Avatar uživatele
Tonda Káňa

Co považujete za největší nebezpečí internetu?

Za mě je to extrémně rychlé šíření dezinformací a lží obecně. Kdysi, když internet nebyl, tak se lži tak rychle nešířili. Dnes když někdo zvěřejní nějaký lživý příspěvek, tak o něm již do dne ví tisíce lidí. V tomto dle mého názoru tkví největší nebezpečí internetu.

Co si myslíte vy?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Pepa25, Lurius před 12 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Nebezpečí je to hlavně pro ty, kteří jsou snadno manipulovatelní. A těch je dost. Vidíme to i zde v řadě otázek, které by zdravě uvažující člověk nepoložil. Je také dost lidí, kteří nedokážou rozlišovat skutečnosti a používat „zdravý selský rozum“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Dezinfromace je velké nebezpečí. Hned na dalším místě je ale také příliš moc času stráveného na internetu až nemožnost žít offline.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Manipulace a cenzura. Covidová doba byla veliká lekce v tom, co se smí a nesmí říkat. Dezinformace o mrtvolách v mrazácích ovšem vládnímu oblíbenci prošla. Pochybnosti jiných o laboratorním viru samozřejmě ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nic, co by. Internet není nic hmatatelného. Časem zmizí, stejně jako se i objevil. Jen pár zbabělců nevěrných tradičním hodnotám po něm zůstane odporně zbohatlých. Internet nezmizí jako takový, ale zmizí to, na co se ptáš- prostě řadový občan si dobře rozmyslí, co zde napíše, pokud zde vůbec bude mít volný (chápej jako svobodný) přístup. A to bude celý příběh jedné éry. Neboj Tóňo, zase budeme doma a na ulicích šeptat tak, aby nás nikdo neslyšel a pokud osobně máš pocit že díky internetu se „teď nějak moc nahlas uvažuje“, tak je mi to hodně líto a omlouvám se za všechny takové „uvažující“. A víš ty co je problém? Společnost pěje píseň toho, koho chleba jí a už se neptá, jak k němu chlebodárce přišel. Což vysvětluje, proč je společnost banda všivých zbabělců, nevěrných skutečným (tradičním) hodnotám (idealismus, ideál).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Je to čertovina: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-qb73EVilyk :D
Těžko zhodnotit největší nebezpečí.. nevím. Spíš pro koho (dle toho, na koho konrétně cíli – podle skupiny). Pokud by to bylo obecné nebezpečí a negativa pro všechny lidi, tak to by byla různá ilegální činost a negativní dopady na charakter/morálky, návyky a vůbec život lidí. Internet je velkým přínosem, ale nese s sebou i X negativ.

Byly by různé, ale těžko najít největší nebezpečí:
Veškerá negativa, která jsou na internetu dostupná a která představuje, mimo dezinformace, tak třeba závislosti, porno, různé zvhlosti, sociální sítě, nesamostatnost a spoléhání se na internet a jeho zdroje, špatné populární zdroje (typu wikipedie) – a šíření subjektivních informací.
Zneužívání dětí – především přes sítě. Taky (kyber)šikana.
Podvody, krádeže přes internet.
Kontroverze ohledně soukromí a zpracování informací – a nakládaní s nimi.
Různá ilegální činnost a obchod, hlavně přes deep web a dark web (což je většina internetu – která není běžně dostupná).
Anonymita, „nefyzičnost“, online svět – hýčkání ega, apod. Šíření vulgarit a negativních trendů.
Influencerství.
Přemíra informací (zahlcení) a navíc zbytečné – o blbostech nebo různé nepodstatnosti z druhého konce světa.
Zabíjení života, „žitím“ v nereálném světě – plném fascinací a zjednodušení. Kde internet v tomto (v některých ohledech a v jisté míře) podporuje úpadek lidí/společnosti.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uJ_Hdg845Pg
https://www.no­vinky.cz/clanek/in­ternet-a-pc-amazonsky-kmen-se-dockal-internetu-stal-se-zavislym-na-pornu-a-sitich-40475431

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Máte pravdu ohledně dezinformací. Obecně ovlivňování/ma­nipulace lidmi díky nebezpečně vysokému množství osobních informací, které předáváme firmám jako je Google, Facebook, Twitter, Seznam atd., které je dále zpeněžují a prodávají firmám, které je dále zpracovávají a kombinují tak, aby bylo možné zacílit na lidi reklamou/mani­pulacemi(i re­klama je manipulací). Proto doporučuji:

  • přestat používat software (včetně operačního systému), který nemá otevřený zdrojový kód (open source)
  • nainstalovat si do open source webového prohlížeče (jako je FIrefox nebo LibreWolf) rozšíření pro blokování reklamy a sledovacích prvků, například uBlock Origin.
  • použít pro anonymizaci VPN, například proton.me, Mullvad, IVPN – https://www.pri­vacyguides.or­g/en/vpn/
  • přestat používat nejen software s uzavřeným kódem ale i webové služby uvedených technologických gigantů typu Google a místo toho použít služby firem zaměřujících se na ochranu soukromí, viz. uvedená webová stránka privacyguides.org
  • pokud možno, požádat o smazání účtu u tech. gigantů
  • na každý web mít jiné přihlašovací údaje a e-mail (například díky používání proton.me aliasů), pozor na jedinečný identifikátor – telefonní číslo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Myslím, že to tak. Mnoho lidí v tom má guláš a věří kdejakému křiklounovi.
Všechny menšiny žádají ochranu. Ale kdo ochrání většinu před uřvanou menšinou?

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Internet slúži v prvom rade ekonomickým a politickým záujmom. Len naivní užívatelia internetu veria v skutočnú anonymitu a skutočnom odstránení ich komunikácie. Chacha, k tomu slúži iné neverejné prepojenie medzi účastníkmi „internetovej“ komunikácie. Za všetkými odhaleniami je ten najslabší článok internetu, nie technológia, ale človek, ktorý z rôznych (zištných) záujmov, odhalí tajomstvá internetovej komunikácie.
PS…
Pán plukovník z odposluchu, či iný „zvedavec“, prepáčte vaše odhalenie, ale je to smutný fakt, ktorý by si mal uvedomiť každý užívateľ internetu a mobilného spojenia.
zmizne tento príspevok? zostane tento príspevok? zmizne tento príspevok? zostane tento príspevok? zmizne tento príspevok?
zostane tento príspevok? …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Ametyst: vím, že je to zbytečné, v práci s informacemi jste velmi svérázná, ale pro pořádek. Vyjádření „v ulicích budou mrazáky na mrtvoly“ řekl:

  1. Ministr vnitra Jan Hamáček dne 10. 10. 2020 v rozhovoru pro Novinky.cz zde: https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-hamacek-rozhodne-necekam-ze-za-14-dnu-opatreni-skonci-40338864 Bylo to přehnané, byto strašení obyvatel, aby dodržovali opatření, ale nebyla to dezinformace (=úmyslně nepravdivá infromace)
  2. Profesor Jaroslav Flegr v rozhovoru pro Reflex: https://www.re­flex.cz/clanek/pros­tor-x/103519/flegr-za-mrtve-muze-babis-v-ulicich-uvidime-mrazaky-na-mrtvoly-moje-predpoved-se-plni-a-bude-daleko-hur.html Opět byla to temná předpověď, ale bohužel pravdivá v tom, že 44. – 46. týden roku 2020 u nás vrcholila vlna covidu, která přinesla dvojnásobné počty úmrtí týdně proti normálu: https://www.czso­.cz/csu/czso/o­bypz_cr

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Rokio: Proč považuješ za největší nebezpečí sebe? Jsi nebezpečnější než třeba počítačové viry? 😄

Avatar uživatele
Rokio

Tonda Káňa: Chtěl jsem dát najevo svoji pokoru, kajícnost a sebekritiku. Také jsem v minulosti oblboval děti v domnění, že jim poskytuji psychologické služby.

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Cože? Jaké děti? 😆 Jako myslíš na nějakém webu? Nebo třeba ve škole? A jak jsi je oblboval?

Avatar uživatele
Rokio

Tonda Káňa: Na internetu na dětském webu, a to radami v odvětví psychologie.

Nový příspěvek