Kryšpín

Dodávání zbraní na UA je cesta ke třetí sv. válce je to nesmysl anebo trochu pravdy ?

TAG 24 de a jeho názor brigádní generál Erich Vad ještě dodává, je to jako Irák a Afganistán ovšem tam bylo statisíce zabitých civilistů.
Je to fanatik anebo poplašná zpráva.

Nejlepší odpověď
df

Je to jasná válka zapadu s ruskem. Ukrajina je pouze bojištěm.

Další odpovědi
Ametyst

Zabité civilisty produkuje také ukrajinský guerillový způsob boje, zamíchat se mezi civilisty a ostřelovat Rusy z prázdných bytů po utečencích. Rusy by normálně zajímaly vojenské cíle- ale vojáci nalezli do paneláků. No, vojáci- kriminálníci a dobrodruzi z celé Evropy, které Zelenský ozbrojil. Těžko čekat svatoušky, ale cokoliv udělají, bude to vypadat bídně pro ruskou armádu. To je účel.

elkon

K třetí světové válce by směrovala přítomnost vojáků NATO, ne dodávky zbraní.

_Bůh_

Tak to přepošlete Putinovi. Ať přestane posílat vojáky a zbraně na Ukrajinu – jen tím eskaluje napětí.

Pepa25

Není to fanatik, jen má zjevně dost špatný odhad: 25.2. tvrdil, že Putin rychle vyhraje: http://www.plzen­skenovinky.cz/zpra­vy/zpravy/byva­ly-general-a-poradce-merkelove-predpovida-rychly-konec-valky/

Dochy

Myslím, že Ukrajinci dali poměrně jasně najevo, co si o speciální osvobozenecké akci myslí. Ano, kdybychom jim nedodávali podporu, válka by skončila nejspíše dříve. Otázka je, co by to znamenalo a jestli si to chceme vzít na svědomí. Jestli je na některých těch článcích převzatých z Ruska alespoň polovina pravdy (a já nemám moc důvod předpokládat, že by to byl podvrh), tak pod Ruským vedením Ukrajina a Ukrajinci přestanou existovat.

ametyst: „Zabité civilisty produkuje také ukrajinský guerillový způsob boje, zamíchat se mezi civilisty a ostřelovat Rusy z prázdných bytů po utečencích“
Mno vzhledem ke způsobu vedení války Ruskem se není moc čemu divit, že na ně střílí víceméně kde kdo. Ukrajinci jsou na vlastním a vlastní se snaží chránit. Střílení na domluvené koridory se zdá být Ruská specialita. Cílené ničení označených civilních úkrytů nejspíše také. Únosy a vraždy civilistů považuju také za reálné. O únosech Ruských civilistů Ukrajinci jsem zatím nic neslyšel snad ani z Ruské strany.

hapiky

Rus je agresor! Rus napadl cizí stát a provádí zvěrstva. To byste si měli uvědomit jako faktor pravdy.

_Bůh_

Ametyst je zase vtipná. Ruská armáda vypadá bídně od prvního okamžiku, co překročila státní hranici.

hapiky

Ruská armáda je jako někdejší německá. Chtějí vyhubit Ukrajince, jen proto, že s nimi nechtějí kolaborovat. Je to stejné (i když v menší míře) jako kdysi Němci s židy a jinými obyvateli. Pojízdné krematoria, gulagy. Putin se zařadil mezi ty nejodpornější diktátory.