Lucyfer

Co mám udělat pro to, abych nemusela na testy covid?

Jednou jsem už byla… máme to v práci povinné… Cítila jsem ještě třetí den, že se mi někdo šťoural v nose. Jsem negativní. Nic jiného jsem ani nečekala. Já žádnej kovid prostě nemám a mít nebudu. A už mě tahle komedie nebaví.
Každý týden mi bude někdo strkat špejli do nosu?
Já jsem se ptala… zda mohu odmítnout. Šéfa na oddělení. Je možné, že bych pak musela být 10 dní v karanténě… jinak nic neví. Přímo na odběrném místě mi ani neodpověděli (jakoby snad byl hřích se vůbec zeptat). A jiná možnost, než šťourání v nose? Prej nemáme.

Pracuju v nemocnici… Oddělení stravovacích služeb… Na place nás těch 49 lidí (jak jsem slyšela v rádiu) ani neni… ale očividně je to plošné.

Nechce se mi znovu jít… Opravdu ne.

(Co se očkování týče, tam mám tuplem jasno, to doufám ani povinné nebude.)

Může se z toho člověk nějak vykroutit?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě nemusíš na test, klidně můžeš odmítnout a vzít si dovolenou. Až ti dojde dovolená, tak zřejmě budeš mít absence. Zaměstnavatel tě může propustit a pokud mu vznikne škoda, když nikoho místo sebe nesežene, tak ti dá škodu k náhradě. Záleží na každém z nás, zda se dáme či nedáme testovat.
Placené to ani nemůže být. Jak tě vůbec mohlo napadnout, že se budeš povalovat doma a někdo ti to zaplatí. Proč? A to by ti měli zaplatit ti, co chodí do práce ze svých daní?

Další odpovědi
elkon

Vyhýbat se testování je hloupé. Je možné, že tím bude podmíněna účast na pracovišti. Přijít tak o práci je nerozum.

paul1

Já myslím, že to to nebude až takové zlé. Na Vašem místě bych určitě šel.

Arne1

A z jakého důvodu by to mělo být placené ? Odmítnutí testu je váš naprosto soukromý problém, nikdo za něj nezodpovídá a nikdo nemá povinnost vaši libovůli platit. Můžete změnit zaměstnání někam, kde budete trvale na homeoffice a už nikdy nepřijdete s nikým do styku. Vaše volba.
Obdobně očkování – klidně se ho vzdejte, najde se tisíc jiných kteří vědí že se bez toho nedá do budoucna přežít. Opět je to jen vaše volba. Doufám jen, že následky vašich rozhodnutí si ponesete sama a nikoliv my všichni.

Mc Merkurion

… kecy v kleci, většinou se jedná vo samotestování, šťourat v nose se budeš sama …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

Arne1 Nedá přežít? To je bohužel váš hluboký omyl.

Lucyfer

Zajímalo by mě, zda je to placené nebo ne, kdybych byla doma. Očekávám ale, že bych přišla o peníze. A možná bych pak po návratu stejně musela na test?

Mc Merkurion

… platí to zaměstnavatel, ale když odmítneš, a zůstaneš doma, budeš si to platit sama (domov, ne testování) …