anony.M

Můžu nechat polévku přes noc na lince?

Vařila jsem kuřecí vývar,dovařila jsem ho po osmé hodině večerní,ještě teď je dost teplý,tak se mi nezdá vhodné dávat ho do ledničky…Když ho nechám vyndaný na lince,do zítřejšího dopoledne,může se s ním něco stát?…dík.

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud se ještě nechystáte spát a máte doma dlažbu položte ten hrnec s tou polévkou na dlažbu ona je studená tá polévka vám rychlejš vychládne a pak ju před spaním zhruba tak za hodinku můžete dát do lednice já to mám tak vyzkoušené a nic se vám s ní nestane.Nevím kolik máte stupnů v kuchyni já tam mívám kolem 24 a vždy jsem musela polévku vylévat ráno

Další odpovědi
Paulovič

Dobrý den,

pokud máte v kuchyni teplo tak ano. Ale rozhodně nechte hrnec pootevřený aby to tzv „nezasmrádlo“.

S pozdravem Roman

Terryle

Klidně bych ho nechala. Na kolejích jsme běžně nechávaly uvařenou polívku do druhýho dne, nikdy se jí nic nestalo…

stana73

Do druhého dne nevadí,ale kdyby měla vydržet dýl,dala bych ji vychladit na okno,nebo do dřezu se studenou vodou a pak do lednice.Ale u nás jídlo déle,jak do druhého dne nevydrží

Džanička

Do rána vydrží, protože je čerstvě uvařená, ale musí být přikrytá max. utěrkou, ne poklicí. Pokud půjdete v noci na wc tak jí hoďte do lednice. Já jí chladím na okně a nebo ve studené vodě, pokud se mi nechce čekat tak jí dávám do komory, tam vydrží na 100%. A nebo venku třeba na balkoně, tam vychladne raz dva.. Ale pokud jí nechcete nechat zamrznout tak jí tam samozřejmě nenechávejte přes noc..

lola

Záleží na druhu polévky. Pokud je to jakýkoliy masový vývar,tak ten vždycky zkysne. Polévku musíš dát do chladu. Pokud jde ovšem o zeleninové polévky,tak ty v pohodě vydrží,ale nesmí v nich být mléko,nebo smetana,to by musela opět do chladu.

Rocker

Jestli nemáte doma kočku…

venkovan

Ano, ale jestli je dobrý zamkněte všechny členy rodiny ve svých pokojích a klíč si vemte k sobě.

Pendolino

V zimě bych ji dala na balkon nebo za okno,ale v letě bych ji v kuchyni na sporaku nenechala,mohla by skysat,bohužel mi se to stala,ja na ni zapoměla a rano jsem ji musela vylit