ReHu

Biseptol je nebo není antibiotikum? Lékař mi říkal, že není, na netu se píše, že ano.

Užívám ho ode dneška a ráda bych věděla, co to vlastě jím. Díky za info.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, hanulka11, Mili @ před 3627 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, že na netu je uvedeno, že Biseptol je antibiotikum. Ale našla jsem stránku z lékárny, v níž se uvádí, že Biseptol není antibiotikum, ale chemoterapeutikum.

Druhý odkaz.

Zřejmě se jako antibiotikum obecně nazývá, protože se při jeho používání nesmí leccos jíst.

Zdroj: http://www.dinarin.cz/product. jsp?artno=3377

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
janek66

Je to opravdu chemoterapeutikum,ne antibiotikum.Používá se už hodně dlouho,pamatuji si ho na konci sedmdesátých let jsem jej jako dítě užíval na nějakou odolnou angínu.Byl ve šroubovací lahvičce a z Polska.A dodnes si pamatuji že se na něj nesmí nic KYSELÉHO.Ani citron do čaje!

0 Nominace Nahlásit

Mili @

BISEPTOL je chemoterapeutikum s baktericidním účinkem, tzn., není to antibiotikum.

0 Nominace Nahlásit

hanulka11

Biseptol začal být před časem módní hit,
pokud někdo užíval více penicilín, doktoři zkoušeli biseptol . Ale na určité nemoci asi není moc vhodný. Ale jistě ho lékař napsal s tím,že opravdu pomůže.Tak mu důvěřujte.
Ale omezte raději citrusové plody a džusy.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
silenci_cz

existuje náhrada se stejnou ůčinou látkou za tyto léky ? Superpirin , Ketazon H pokud né v ČR tak třeba v SK ,DE , UK , PL tam všude dokáži autem dojet

před 1789 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví