Avatar uživatele
Zlatý

Jaká byla vaše první zkušenost s internetem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

To už je tak strašně dávno. Poprvé jsem se sním setkala ve Švýcarsku v roce 1996. Moc jsem to nechápala. U nás jsem se sním setkala až v roce 1998 na VŠ. :-)))))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

V zaměstnání jsem začínal internetovat tak okolo roku 1995 a hned poté i doma. Používal se hlavně browser Netscape. Připojení bylo pomalé, ale nebyla skoro žádná otravující reklama, nikdo Vás nemonitoroval, a poměrně dost věcí se tam našlo (např. životopisy určitých politických osobností činných v minulém režimu). Byla to taková internetová doba kamenná. Vše začínalo, zkoušelo se a bylo to hezké.


Avatar uživatele
Zlatý

Poprvé v internetové kavárně, krátce nato v práci. Od roku 1996 i doma přes modem s rychlostí 33,6 kb/s pomocí komutovaného připojení. V pracovní dny se čekalo na úder 19. hodiny, až budou nižší telefonní tarify. O víkendech se mohlo browsit celý den za nižší cenu. Používal jsem prohlížeč Netscape, hlavním vyhledávačem tehdy byla AltaVista.


Avatar uživatele
Bronzový

chodil jsem do internetové kavárny a vzpomínám si na první adresu co jsem zkoušel......www.porno.cz ))))


Avatar uživatele
Zlatý

Kladná a přínosná.


Avatar uživatele
Stříbrný

No tak to už je také nějaký ten rok zpět. A seznámení proběhlo stylem "hození do vody a plav". Doma jsemt tehdy neměla ani počítač natož internet, ale nastoupila jsem do nového zaměstnání jako recepční a kolega, který tam měl na starosti počítačovou síť mi druhý den přinesl PC, připojil ho k internetu a jediné co mi k tomu řekl: "Tady máš počítač s internetem, dělej si s tím, co chceš". :D Tenkrát ovšem existoval jediný vyhledavač, který uměl česky a nějaký český chat a zbytek byl jen anglicky. MOje znalosti angličtiny tehdy sice nebyly nulové, ale na pročítání internetu to tedy také nebylo.
Ale tak víš jak, dělala jsem si s tím, co jsem chtěla :)


Avatar uživatele
Bronzový

První.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Justin1

První pokusy s internetem jsem dělal kolem roků 1995 až 1997 na gymnáziu na Windows 3.11, kde bylo třeba spustit Trumpet Winsock a potom Netscape. Tou dobou jsem byl taky na exkurzi na Matfyzu, kde předváděli internet. Ten docent, který to tam předváděl, na úvod řekl: „Kdo ještě nikdy neviděl internet? Já jsem ho nikdy neviděl, ale mockrát už jsem ho používal.“

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

NikkiHeat v kavárně jo???? Doufám že už bylo po 22hod :-DDD

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

pánové trochu to rozveďte :)

Avatar uživatele
Bronzový

petra15

To zas bude nejaka....erotika, ne ? (prvni zkusenost)

Avatar uživatele
Stříbrný

suaeda

Ono tam tolik lehtivých obrázků nebylo. A o videu youtube si člověk mohl nechat zdát. Rychlost internetu byla přímo šnečí. Načíst nějaké stránky, kde byly jen jednoduché grafické prvky trvalo dlouho. Když mi to jelo přes 20 kbit/s. to bylo něco. Dnes mám rychlost kolem 40 Mbitů/sec při které se již běžně můžou sledovat online filmy.

Avatar uživatele
Bronzový

Radius

Já jsem kdysi dělal redaktora VKV FM rubriky v jednom časopise, který vycházel v nákladu asi 300 kusů. Chodili mi příspěvky do rubriky každý měsíc a já jsem si udělal mailovou adresu u jedné pražské BBS. Tenkrát měli mail jen někteří ve firmách, nebo studenti. Byla to výhoda, že mi chodily maily a já jsem je nemusel opisovat, jen jsem je editoval a na konci měsíce poslal do redakce, pak už to vyšlo v časopise (měsíčníku).

Avatar uživatele
Bronzový

Radius

Ten mail jsem měl od roku 1995 a už tehdy chodily dotazy i z ciziny (zaměřené na naše R a TV vysílání).

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1338
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1113
Zlatý Hlada 1053
Zlatý led 1034
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 766

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.