Matthew

Dokázali by jste si ještě představit svět bez internetu ??? :)

Mezi námi jsou určitě tací, co si ještě pamatují internet v plenkách či vůbec žádný internet. Narážím na to, že poslední dobou mám čím dál větší problémy s chodem našeho internetu a takřka nedokážuji přežít více jak den- v max. měřítku týden bez internetu. :) To ví te, emaily támhle, tohle sem, tohle tamto a na to se ještě podívám … no hold, já si svět bez internetu již nedokáži představit :) Týden se dá ještě vydřžet, pak ale už si začína celá rodina nervama trhat vlasy, kousat nehty, je nervózní, kšefty unikají, nikdo nic pomalu bez interneta neví !!! :D:D

Hold když se dnes cpe internet už do všeho, je těžké bez něj žít :)
Čekám kdy bude mít v nejbližší době i moje mikrovlnka připojení na internet :)

Nejlepší odpověď
Drap

Bez problémů. Dříve jsme neměli internet, nebyly mobilní telefony, pevných telefoních linek bylo poskrovnu, jen v málo které domácnosti. Dokonce téměř nebyla televize, třeba jen jedna v celé ulici.
Zato jsme chodili více ven, setkávali se s přáteli, chodili na společenské akce, věnovali se koníčkům a vůbec se nám nežilo špatně.

Další odpovědi
anonym

Internet je můj hlavní zdroj informací a komunikace se „vzdáleným“ světem, který se ovšem zásluhou internetu poněkud smrskl.
Ano, dovedu si představit , že opět budu navštěvovat archívy, knihovny a vypisovat žádanky na požadované knihy a…čekat. Dovedu si představit,
že stojím opět ve frontě na knihy prověřených autorů, dovedu si představit,
že píšu dopis do kapitalistické ciziny, jdu s ním na poštu a předem počítám, že se k adresátovi dostane můj dopis za 7–10 dní
a ještě před opuštěním republiky si jej někdo ze zvláštního oddělení rozlepí
a přečte. Dovedu si představit, že veškeré oficiální informace jsou cenzurované. Dovedu si představit, že vyjádření názoru v nějaké veřejné debatě mě může stát několik let svobody. Dovedu si představit, že nějaké nedostatkové zboží
ze Západu, které si objednám u příbuzných, přijde v poškozeném balíku, něco bude chybět a ještě zaplatím clo. Dovedu si představit, že budu několik let čekat
na připojení telefonní linky, mimo republiku budu volat přes ústřednu
se spojovatelkou a že hovory budou odposlouchávány. Dovedu si představit,
že o havárii v jaderné elektrárně u východních sousedů se dozvím
z ofic.zdrojů s několikatýdenním zpoždění.
Dovedu si toho představit dost, co s tím souvisí, zažila jsem tu dobu a jsem ráda, že tomu tak dnes není.
Můžeme nadávat, že nám internet žere čas a soukromí. Myslím, že BEZ internetu jsme banalitami a obstrukcemi ztratili mnohem více času, o soukromí nemluvě.
Internet je dobrý sluha, zlý pán a záleží na každém, jak daleko si každý jedinec nastaví to své soukromí a čas, který internetu chce věnovat.
Jeho výhody jsou rozhodně mnohem větší než případné nevýhody.
…Ale i bez internetu se dá žít.

RyuzakiKate

Zhruba 2 měsíce zpátky mi odešel harddisk a byla jsem zhruba 2 týdny bez noteboooku – v pohodě.
Nemám facebook, nemám chytrý telefon, nemám tablet a hlavně nemám náladu ztrácet čas.

zjentek

zajímavá otázka, když se to řekne takhle ,) ..no ..je zvláštní, jak si člověk ke svému fungování vybere vždy směr, který jej později zahubí. Těžko říct čím je to dáno, jestli způsobem celkového vývoje, nebo pouze pohodlím ..těžko říct ,)
Doplňuji:
ale mikrovlnku nemám ,) ..i když tam to lidstvo také nechce obejít i přesto, že jsme to, co jíme http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/anketa-vareni-v-mikrovlne-troube ,co se dá dělat ,)

led

Ano, ale bol by chudobnejší na informácie. Ťažko a zdĺhavo by sa získavali.
Príklad:
noviny na internete. Článok si prečítate aj v papierovej forme, ale odozvu čitateľov už len po výbere, ak zverejni, zodpovedných redaktorov.

www

Svět bez internetu si představit sice umím (zkušenost), ale přiznám se, že by to byl děs.
Kupovat znovu noviny, odborné časopisy, shánět složitě informace, komunikace, atd., atd. ☹

I_hate

Do roku 2002 jsem jsem si to představit dokázal. :) Dnes nevím, ale asi ano, co jiného by mě taky zbylo. Jak se říká, člověk si zvykne i na šibenici. :)

Bedy

Bez internetu bych si život dokázal představit, ale byl by přecejen těžší.
Taky by mi bylo smutno po Odpovědích 😉

antík

Aji celkem jo, ale bez mobilu ne :D

anonymmm

kdyby nebyl internet, tak jsou plné knihovny, jenže internet je a knihovny jsou prázdné :(
ale i já radši kliknu na google než abych to hledala v tištěné formě…