Tonda Káňa

Co považujete za největší nebezpečí internetu?

Za mě je to extrémně rychlé šíření dezinformací a lží obecně. Kdysi, když internet nebyl, tak se lži tak rychle nešířili. Dnes když někdo zvěřejní nějaký lživý příspěvek, tak o něm již do dne ví tisíce lidí. V tomto dle mého názoru tkví největší nebezpečí internetu.

Co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
elkon

Nebezpečí je to hlavně pro ty, kteří jsou snadno manipulovatelní. A těch je dost. Vidíme to i zde v řadě otázek, které by zdravě uvažující člověk nepoložil. Je také dost lidí, kteří nedokážou rozlišovat skutečnosti a používat „zdravý selský rozum“.

Další odpovědi
Pepa25

Dezinfromace je velké nebezpečí. Hned na dalším místě je ale také příliš moc času stráveného na internetu až nemožnost žít offline.

Ametyst

Manipulace a cenzura. Covidová doba byla veliká lekce v tom, co se smí a nesmí říkat. Dezinformace o mrtvolách v mrazácích ovšem vládnímu oblíbenci prošla. Pochybnosti jiných o laboratorním viru samozřejmě ne.

zjentek

Nic, co by. Internet není nic hmatatelného. Časem zmizí, stejně jako se i objevil. Jen pár zbabělců nevěrných tradičním hodnotám po něm zůstane odporně zbohatlých. Internet nezmizí jako takový, ale zmizí to, na co se ptáš- prostě řadový občan si dobře rozmyslí, co zde napíše, pokud zde vůbec bude mít volný (chápej jako svobodný) přístup. A to bude celý příběh jedné éry. Neboj Tóňo, zase budeme doma a na ulicích šeptat tak, aby nás nikdo neslyšel a pokud osobně máš pocit že díky internetu se „teď nějak moc nahlas uvažuje“, tak je mi to hodně líto a omlouvám se za všechny takové „uvažující“. A víš ty co je problém? Společnost pěje píseň toho, koho chleba jí a už se neptá, jak k němu chlebodárce přišel. Což vysvětluje, proč je společnost banda všivých zbabělců, nevěrných skutečným (tradičním) hodnotám (idealismus, ideál).

Disraeli

Je to čertovina: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-qb73EVilyk :D
Těžko zhodnotit největší nebezpečí.. nevím. Spíš pro koho (dle toho, na koho konrétně cíli – podle skupiny). Pokud by to bylo obecné nebezpečí a negativa pro všechny lidi, tak to by byla různá ilegální činost a negativní dopady na charakter/morálky, návyky a vůbec život lidí. Internet je velkým přínosem, ale nese s sebou i X negativ.

Byly by různé, ale těžko najít největší nebezpečí:
Veškerá negativa, která jsou na internetu dostupná a která představuje, mimo dezinformace, tak třeba závislosti, porno, různé zvhlosti, sociální sítě, nesamostatnost a spoléhání se na internet a jeho zdroje, špatné populární zdroje (typu wikipedie) – a šíření subjektivních informací.
Zneužívání dětí – především přes sítě. Taky (kyber)šikana.
Podvody, krádeže přes internet.
Kontroverze ohledně soukromí a zpracování informací – a nakládaní s nimi.
Různá ilegální činnost a obchod, hlavně přes deep web a dark web (což je většina internetu – která není běžně dostupná).
Anonymita, „nefyzičnost“, online svět – hýčkání ega, apod. Šíření vulgarit a negativních trendů.
Influencerství.
Přemíra informací (zahlcení) a navíc zbytečné – o blbostech nebo různé nepodstatnosti z druhého konce světa.
Zabíjení života, „žitím“ v nereálném světě – plném fascinací a zjednodušení. Kde internet v tomto (v některých ohledech a v jisté míře) podporuje úpadek lidí/společnosti.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uJ_Hdg845Pg
https://www.no­vinky.cz/clanek/in­ternet-a-pc-amazonsky-kmen-se-dockal-internetu-stal-se-zavislym-na-pornu-a-sitich-40475431

postcd

Máte pravdu ohledně dezinformací. Obecně ovlivňování/ma­nipulace lidmi díky nebezpečně vysokému množství osobních informací, které předáváme firmám jako je Google, Facebook, Twitter, Seznam atd., které je dále zpeněžují a prodávají firmám, které je dále zpracovávají a kombinují tak, aby bylo možné zacílit na lidi reklamou/mani­pulacemi(i re­klama je manipulací). Proto doporučuji:

  • přestat používat software (včetně operačního systému), který nemá otevřený zdrojový kód (open source)
  • nainstalovat si do open source webového prohlížeče (jako je FIrefox nebo LibreWolf) rozšíření pro blokování reklamy a sledovacích prvků, například uBlock Origin.
  • použít pro anonymizaci VPN, například proton.me, Mullvad, IVPN – https://www.pri­vacyguides.or­g/en/vpn/
  • přestat používat nejen software s uzavřeným kódem ale i webové služby uvedených technologických gigantů typu Google a místo toho použít služby firem zaměřujících se na ochranu soukromí, viz. uvedená webová stránka privacyguides.org
  • pokud možno, požádat o smazání účtu u tech. gigantů
  • na každý web mít jiné přihlašovací údaje a e-mail (například díky používání proton.me aliasů), pozor na jedinečný identifikátor – telefonní číslo.

Rokio

Sebe.

paul1

Myslím, že to tak. Mnoho lidí v tom má guláš a věří kdejakému křiklounovi.
Všechny menšiny žádají ochranu. Ale kdo ochrání většinu před uřvanou menšinou?

led

Internet slúži v prvom rade ekonomickým a politickým záujmom. Len naivní užívatelia internetu veria v skutočnú anonymitu a skutočnom odstránení ich komunikácie. Chacha, k tomu slúži iné neverejné prepojenie medzi účastníkmi „internetovej“ komunikácie. Za všetkými odhaleniami je ten najslabší článok internetu, nie technológia, ale človek, ktorý z rôznych (zištných) záujmov, odhalí tajomstvá internetovej komunikácie.
PS…
Pán plukovník z odposluchu, či iný „zvedavec“, prepáčte vaše odhalenie, ale je to smutný fakt, ktorý by si mal uvedomiť každý užívateľ internetu a mobilného spojenia.
zmizne tento príspevok? zostane tento príspevok? zmizne tento príspevok? zostane tento príspevok? zmizne tento príspevok?
zostane tento príspevok? …

Rko

Největším nebezpečím je cenzura a filtrace výsledků vyhledávači za tímto účelem. Člověk si pak nedokáže shrnout všechny informace nebo si i myslí,že dezinformace neexistují a že žijeme v tom nejlepším nebo je mu dokonce něco podsouváno. Také zaostalost různých databází například lékařů je nebezpečná například pro lidi,kteří potřebují pomoc a doktor již neordinuje několik let a člověk se může na danou adresu dostavit. Stejně tak jízdní řády,což může být nepříjemné na cestách. Vyhledávače jsou celkově největším nebezpečím na internetu v dnešní době v podobě,v jaké fungují,protože celkově degradují internet.

Pepa25

Ametyst: vím, že je to zbytečné, v práci s informacemi jste velmi svérázná, ale pro pořádek. Vyjádření „v ulicích budou mrazáky na mrtvoly“ řekl:

  1. Ministr vnitra Jan Hamáček dne 10. 10. 2020 v rozhovoru pro Novinky.cz zde: https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-hamacek-rozhodne-necekam-ze-za-14-dnu-opatreni-skonci-40338864 Bylo to přehnané, byto strašení obyvatel, aby dodržovali opatření, ale nebyla to dezinformace (=úmyslně nepravdivá infromace)
  2. Profesor Jaroslav Flegr v rozhovoru pro Reflex: https://www.re­flex.cz/clanek/pros­tor-x/103519/flegr-za-mrtve-muze-babis-v-ulicich-uvidime-mrazaky-na-mrtvoly-moje-predpoved-se-plni-a-bude-daleko-hur.html Opět byla to temná předpověď, ale bohužel pravdivá v tom, že 44. – 46. týden roku 2020 u nás vrcholila vlna covidu, která přinesla dvojnásobné počty úmrtí týdně proti normálu: https://www.czso­.cz/csu/czso/o­bypz_cr

Tonda Káňa

Rokio: Proč považuješ za největší nebezpečí sebe? Jsi nebezpečnější než třeba počítačové viry? 😄

Rokio

Tonda Káňa: Chtěl jsem dát najevo svoji pokoru, kajícnost a sebekritiku. Také jsem v minulosti oblboval děti v domnění, že jim poskytuji psychologické služby.

Tonda Káňa

Cože? Jaké děti? 😆 Jako myslíš na nějakém webu? Nebo třeba ve škole? A jak jsi je oblboval?

Rokio

Tonda Káňa: Na internetu na dětském webu, a to radami v odvětví psychologie.