách (trpí a jsou zranitelnější sliznice v nose), chodit často ven, a stoprocentně platí ,,veselá mysl-půl zdraví" a pokud možno zdravý životní styl. Jo a určitě sauna a otužování jsou super. To vše je určitě efektivnější než polykání závratného množství prášků – byť je v malé míře neosuzuji.

richardad

Vitamín C není proti chřipce. Musí se použít silnější antioxidanty, které spolupracují, např. EGCg v kombinaci s resveratrolem, anthokyaniny a rhodiolou.
Úplný zázrak u chřipky je cílený mitochondriální antioxidant mitoquinol.

http://stalem­ladi.cz/ceny/mi­toq-5-mg-60-kapsli-targeted-antioxidant/

Ten léčí veškeré infekční nemoci dvojnásobnou rychlostí. Nejen chřipku, boreliózu i další ošklivé choroby.

Petr B

Pokud chcete opravdu zlepsit imunitu, uzivejte kozinec blanity, na nachlazeni je skvely caj z jihoamerickych ristlin muna muna a wira wira. https://www.centrum-bylin.cz/KOZINEC-BLANITY-koren-sypany-bylinny-caj

jiri Linhart

Nejlepsi je Priroda ! Ale i tak je lepsi porada s lekarem ! My jsme jako deti dlabali Celaskon,ktery byl v 60 a 70 letech ve sklenene tube. Jis li malo ovoce a zeleniny,cpi do sebe vitaminy ! Dobry multivitaminy koupis treba v Lidlu za 16,90 kc a obsahuji temer vse a rozpustis li tabletu ve vode,ci citronove limonade-pet lahev 2 litry za 6 kc,je z toho i chutna limonada.

synapse

červená řepa a sauna, s nimi jsem přečkala zimu bez újmy. To až teď začínám klempírovat 🙂

Chenda.

Jako přírodní zdroj vitamínů C je dobrý například rakytník řešetlákový. Ten je na céčka bohatý až až. Dobrý je formě různých šťáv a sirupů. Mají ho například tady https://www.her­bavis.cz/produk­t/rokivital Stačí dát si každý den trošku, zředit vodou nebo jinou šťávou a jako prevence před nachlazením myslím že ideální :) Když lahev se šťávou z rakytníku nespotřebujete včas, dá se i zamrazit…

Roman17

Já kupují v lekarne vítamin C vyrobeny ze šipku a nevím co je nachlazení teď záleží jestli jste kuřák nebo ne kuřák potřebuje až trojnásobek vitamínů C já kupuji v lékárně sílu 500mg v tabletě. Ale nejlépe je jist hodně ovoce a zeleniny například v paprice je hodně vitamínů C ale vše je o penězích. Mně kdyby nevadila zubní proteza tak raději ovoce a zeleninu.

GabulkaA

Ahojky, já jsem hodně vysazená na přírodní produkty. Na ty nedám dopustit :) Jinak pokud máš zájem, mrkni na https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-ostropestrec-mariansky-stava/. Vynikající antioxidant :) Doporučuju.

Ahmed Ahmed

Nic z toho nejsou přírodní produkty jen se to tak má tvářit

briketka10

Odpovídala jsem již několikrát, že užívám tento přípravek:
https://www.proz­dravi.cz/panga­min-pro-deti-300-draze.html