Avatar uživatele
anonym

Může 6 ti leté dítě sedět ma předním sedadle auta?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 3557 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Ano může, může sedět i za volantem teda pokud to auto nepojede.
Jinak jen a pouze v zádržném systému-autosedačce.
Z ustanovení §6 odst.1 zákona o provozu na pozemních komunikacích vyplývá, že pokud je osoba mladší 12-ti let nebo osobou mladší 18 let a menší jak 150cm, smí se přepravovat na místě vedle řidiče jen v zádržném systému.
-------------------
Dplňuji:
Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen
a) být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu2),
b) nepřepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N32), které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,
1. dítě mladší tří let,
2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,

http://business.center.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Určitě nesmí

Ditě může na předni sedačku od 12-ti let nebo nad 150 cm, takže dle mě nesmi 6-ti leté ditě vepředu za jizdy sedět a to ani na podsedáku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

To už tady nedávno bylo.
Takže odpovím otázkou pokud je myšleno sezení za jízdy:
Proč tatínkové a maminky chcete za cenu posezu na předním sedadla riskovat zdraví svého dítěte. I když bude sedět v sedačce, bude řádně přípoutáno, tak proti němu vyletí airbag. Pokud ho tam nemáte, tak ani to ne, protože na každém snímku kde je vidět pohyb dítěte při nárazu i v případě, že sediv sedačce, prakticky dítě je horní polovinou těla vymrštěno dopředu tak, že hlavou se dotýká i kolen či téměř sedačka před sebou. Pásy totiž drží boky, pokud je přes hrudník, tělo se přes něj přetáčí na volnou stranu.
Přední pravé sedadlo je tzv.: sedadlo smrti". Není to bezdůvodné označení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jistěže může sedět na přední sedačce. Jeto dokonce lepší, nežli vzadu, ale to je již psaní na půl knihy, co člověk to názor.
Právně může sedět i novorozenec vpředu, pokud dodržíte předpis jak jiř správně zmínil Miroslav.
Ostatní odpovědi jsou nepravdy a spekulace....

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava