Avatar uživatele
tituly

Pokud by se dal tento věk nějak nazvat, tak jak?

Co je pro tento věk nejvíc typické, za posledních asi 70 let?
Z těch, co se nevlezly do ankety, tak ještě: Digitální, A/Sociální, Internetový, Globální, Aktivistický, Progresivní, Nezávislý, Liberální, Ocelový, Popkulturní, Mediální, Energetický, Jaderný, Inženýrský, Problémový, Komunikační, Populistický.
Podle Vás, co by mohlo být nejcharakteris­tičtější, aby se celá tato doba podle toho mohla pojmenovat? Něco výstižného?

Teď je to pro nás přítomná doba, ale jednou se určitě bude nějak nazývat.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, paul1, df před 20 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Jiný

Digitální věk nebo doba informačních technologií.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jiný

Záleží na tom, na který segment se budu dívat. Po technologické stránce to by byla nejspíše plastová doba a co se týká dění v naší společnosti, tak by zřejmě nejvíce pasovala katastrofická.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Technologický / IT - Počítačový

Žijeme v postmoderní době.

Z uvedených charakteristik je asi nejpříhodnější ta zdůrazňující informační technologie, konkrétně rozšíření mobilních zařízení s přístupem na internet (chytré telefony), což způsobilo celosvětovou revoluci v dostupnosti internetu.

Ve 21. století mezi nejdůležitější trendy patří rozhodně probíhající klimatická změna. Významná je globalizace, ale COVID způsobil rozkolísání původně silného trendu. V politice a bezpečnosti bohužel nastalo zhoršení situace: nejprve v nulných letech nárůst terorismu, poté lokálních konfliktů a ruská invaze na Ukrajinu v roce 2022 se stala největší konvenční vojenskou ofenzivou v Evropě od druhé světové války, která vyústila v uprchlickou krizi a narušení světového obchodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Konzumní

Těžko pojmenovat období 70 let jedním slovem. Záleží na úhlu pohledu. Každý úhel pohledu by se dal nějak trefně pojmenovat. To, kam lidstvo směřuje je jedna věc. To, jakou cestou jde je další věc.
Jedna věc, která jen málo lidem neuniká je, že je nutný určitý vývoj, který je “někým/něčím” určený. Je možné, že je blízko okamžik, kdy se lidstvo zredukuje a začne se další epocha. Nic se neděje náhodně. Lidstvo někam kráčí, aniž by si jedinci uvědomovali, že směřuje z bodu A do bodu B. Že to není tak, že někam jde a uvidíme, co z toho vyplyne, že ono to nějak dopadne. Ne!
Každy jeden na tom pracujeme tím, že přispíváme svým dílem do celku, že si plníme své určené role, které podléhají vyšším cílům.
Člověk vytváří věci tak, že zhmotňuje své myšlenky. Pak tyto své výtvory pozoruje, nechává je na sebe působit a tím získává poznání a pochopení. Tím se posouvá na své cestě.
Myslím, že je nevyhnutné, aby se lidstvo navrátilo k duchu, a že lidstvo k tomu tíhne. Udělat krok zpět s těmi zkušenostmi, které získalo. A ten, kdo se proti tomu vzpouzí, může odpadnout od celku.
To je můj názor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Konzumní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Jiný

Přežírácí a poslouchat některé bláboly z východu, západu a české kotliny dále mikroplasty na př. v sáčkovém čaji, voda v plastu 1 litr doporučované vody má 240000 tisíc plastových částic rovněž jablka a mrkev mají velké množství mikroplastů a.t.d.

Upravil/a: plebs

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek