Lukas27

Může Rusko vyhrát válku na Ukrajině?

Odpovědi
zjentek

A ona snad Ukrajina vyhlásila Rusku válku? Doposud Rusko ve víru světového dění provedlo jakési speciální operace na UA, při kterých současně bez hlubšího odporu anektovalo některá její území, opět ve víru světového dění. To se nelíbí alianci zvané NATO a protože do toho strká svůj nos, hrozí NÁM VŠEM třetí světová, možná i jaderná, válka. Tyto základní události doby ovšem takto lidsky chápou i naprostí ignoranti napříč světem. Utíká ti snad něco? Co/kdo tě informuje? 🤷‍♂️

led

Síce oficiálne medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou nie je vojna, ale prepokladám ukončenie bojov s oddelením Luhanskej a Doneckej oblasti (podľa Ukrajinských zdrojov) či Luhanskej a Doneckej republiky s medzinárodne prijatím oddelenia sa týchto oblastí od štátneho zväzku s Ukrajinou. To znamená víťazstvo Ruska a hlboká zadlženosť Ukrajiny, ktorú budú splácať ešte pravnuci (a ich deti) dnešných občanov Ukrajiny.
Platí to za predpokladu, že ani na jednej strane nebudú použité jadrové zbrane.
V skutočnosti tu ide len o peniaze, lacnú pracovnú silu, nízke náklady na výrobu produktov a maximálny zisk nových ekonomických trhov pre najväčších ekonomických prispievateľov v tejto „vojne“ a podriadenosť ekonomiky EU ekonomike USA.

paul1

To je otázka. Může to být všelijak. Tady je historie vzniku:

Našel jsem něco o dluhu. Je to z léta, teď to bude horší.
https://www.fin­tag.cz/2022/07/­27/ukrajina-zije-na-dluh-o-penize-ted-zada-mmf/

Zdroj: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-valka-na-ukrajine/704960/rus­ko-vs-ukrajina-hluboke-koreny-konfliktu-co-vedlo-k-dnesni-otevrene-valce.html

aliendrone

Kloním se k názoru Její Excelence velvyslankyně PEKLA led. Spor se vyřeší diplomaticky, obě strany se prohlásí za „vítěze“ a zbídačená Evropa bude idiotsky jásat. S vyjímkou pár šmejdů, kteří se neskutečně na celé šarádě napakovali. Ti se budou radovat oprávněně, to je jasné. NIKDO nemůže vědět, jak to dopadne, jednoduiše proto, že nemá relevantní informace. Ty se buď tají nebo účelově překrucují.

Názornou ukázkou je článek, na který odkazuje paul1. Ne, dnešní manipulátoři nejsou tak hloupí, aby vyloženě lhali. Ale ono stačí jen něco vypíchnout a o něčem pomlčet k tomu, aby se ten blábol nedal nazvat lživým. Jenže POKUD by byl sepsán KOREKTNĚ se všemi souvislostmi a zamlčenými fakty, vyzněl by pro Ukrajinu MNOHEM nevýhodněji a naopak mnohem příznivěji pro Rusko.

Bohužel na nějaké „pokud“ se nehraje. Pravda? Na tu kálí Bílý Tesák. Tož asi tak. :(

plebs

Mám v tom chaos Rus má názor speciální operace premiér ČR jsme ve válce, president UA požaduje a dostává dostatek zbraní ze západu poněvadž UA dodá dostatek vojáků nikdo nemá zájem / Rus a UA / o jednání o míru.
Na př. operace Spojenecká síla ze základen v Itálii v Německu a letadlové lodi USS Rossevelt osvobodila Kosova, kde byla nenávist mezi etnikem.
Nebo operace Irácká Svoboda ke svržení Husajna kde měl mít a vyrábět Bio bomby, výroba nebyla ale podle jedné informace tam v 80 letech byla dodávka z NDR.
Jsme na pokraji třetí světové války děda Biden ani děda Putin neustoupí nejsou to diplomaté jako J.F. Kennedy a Chruščov.
Četl jsem v zahr. tisku ČR předsedá EU mohla by navrhnout diskuzi přes vídeo Zelenskyj, Uršula, Biden a Putin aby celý svět viděl důvod konfliktu, začátek a je-li jeden viník anebo je to na diskuzi.

Filip84

Theoreticky to možné je, ona RF je největší stát na světě, a oproti všelidovým představám, její ekonomika není výkonná z pohledu západního pohledu, za to je stabilnější. Ukrajina je na tom, celkově – ekonomicky, s lidskými zdroji, zbraněmi etc., hůř, zase má výhodu v tom burdelu, co tam je – je to podobné, jako když Wehrmacht dobýval Sovětský svaz. Po bahně se taky jede hůř, než po asfaltu.

Je to ale málo pravděpodobné, protože by to bylo vykoupeno velkými ztrátami – na životech, technice, ekonomice. Je opravdu pravděpodobnější, že jednou k té dohodě dojde. Ovšem, to budou muset povolit „vrazi z Wall streetu“! 🙂