Avatar uživatele
koník.

Dá se v dnešní době žít bez Googlu?

S vyjímkou seniorů a lidí, kteří nevyužívají internet, si myslím, že je to nemožné. Sice jako vyhledávač si lze zvolit např. Bing nabo Yahoo, ale co třeba uživatel smartphonu (Android)? Tam si bez Google účtu nelze stáhnout ani jednu aplikaci (no a k čemu by pak takový telofon byl, že?) Nebo třeba Google Maps, kde si většina lidí plánuje trasu výletu a hledá vhodnou destinaci pro dovolenou. Nebo třeba úložiště fotografií Picasa? A takovej Google+? Tomu se zatím vyhýbám, ale asi mě to nemine. Mám pocit, že Google je jedno velký bratrovo oko, které nás tady všechny pěkně sleduje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Janiss, HelloKiwi, hoven 1069 před 3520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

kupodivu, chlieb ide stále odkrojiť bez gúglu.
ba aj zadok si vytrieť.
dokonca ani drahá pri večerných hrátkach nevyžaduje jeho prítomnosť.

mno, asi sme beznádejní dinosauri.

:-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Bez Googlu se dá prožít plnohodnotný život, jedině pokud budeš chodit na Odpovědi.cz. Tam za tebe vše vygooglí někdo jiný 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Máš co skrývat?
Můžeš žít bez telefonu s androidem, můžeš nepoužívat google mapy, je spousta cloud úložišt, třeba od microsoftu.
Takže ano bez googlu se dá žít, je dost alternativních služeb. Když si vybereš ty ke kterým potřebuješ google účet, tak je v celku jasnéten google účet prostě potřebuješ ;)
Silně pochybuju, že by tě sledovali, asi zas tak důležitá osoba nejsi a když nechceš aby se o tobě vědělo, tak prostě ty služby nepoužívej nebo tam nedávej věci, který chceš mít v soukromí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám Google účet (právě kvůli Picase) – ale od dob ´zpřísnění´ (sorry – vylepšení) registračních podmínek jej, v podstatě, nepoužívám.
Jestli mi browser vyhledává přes Google nebo jiný vyhledavač je mi úplně fuk.
SmartPhone nemám – netuším, k čemu by mi byl (a dotykáč už vůbec nechci) – takže aplikace pro droid mne také ´míjejí´.
Myslím, že bez Google dokážu žít v pohodě – a rozhodně nespadám do kategorie „seniorů“…
Jen vím, co ´po netu´ chci a nepotřebnosti (jak už to slovo samo vyjadřuje) nepotřebuju…
___
Spíše se domnívám, že závislost některých jedinců na Google (a publikování sociálních sítích, YT…) je znakem toho, že dotyční vlastně vůbec nevědí, co chtějí – a zblble si ´pořídí´ cokoli, co si marketing zamane jim nacpat…
;-D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Co je to Google ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Dá se žít nejen bez Googlu, dokonce i bez internetu.
Tyto vymoženosti jsou téměř neodmyslitelné pouze ve vyspělejších a bohatších zemích, což není všude na Zemi.
Já osobně, byť důchodce, bych se netu už jen veeelmi těžko vzdával ))
Doplňuji:
A pokud bych měl ten net, už by mně bylo jedno, zda konkretně Google. Nicméně – vyhovuje mi nejvíce i bez jakékoliv jeho další nadstavby (účet,chrome, atd.)

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
kesim

Bez Googlu se určitě žít dá, ale proč, když usnadní většinu práce na internetu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dá sa žiť nielen bez Googlu, internetu, ale i bez mobilu a nemusia to byť len seniori.
Nielen Google vás sleduje, ale i rôzne iné vyhľadávacie programy.
V súčasnej dobe pokiaľ nie ste kdesi na opustenom mieste, mimo viditeľnosť, bez možnosti komunikovať akýmkoľvek spôsobom s okolitým svetom, nemôžte žiť anonymne, to je len naivná predstava, všade zanechávate svoje stopy, informácie – banka, obchod, doprava… Ešte aj v prípade toho opusteného miesta nemáte istotu, či vás nesleduje Veľké oko a Veľké ucho z kozmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
geekocz

Ano dá se žít bez Googlu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rudík 12

D
Ano, dá se úplně (sorry, docela) v pohodě žít bez účtu Google. Na YouTube se můžete dívat bez účtu, a aplikace na Android lze stahovat i s internetu, a to zcela bez účtu. Takže se lze Googlu vzdát, ale já jakožto Google uživatel, asi těžko (ale šlo by mi to nějak).

Avatar uživatele
Rudík 12

A k plánování výletú či traz lze použít Mapy.cz.

Avatar uživatele
Justin1

Místo Googlu je možné k vyhledávání použít vyhledávač „DuckDuckGo“, který navíc uživatele nebude šmírovat.

https://www.duc­kduckgo.com/

před 1301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klapalfr

Jistě, že by bez něj šlo žít, ale jak už tu někdo psal, na internetu by to bez něj bylo složitější. Já například na vyhledávání čehokoliv nepoužívám nic jiného, než Google. Nedávno jsem dokonce zjistil, že na Googlu jde vyhledávat i pomocí obrázků. O tom jsem třeba nevěděl. Zjistil jsem to až díky tomuto návodu: https://napovi­me.cz/navod/jak-vyhledavat-podle-obrazku/ Přijde mi to jako docela užitečná funkce.

před 1412 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ivča369

já ho nepoužívám já spíš ten SEZNAM !

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek