paul1

Měli jste tušení, kolik firem z Ruska odešlo, nebo se chystá?

Překvapilo mne to:
Společnosti se stahují z Ruska kvůli válce na Ukrajině – CNN
Odkaz je nefunkčí, tady je jiný:
https://www.me­diaguru.cz/clan­ky/2022/03/preh­led-reakce-firem-medii-a-agentur-na-valku-na-ukrajine/

Odpovědi
Viktorie II.

Ve zkratce: Ty společnosti, které opustily nebo opustí Ruský trh, si nakálelo do bot. A jak zvolal Jan Sladký Kozina " Do roka a do dne" se s pokorou vrátí, ale nevím, nevím, jestli je
Rusko vyslyší.

Zrovna jsem četla, že Americká společnost McDonald's v reakci na ruskou invazi dočasně v zemi zavřela všech svých 850 restaurací. Také Coca-Cola pozastavuje svůj byznys v Rusku, napsala tento týden agentura Bloomberg.

Co znamená slovo „dočasně“, to jako, že obnoví prodej v McDonald´s, až Rusko vyhraje?

Pepa25

V podstatě všechny. Rusko reagovalo hrozbou, že upuštěné pobočky znárodní, což exodus naopak ještě urychlilo.